nina100
22.02.07,07:28
Dobrý deň,
moja priateľka nasúpila do práce 20.1.2007. Zamestnávateľ jej dal do pracovnej zmluvy skúšobnú dobu 2 týždne. Teraz sa jej "črtá" lepšia ponuka, ona teraz premýšla, že by to vzala. Môže do novej práce nastúpiť už v pondelok t.j. 26.2.07. Chce dať výpoveď - ale háčik je v tom, že nevie posúdiť, či jej môže terajší zamestávateľ robiť nejaké ťažkosti, prípadne - keby napísala výpoveď - ku ktorému dátumu sa píše?
Je to pre niekoho asi smiešne, ale nevyznám sa v týchto záležitostiach. Dakujem, prajem pekný deň:)
Tweety
22.02.07,06:30
Dobrý deň,
moja priateľka nasúpila do práce 20.1.2007. Zamestnávateľ jej dal do pracovnej zmluvy skúšobnú dobu 2 týždne. Teraz sa jej "črtá" lepšia ponuka, ona teraz premýšla, že by to vzala. Môže do novej práce nastúpiť už v pondelok t.j. 26.2.07. Chce dať výpoveď - ale háčik je v tom, že nevie posúdiť, či jej môže terajší zamestávateľ robiť nejaké ťažkosti, prípadne - keby napísala výpoveď - ku ktorému dátumu sa píše?
Je to pre niekoho asi smiešne, ale nevyznám sa v týchto záležitostiach. Dakujem, prajem pekný deň:)
Nech skúsi ukončiť PP dohodou so zamestnávateľom k dátumu, ktorý jej vyhovuje.Ak zamestnávateľ nebude súhlasiť s dohodou, tam potom ostáva už len výpoveď s VD dva mesiace.
nina100
22.02.07,06:35
ďakujem, že ste sa tak skoro ozvali. Ešte k tej výpovednej dobe - čo v prípade, ak odíde už v pondelok. Nezastáva dôležitý post, netreba za ňu nikoho zaškolovať, ani nič podobné. Teda by porušila tú výpovednú dobu - čo to znamená pre ňu?
dakujem
Tweety
22.02.07,06:37
ďakujem, že ste sa tak skoro ozvali. Ešte k tej výpovednej dobe - čo v prípade, ak odíde už v pondelok. Nezastáva dôležitý post, netreba za ňu nikoho zaškolovať, ani nič podobné. Teda by porušila tú výpovednú dobu - čo to znamená pre ňu?
dakujem
Zamestnávateľ to môže brať ak porušenie pracovnej disciplíny- Absencia, môže zosobniť škodu takto vzniknutú.
nina100
22.02.07,06:48
Dakjem velmi pekne, pomohli ste mi.:)
Martin Mocko
22.02.07,06:54
jojo..presne ako Tweety písala. Zamestnávateľ môže požadovať od nej náhadu škody...
Raz som sa ja osobne dostal do podobnej pozície a zemastnávateľ ma nechcel pusitiť pred ukončením skúšobnej doby. Tak som mu povedal, že si v Bille kúpim kartón piva, vyložím nohy na stôl a budem pomaly relaxovať...a dohodli sme sa....
Viac-menej to záleží na kolegialite zamestnávateľa.
mysiatko
22.02.07,15:52
Dobry den,

Podotazka k tejto teme - mozem podat vypoved pocas svojej praceneschopnosti?
Tweety
22.02.07,16:08
Dobry den,

Podotazka k tejto teme - mozem podat vypoved pocas svojej praceneschopnosti?
Môžeš podať aj počas PN.
vikinka
22.02.07,16:14
Možete,ale až k dátumu keď bude ukončená PN.
mysiatko
22.02.07,16:24
dakujem za ryxlu odpoved :)
endrju
22.02.07,16:32
Možete,ale až k dátumu keď bude ukončená PN.

Citované tvrdenie nemá oporu v zákone a preto s ním NESÚHLASÍM.
Táto otázka tu bola riešená už veľa krát, ale ani raz sme takýto záver neodsúhlasili ako správny.