Ivka16
21.02.07,17:30
Vedel by mi niekto poradit...mam 2 exekucie a zamestnavatel mi jednu z nich nestrhava z dôvodu, ze mi ju zacne strhavat az po zaplateny prvej pohladavky.Volal mi exekutor druhej exekucie a chce odo mna zaplatit uvedenu exekuciu..Co sa da v takom pripade robit lebo sa mi neviem z akeho dovodu vyhraza policiou..Ma nato vlastne pravo?
Ivka16
21.02.07,16:40
Kto mi vie poradit...
mam 2 exekucie . Zamestnatel mi strhaval obidve exekucie ale po 1 roku mi tu druhu exekuciu prestal splacat s tym, ze danemu exekutorovi oznamil, ze ju znovu zacne splacat az po splateni prvej exekucie....
Teraz mi exekutor nesplacanej exekucie volal a chce splatenie exekucie v plnej sume hned inak sa mi neviem z akeho dovodu vyhraza policiou. Vie mi niekto poradit co to znamena? Vobec tomu nerozumiem nakolko exekuciu mi prestal platit zamestnavatel....
Antea
21.02.07,17:05
Vedel by mi niekto poradit...mam 2 exekucie a zamestnavatel mi jednu z nich nestrhava z dôvodu, ze mi ju zacne strhavat az po zaplateny prvej pohladavky.Volal mi exekutor druhej exekucie a chce odo mna zaplatit uvedenu exekuciu..Co sa da v takom pripade robit lebo sa mi neviem z akeho dovodu vyhraza policiou..Ma nato vlastne pravo?
Doporučujem zájsť za svojou mzdovou účtovníčkou a presvedčiť sa či naozaj oznámil exekútorovi dôvod nestrhávania. Neviem prečo sa exekútor obracia na teba a nie na zamestnávateľa, veď exekučný príkaz bol adresovaný zamestnávateľovi.
Jana Motyčková
21.02.07,20:07
Zamestnávateľ musí pri 2 rovnocenných exekúciach (obe pednostné alebo obe neprednostné) zráźať najskôr tú, ktorá mu bola doručená skôr. Iba ak by došli v jeden deň, spláca obe naraz. Ale aké má kompetencie exekútor, to neviem.
Ivka16
22.02.07,14:51
zamestnavatel to exekutorovi oznamil pisomnou formou, len mi nie je jasne z akeho dovodu telefonuje exekutor mne a chce si so mnou dohodnut stretnutie.....
Ivka16
22.02.07,14:52
zatial vam dakujem velmi pekne za pomoc
SMartina
18.03.07,13:44
:mee: Ahojte. Ja mám troška podobný problém, len je to troška zložitejšie. Zamestnanec spláca už jednu exekúciu. Teraz prišli ďalšie štyri exekúcie, doručené boli v jeden deň. Ktorú mám uprednostniť? Ďalšia vec je, že ten zamestnanec dostal výpoveď. Takže teraz musím oznámiť písomne na súd, že zamestnanec skončil pracovný pomer. Len mu musím urobiť ešte tú poslednú výplatu. Ak má s tým niekto už skúsenosti, budem rada ak mi niekto poradí. Vopred ďakujem.:o
endrju
18.03.07,14:07
:eek:

príspevok číslo 7:

Ahojte. Ja mám troška podobný problém, len je to troška zložitejšie. Zamestnanec spláca už jednu exekúciu. Teraz prišli ďalšie štyri exekúcie, doručené boli v jeden deň. Ktorú mám uprednostniť?...

Nevyhovuje odpoveď od somij z príspevku číslo 4? :rolleyes:
Skalka
18.03.07,15:04
Exekútor má právo siahať aj na iný majetok, ktorý máte vo vlastníctve. Je potrebné sa s ním stretnúť a dohodnúť, aby ste neboli prekvapení. Myslím, že je to tiež len človek a dohoda s ním bude možná pokiaľ bude vidieť snahu z Vašej strany vec riešiť.
SMartina
18.03.07,15:20
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu, ako vyrátam zrážku zo mzdy zamestnancovi na základe exekučného príkazu. Zráža sa z jednej tretiny mzdy, ale akej čiastky a ako ju určím? Je obmedzenie, kedy sa zamestnancovi zo mzdy exekúcia neuplatňuje v závislosti od výšky mzdy? Koľko sa odpočítava na zamestnanca, na dieťa, príp. manželku. Možno už existuje táto téma, no nenašla som odpoveď, ktorú potrebujem. Nemám s tým žiadnu skúsenosť, prosím o radu. :rolleyes: Ďakujem.
Zita4
18.03.07,15:40
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu, ako vyrátam zrážku zo mzdy zamestnancovi na základe exekučného príkazu. Zráža sa z jednej tretiny mzdy, ale akej čiastky a ako ju určím? Je obmedzenie, kedy sa zamestnancovi zo mzdy exekúcia neuplatňuje v závislosti od výšky mzdy? Koľko sa odpočítava na zamestnanca, na dieťa, príp. manželku. Možno už existuje táto téma, no nenašla som odpoveď, ktorú potrebujem. Nemám s tým žiadnu skúsenosť, prosím o radu. :rolleyes: Ďakujem.
Je to široká problematika, pozri tu http://www.porada.sk/t26710-vykony-rozhodnutia--zraky-zo-mzdy.html (http://www.porada.sk/t26710-vykony-rozhodnutia--zraky-zo-mzdy.html)
Nájdeš tam aj tabuľku, ktorá ti pomôže vypočítať zrážku. ;)
SMartina
18.03.07,17:39
Dík, pomohla mi tabuľka. A chcela som sa ešte opýtať, či existuje nejaká výnimka, pri ktorej sa nemusí počítať manželka ako vyživovaná osoba (pri exekúcií). Ďakujem.
mariana71
03.04.07,08:00
Zdravím Vás. Mám tri exekúcie na jedného zamestnanca.Možno mu vyjde, že bude splácať všetky 3 naraz. Chcem sa opýtať, koľko je tá zákl.suma, ktorá mu musí zostať.
Zita4
03.04.07,08:31
fipina
03.04.07,09:18
Ja by som sa chcela opýtať ako sa chápe poradie, ak najskôr bola doručená jedna EX, potom prišla iná dohoda o zrážkach (tú som nezrážala, nakoľko už nič nezoslato) a následne prišlo niekoľko ďalších EX. Ako posledná prišla EX v prospech spoločnosti, od ktorej mám dohodu o zrážkach (druhá v poradí). Ako mám brať túto poslednú EX (ako poslednú alebo ako druhú v poradí)?
mariana71
03.04.07,09:32
Takže mu musí zostať 4.234,- Sk(2988+1245)? Nevadí, že je to menej ako živ.minimum?
Jana Motyčková
03.04.07,11:00
Takže mu musí zostať 4.234,- Sk(2988+1245)? Nevadí, že je to menej ako živ.minimum?
Ono mu v skutočnosti zostane viac, lebo sa zrážajú len 1 alebo 2 tretiny zo "zvyšku čistej mzdy".
Jana Motyčková
03.04.07,11:01
Ja by som sa chcela opýtať ako sa chápe poradie, ak najskôr bola doručená jedna EX, potom prišla iná dohoda o zrážkach (tú som nezrážala, nakoľko už nič nezoslato) a následne prišlo niekoľko ďalších EX. Ako posledná prišla EX v prospech spoločnosti, od ktorej mám dohodu o zrážkach (druhá v poradí). Ako mám brať túto poslednú EX (ako poslednú alebo ako druhú v poradí)?
Podľa mňa je to samostatná pohľadávka, takže zaradiť až na koniec.
fipina
03.04.07,11:19
Podľa mňa je to samostatná pohľadávka, takže zaradiť až na koniec.
V tom prípade mám po splatení prvej EX preskočiť dohodu o zrážkach a zrážať ďalšiu v poradí, keď už vlastne bola postúpená exekútorovi?
Jana Motyčková
03.04.07,12:41
V tom prípade mám po splatení prvej EX preskočiť dohodu o zrážkach a zrážať ďalšiu v poradí, keď už vlastne bola postúpená exekútorovi?
Ák tá dohoda o zrážkach platí, mala by sa asi splácať. Ale fakt neviem. Skús sa informovať u exekútora aj uorganizácie, s ktorou je dohoda spísaná.
katarina.j
03.04.07,12:54
Úplne najlepšie, je nemať žiadnu exekúciu- je to taký brutálny pocit.Ja som ešte žiadnu nemala a dúfam, že ani nebudem mať
fipina
04.04.07,03:18
Ák tá dohoda o zrážkach platí, mala by sa asi splácať. Ale fakt neviem. Skús sa informovať u exekútora aj uorganizácie, s ktorou je dohoda spísaná.
Stalo sa mi, že som volala do spoločnosti, a tam mi povedali, aby som zrážky robila v ich prospech. Následne som volala príslušnému exekútorovi, ktorý mi povedal, aby som peniaze posielala jemu, nakoľko spoločnosť by si takto chcela skôr vymôcť peniaze (pozn. "a exekútorovi by nezostalo nič:) "). Jednoducho zmätok.

Ďakujem Vám za ochotu a pomoc.
Matazero
07.05.07,08:54
Chcela by som sa opytat... som na mimoriadnej rodicovskej dovolenke, este v r. 2003 som zaplatila dlh voci ORANGE lenze teraz mi prisla exekucia za telefon (ASI) ... kedze byvame v prenajatom byte, a mne na ucet chodia len pridavky, chcela by som sa spytat ako by som mala dalej postupovat.. da sa dohodnut s exekutorom na splatkach dajme tomu po dobu 3 mesiacov, neporastu tak uroky z omeskania?