peterh1
22.02.07,06:29
Pracovník má okrem závislej činnosti aj príjem zo živnosti a z dohody o vyk.práce./13000 Sk/.Z dohody mu bola odvedená daň,do fondov nie.Neviem,čo s tým v daňovom priznaní.Príjem zo živnosti je jasný ale príjem z dohody-neviem či uviesť,ak ano kam,či mu aj tento prijem bude ovplyvňovať výšku odvodu.
Prosil by som o radu.Ahojte
emily
22.02.07,05:33
Pracovník má okrem závislej činnosti aj príjem zo živnosti a z dohody o vyk.práce./13000 Sk/.Z dohody mu bola odvedená daň,do fondov nie.Neviem,čo s tým v daňovom priznaní.Príjem zo živnosti je jasný ale príjem z dohody-neviem či uviesť,ak ano kam,či mu aj tento prijem bude ovplyvňovať výšku odvodu.na aký odvod sa pýtaš?
Prosil by som o radu.Ahojte
Ak pri tej dohode nebola zrážková daň, uvádzaš ju v DP B r.33-35. Ak splňala podmienky zrážkovej dane, môže sa dať do DP, ale nemusí.
Nie je mi jasné či to bola jednorazová dohoda v jednom mesiaci ,alebo vo viacerých.
peterh1
22.02.07,06:18
ide o odvod do fondov.Ide o príjrm z dohody za celý rok
vikinka
22.02.07,06:20
Zdohody zamestnanec neplatí do fondov,iba daň.
Pepa
22.02.07,06:22
ide o odvod do fondov.Ide o príjrm z dohody za celý rok
Myslíš odvody do SP a ZP - VZ SZČO pre platenie odvodov?
Je to príjem z dohôd "popri" SZČO - neovplyvňuje odvody do SP ani do ZP a nerobí ani RZ ZP.
emily
22.02.07,07:01
ide o odvod do fondov.Ide o príjrm z dohody za celý rok
Ak má každý mesiac 13 000 z dohody, dávaš tento príjem do DP r.33-35, ako som uviedla vyšie. Sčítaváš s ostatnými príjmami zo závislej činnosti