Lekon
22.02.07,07:25
Dobrý deň chcela by som sa opýtať k uznaným výdavkom až po zaplatení u PO, viem, že ich okruh sa znížil, našla som si ich aj v §, ale rada by som si to radšej tu potvrdila, takže môže si dať do nákladov PO tieto výdavky v r.2006:
1. odplaty a provízie, ktoré neboli v r. 2006 uhradené
2. služby za vedenie účtovníctva za r. 2006, ktoré neboli právnickou osobou fyzickej zaplatené
3. odvody a mzdy za 12/06, ktoré neboli vyplatené do 31.1.07

Ďakujem za odpovede
evina
22.02.07,06:56
Dobrý deň chcela by som sa opýtať k uznaným výdavkom až po zaplatení u PO, viem, že ich okruh sa znížil, našla som si ich aj v §, ale rada by som si to radšej tu potvrdila, takže môže si dať do nákladov PO tieto výdavky v r.2006:
1. odplaty a provízie, ktoré neboli v r. 2006 uhradené
2. služby za vedenie účtovníctva za r. 2006, ktoré neboli právnickou osobou fyzickej zaplatené
3. odvody a mzdy za 12/06, ktoré neboli vyplatené do 31.1.07

Ďakujem za odpovede

4/ Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.

ad1/ ako vidíš podľa toho či boli zaplatené FO alebo PO
ad2 a 3/ neplatí už dávnejšie "až po zaplatení, čiže tu ide o náklady roka 2006...