marianna40
22.02.07,07:35
Dobry den. Robim známemu daňové priznanie a dostalo sa mi do rúk jedno potvrdenie o príjmoch. Bol zamestnany na pracovnu zmluvu (hlavny PP) u slovenskej pobocky jednej ceskej firmy. Bol vyslany na pracu do Čiech, vyplacany v slovenskych korunach, odvody si platil tu na Slovensku, ale jedna vec mi nesedela, kvoli ktorej som volala do spominanej firmy. V potvrdeni sa totiz v riadku c.5 - uhrn zrazenych preddavkov nenachadzala ziadna suma, taktiez ani v riadku 6 - nezdanitelna cast na danovnika (a taktiez sa nejedna ani o par.43). Na to mi odpovedali, ze dane odviedol v ČR a ze ak chcem, poslu mi nejake potvrdenie o tom. Mne sa to teda nezda, preto by som rada vedela, ci je to pravne v poriadku a ako mam vobec postupovat pri vypisovani danoveho priznania. Akoze mam zapocitat odvody na Slovensku? A tie dane, ktore platil v Cechach potom nemam kde v DP zohladnit, kedze mu vyplacali mzdu v slovenskych korunach. Dakujem velmi pekne.
marianna40
22.02.07,07:12
poradi mi niekto? :mee:
fipina
22.02.07,07:16
Náš zamestnanec tiež odvádzal daň v ČR, ale na potvrdení ju má uvedenú. Myslím, že potvrdenie by malo byť riadne, kompletné, bez ohľadu na to, kde tú daň zaplatil.
Marieta
22.02.07,07:22
Nie je to medzinárodný prenájom pracovnej sily ? Lebo vtedy platí za zamestnanca daň ekonomický zamestnávateľ. T.j. keď pracuje zamestnanec cez agentúru práce a je pridelený do nejakej firmy na prácu.
marianna40
22.02.07,08:20
Prečítala som si jeho pracovnú zmluvu s tou firmou, je tam len napisane, ze pracovník bude vyslaný na pracu v zahranici. Od toho znameho viem, ze v ČR pracoval v inej firme, nie v tej, co s nou podpisal pracovnu zmluvu. Neviem, co mam s tym robit, dane odvedene v ČR, vyplacane mu boli peniaze v slovenskych korunach a odvody v slovenskych korunach platil na Slovensku. Je to akoze v poriadku? Maju mi poslat nejake potvrdenie, ze dan odviedol v ČR, ale kde tu dan v DN akoze zapocitam, ked prijem bol v Sk?
marianna40
22.02.07,11:49
Poradi mi niekto, kto ma s tym skusenosti? Je mozne, aby niekto platil odvody tu na Slovensku, ale dane isli do ČR?
SPECTRUM
27.02.07,10:09
Práve som robila môjmu švagrovi daňové priznanie.Je tiež zamestnaný v slovenskej firme a vysielaný je z nej do Čiech. Je to medzinárodný prenájom pracovnej sily.Písala som na daňový úrad ohľadom tohto, pretože prvýkrát som robila takéto priznanie. Mám od slovenského zamestnávateľa potvrdenie a taktiež od tzv."ekonomického" zamestnávateľa z Čiech, kde má vyčíslený úhrn príjmov a zrazenú daň v ČR. Podľa pokynu som spravila daňové priznanie tak, že k celkovému hrubému príjmu zo Slovenska sa pripočíta zaplatená daň v Čechách prepočítaná na slovenské koruny kurzom NBS, ja som dala priemerný ročný CZK 1,314. Táto celková suma ide do r.32 DP typu A.
r.33 - je úhrn poistného zo slovenského potvrdenia.
r.34- základ dane = r. 36
r.37 - odpočet na daňovníka
r.44 - základ dane po odpočtoch
r.45 - výpočet dane 19%
r.49 - suma z r.34 /len v prípade, ak je takto zamestnaný celý rok/, inak len suma príjem od slovenského zamestnávateľa + daň z Čiech - poistné na Slovensku.
r.50 - daň zrazená v Čechách prepočítaná na SKK
r.51 - výpočet % - v mojom prípade pracoval celý rok tak je to 100%
r.52 - celá daň v Čechách zrazená
r.53 - - // -
r.54 - daňová povinnosť nula