xatan
14.01.05,21:10
Čo všetko sa má posielať do archívu listín na OR?
resola
14.01.05,21:04
Myslis ulozenie uctovnej zavierky v zbierke listin na OR?
V tom pripade schvalenu uctovnu zavierku t.j. Dan.priznanie, schvalenu Suvahu ,
Vykaz ziskov a strat a Poznamky . Proste vsetko to , co posielas na DU. Ja som prilozila aj zapisnicu z Valneho zhromazdenia.
babenko1
15.01.05,07:15
Pokiaľ viem, tak stačí fotokópia súvahy, výsledovky, prílohy a zápisnica z valného zhromaždenia.
vladan
17.01.05,06:35
babenko1, je určite potrebné posielať aj zápisnicu z valného zhromaždenia?
esprit
17.01.05,07:17
Ja zápisnicu neposielam, len súvahu, výkaz a prílohu (poznámky)
rodof
22.01.05,21:48
Posielaju sa tam aj nejake kolky za zverejnenie?V niektorom prispevku sa pisalo, ze sa mali poslat...ale ja som len zaslala UZ bez kolkov.
dom
23.01.05,09:12
Do zbierky listín sa ukladá fotokopia súvahy, výsledovky a poznámok /prílohy/. Zápisnica z VZ sa neprikladá. Pokiaľ je povinnosť auditu, tak sa posiela aj k ročnej uzávierke audit. správa o overení ročnej účt. uzávierky a a auditorom overená výročná správa . Všetko čo tu je napísané sa týka s.r.o., ja som nosila osobne bez kolkov, na podatelni to prevzali, dali štempel "podané bez kolkov" a čakala som kedy ma vyzvú, aby sme zaplatili. Od oktobra 2004 sú poplatky zrušené.
mv66
17.03.05,13:45
Dobre ze ich zrusili, bola to tisicka, za kazdy dokument. Len neviem, ci sa dokumenty pocitali, ze jedna uctovna zavierka alebo jedna suvaha, jedna vysledovka a jedna priloha. Za ktore roky dozadu to mam poslat novemu klientovi, ktory to tam nema v poriadku? Staci za 2004 a 2003 (odkedy plati samostatny zakon o OR) alebo i skorsie(podla obchodneho zakonnika bola tiez povinnost)? Dalej treba spolocensku zmluvu v zneni vsetkych doplnkov i zmien po kazdej zmene?
mv66
18.03.05,20:58
Prosim, ako sa sem dava ta vlajocka, ze prosim odpoved a ta otvorena obalka? Ziadne ikony mi to tu neponuka.
ondrejvla
18.03.05,21:02
Prosim, ako sa sem dava ta vlajocka, ze prosim odpoved a ta otvorena obalka? Ziadne ikony mi to tu neponuka.Keď píšeš do tohoto okienka, ako keby si bol vo Worde, žlto orámovaná časť a máš tam Ikonky!:)
mv66
19.03.05,20:30
Kliknem na rychlu odpoved, rozbali sa toto okno a okrem reklamy tu nic zlte nie je. ikona len v tvojej odpovedi, za ktoru dakujem
!!!
ked idem do uprav, ponuka to ikony:D
ingi
19.03.05,21:25
Musíš kliknúť na "odpovedať". :)
mv66
19.03.05,21:31
Dakujem.

Stale vsak nutne potrebujem odpoved na: Za ktore roky dozadu poslat novemu klientovi zavierky? 2003 staci? aj 2001 a 2002? Neupozornim tak, ze ich neposlal a nesposobim mu tak problemy?
ingi
19.03.05,22:02
Ťažká to odpoveď - asi by som staré roky nechala tak, osobne nemám znalosť o tom, že by niekto bol pokutovaný za nesplnenie tejto povinnosti, myslím, že zo strany OR je to časovo nezvládnuteľné...
mv66
19.03.05,22:16
Dakujem za odpoved. Vraj si na to maju najst cas a min. do konca roka zrusia spolocnost, co neodovzdala 2 zavierke po sebe. Pokuta je 100.000,-(za neskore alebo ziadne) dokonca i zrusit mozu. Lenze mali zrusit spolocnosti, co nezvysili ZI zo 100.000,- na 200.000,- a tie este existuju a veselo sa skeria zo stranky www.orsr.sk (http://www.orsr.sk/)

Neda sa to obist? Tie listiny treba odoslat do 30 dni po vyhotoveni. Keby ich akoze vyhotovili az teraz?
coneek
21.03.05,11:54
Nebolo tu spomenute, o akej pravnej forme sa bavime, tak predpokladam s.r.o.

Myslim, ze povinnost odovzdavat uctovnu zavierku plati pre s.r.o. od prijatia noveho zakona o uctovnictve z roku 2002 (ale nie som si isty). Ak by to tak bolo, tak tento zakon nadobudol ucinnost od 1.1.2003, teda povinnost odovzdavat uctovne zavierky by platila uz pre uctovnu zavierku vyhotovovanu v roku 2003 (za rok 2002).

Co sa tyka odovzdavania do Zbierky listin OR:
schvalena uctovna zavierka musi byt odovzdana do 30 dni po schvaleni. Pokial viem, zakon urcuje iba dokedy musi byt uctovna zavierka vyhotovena, ale nie dokedy musi byt schvalena Valnym zhromazdenim spolocnosti. Kedze vsak Valne zhromazdenie musi zasadnut minimalne raz do roka, mozeme z toho vyvodit, ze Valne zhromazdenie musi uctovnu zavierku schvalit najneskor do konca roka (teda uctovnu zavierku za rok 2003 do konca roku 2004).

Ak nebude schvalena uctovna zavierka odovzdana do Zbierky listiny do 30 dni od schvalenia Valnym zhromazdenim spolocnosti, sud je POVINNY ulozit pokutu a to az do vysky 100 000 Sk. Pokuta je vsak zosobnovana - neudeluje sa spolocnosti, ale konatelovi ako fyzickej osobe. Pokutu teda treba ocakavat, pravdepodobne vsak chvilu potrva, kym ju sud naozaj udeli.
mv66
21.03.05,12:16
Nuz, je tam to DO vysky 100.000,- A co ak neschvalovali a nemali VZ? To pokutovane podla ObchZakonnika nie je?
Majka
21.03.05,14:07
no super. dakujem vam, uistili ste ma.....
Hlincikova
21.03.05,14:19
Ja mam informaciu ze zverejnovanie udajov formou zasielania dokumentov uctovnej zavierky do zbierky listin OR sa tyka len sro ktorej Uct. zavierka je overena auditorom, tak som nic minuly rok neposielala kedze moja sro nema povinnost overovat zavierku auditorom. Z predchadzajuceho textu ale vyplyvaju protichodne infos, neviete mi niekto poradit ci som urobila chybu ze som to neposielala? Dakujem
Majka
21.03.05,14:24
tiez som si myslela aj to tak robim ze vo firme a.s. kde je overenie auditom tak posielam vykazy + auditor.spravu. to ano ale s.r.o. ktora nema povinny audit....


prosim o komplet. info. uz som dopletena.
ingi
21.03.05,14:46
Určite áno, táto povinnosť vyplýva každej ÚJ, ktorá sa zapisuje do OR z §21 ods.1 zákona o účtovníctve.
Hlincikova
21.03.05,14:57
Aha, takze som si nieco zle vylozila, teraz mi len ostava spoliehat sa ze mi na to za minuly rok nepridu. Dakujem ingi
mv66
21.03.05,15:34
ja prave vaham ci im to rychlo neposlat, lebo vraj sa na to idu vrhnut a idu rusit spolocnosti, co 2 roky po sebe neposlali (nejaky clanok v novinach). ale neupozornim tak iba na nich? pridu na nich aj tak?
mv66
21.03.05,15:39
Naozaj neviete, prosim, kedy sa schvalena UZ mala poslat na OR prvykrat?
coneek
21.03.05,16:04
Nuz, je tam to DO vysky 100.000,- A co ak neschvalovali a nemali VZ? To pokutovane podla ObchZakonnika nie je?
Pokutovane to nie je, ale moze to byt sankcionovane inak...

§ 68 ods. 6 pism a) ObZ:
"Súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti, ak sa v príslušnom kalendárnom roku nekonalo valné zhromaždenie alebo ak v čase dlhšom ako tri mesiace neboli ustanovené orgány spoločnosti"
coneek
21.03.05,16:11
tiez som si myslela aj to tak robim ze vo firme a.s. kde je overenie auditom tak posielam vykazy + auditor.spravu. to ano ale s.r.o. ktora nema povinny audit....


prosim o komplet. info. uz som dopletena.
§ 21 ods. 1 zakona o uctovnictve:
"Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy."

Obchodnou spolocnostou je aj s.r.o. aj a.s., netreba teda skumat ziadne dalsie specifika. Kazda obchodna spolocnost (v.o.s., k.s., s.r.o. a a.s.) je povinna zverejnovat svoju uctovnu zavierku ulozenim do Zbierky listin.
mv66
21.03.05,21:23
Coneek, vdaka, si v tom dobry, naozaj neexistuje nejaka moznost odpustenia pokuty? Myslim si, ze takych firiem je vela. (A mne je ich nekonecne luto.) Oni sa tak snazia, len mali uctovnicku, co ich na to neupozornila.
mv66
21.03.05,21:28
Chcem raz urobit zoznam vstkych, ale absolutne vsetkych povinnosti podnikatela, i zvlast zoznam pre PO. Par ich uz bolo, ale bez tejto povinnosti :( Nepridate sa niekto? :) :p ;) :D :cool:
evina
21.03.05,21:55
Coneek [Myslim, ze povinnost odovzdavat uctovnu zavierku plati pre s.r.o. od prijatia noveho zakona o uctovnictve z roku 2002 (ale nie som si isty). Ak by to tak bolo, tak tento zakon nadobudol ucinnost od 1.1.2003, teda povinnost odovzdavat uctovne zavierky by platila uz pre uctovnu zavierku vyhotovovanu v roku 2003 (za rok 2002).

Prelistovala som starý zákon a nový zákon o účt. účinný od 01.01.2003 a je to tak, že táto povinnosť platí od prijatia nového zákona, t.j. závierky treba odovzdať od r. 2002. Rada by som ovšem vedela, čo tam budú s toutou spústou dokumentácie robiť. http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
mv66
21.03.05,22:00
Nebola predtym tato povinnost v obchodnom zakonniku? Niektore firmy posielali uz i za roky 2001 a 2000. A neskor, nepamatam si cislo zakona, bol samostatny zakon o OR, ani v nom to nebolo ustanovene za povinnost skor?
mv66
21.03.05,22:01
Nepomohlo by firme pred pokutou zrusenie firmy?
evina
21.03.05,22:12
Nebola predtym tato povinnost v obchodnom zakonniku? Niektore firmy posielali uz i za roky 2001 a 2000. A neskor, nepamatam si cislo zakona, bol samostatny zakon o OR, ani v nom to nebolo ustanovene za povinnost skor?
Preverím, ale myslím, že len tie, ktoré mali povinný audit.
evina
21.03.05,22:34
V obchodnom zákonníku bola uvedená formulácia:

-účtovná závierka a výročná správa zapísanej osoby, ktorej túto povinnosť ukladá zákon, prípadne auditórska správa spolu s menom, bydliskom....... To platilo do 1.2.2004, kedy tieto §§ o obsahu zbierky listín sú v OZ zrušené a sú uvedené v zákone 530/2003 o obchodnom registri účinnom od 1.2.2004 v znení:

-účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a auditórska správa zapísanej osoby...

takže treba postupovať tak ako píše Coneek - od r. 2002
mv66
21.03.05,22:57
Dakujem, asi mali povinnost auditu, uz sa nepamatam.
coneek
22.03.05,07:51
Nebola predtym tato povinnost v obchodnom zakonniku? Niektore firmy posielali uz i za roky 2001 a 2000. A neskor, nepamatam si cislo zakona, bol samostatny zakon o OR, ani v nom to nebolo ustanovene za povinnost skor?Zbierka listin bola zavedena novelou Obchodneho zakonnika c. 500/2001 Z.z., ktora nadobudla ucinnost (okrem niektorych ustanoveni) 1.1.2002. Predtym Obchodny register Zbierku listin neobsahoval.

Touto novelou bola aj zriadena povinnost zverejnovat v Zbierke listin schvalene uctovne zavierky pre tie osoby, ktorym to uklada osobitny predpis. To znamena, ze tato novela neupravovala povinnost zverejnovat uctovnu zavierku, ale iba ustanovovala sposob akym sa to robi.

Vyzera to zamotano, takze na priklade:
predchadzajuci zakon o uctovnictve (563/1991 Zb.) ustanovoval, ktore uctovne jednotky musia mat auditorom overenu uctovnu zavierku a ustanovoval, ze uctovnu zavierku musia zverejnit sposobom ustanovenym osobitnym zakonom. A tymto osobitnym zakonom bol vtedy Obchodny zakonnik, ktory ustanovil, ze tieto osoby uctovnu zavierku zverejnia ulozenim do Zbierky listin, pricom za zverejnene sa povazuju vydanim oznamenia v Obchodnom vestniku, ze spolocnost ulozila schalenu uctovnu zavierku do Zbierky listin.

Ale az novy zakon o uctovnictve (431/2002 Z.z.) zaviedol vsebecnu povinnost zverejnovat schvalenu uctovnu zavierku. To znamena, ze pre vsetky "normalne" spolocnosti plati povinnost odovzdavat uctovnu zavierku do Zbierky listin az za rok 2002.

Summa summarum: suhlasim s evinou. Povinnost odovzdavat uct. zavierky pred rokom 2002 mali iba specialne subjekty, od prijatia noveho zakona o uctovnictve to plati pre vsetky obchodne spolocnosti.

Co sa tyka pokuty: sud pokutu ulozit musi, nema vsak stanovenu minimalnu vysku pokuty, iba maximalnu... Moze teda ulozit pokutu aj napr. 500 Sk, ak to zodpoveda okolnostiam pripadu...

To, ze to v konkretnom pripade nevedela uctovnicka, treba uz riesit s nou (poviem len tolko, nasa uctovnicka to tiez nevedela a musel som ju s touto povinnostou oboznamit ja)...
mv66
22.03.05,11:47
Dakujem za odpoved.
Si pravnik?
Viem, ze je za to zodpovedny konatel. Ale vo firmach ktore uctujem vie toho konatel v niektorych oblastiach menej nez uctovnicka. Ak ich na to neupoznim, neodovzdaju ani DP, nieto vykazy, a o OR ani nechyruju. Ani nevedia viaceri, ze su tam zapisani:-))
Co im teda mam poradit? Bude to polahcujuca okolnost:-), ak odovzdaju dodatocne?
coneek
22.03.05,12:48
polahcujuca okolnost? Tazko povedat. Predtym takato povinnost jednak neexistovala, jednak udelovanie pokut bolo fakultativne - teda sud bol opravneny pokutu ulozit, ale toto opravnenie nemusel vyuzit...(a kedze sudy boli, su a budu pretazene, pokuty sa velmi neudelovali). Tazko povedat, ako sa teraz sudy vyrovnaju s desattisicami firiem, ktore maju "podlznosti" takehoto charakteru.

Osobne si myslim, ze by to sud mal zohladnit, pretoze jedna vec je odovzdat s omeskanim, jedna vec je neodovzdat vobec. A sud by podla mna mal zohladnit aj dalsiu skutocnost: odovzdanie uctovnej zavierky nie je taka dolezita vec ako napr. zmena sidla, zakladneho imania, ci statutarneho organu. Podla toho by tiez mal urcit vysku pripadnej pokuty...
evina
22.03.05,12:52
Connek vďaka, podarilo sa mi v tom perfektne zorientovať vďaka Tvojím príspevkom!
mv66
23.03.05,06:19
coneek, dakujem, radsej odovzdam spolu s UZ 2004 aj predosle
Lila
24.03.05,14:44
Prosím Vás, koľko si mám vytvoriť rezervu na uloženie účt. závierky do archívu listín???? A ako to zaúčtujem . Ď.
vladan
24.03.05,17:41
Prosím Vás, koľko si mám vytvoriť rezervu na uloženie účt. závierky do archívu listín???? A ako to zaúčtujem . Ď.
rezerva sa netvorí, lebo ukladanie do Zbierky listín je od 1.10.2004 celkom zadarmiko :D
lara
07.04.05,16:23
ahoj chcela by som ťa požiadať o radu nakoľko idem prvýkrát dávať do zbierky listín závierku. mám v tom takpovediac hokej. čo je teda potrebné predložiť a overiť (podpis)
- zápisnica z VZ (overená či nie)
- súvaha, výsledovka, poznámky (podpis na nich má byť overený alebo nie) stačí len ak ich konateľ podpíše (nie pred notárom) a potom kópie zašle do ZL.

dakujem za opdoveď
lara
vladan
07.04.05,16:30
do Zbierky listín sa dávajú kópie ... pre sročky, ktoré nemajú povinnosť overiť účtovnú závierku audítorom, je potrebné poslať kópiu súvahy, výsledovky a daňového priznania (výkazy sa posielajú "schválené")
Lila
08.04.05,07:59
Tí čo nemajú povinnosť auditu:

schválenú Súvahu, VzS a Poznámky

Nikde nepíšu o Dań. priznaní!!!!
vladan
08.04.05,08:06
áno, jasné, poznámky nie daňové priznanie ... Lila, ďakujem ;)
mv66
08.04.05,16:34
Skutocne netreba overovat podpisy ???
evina
08.04.05,19:29
Skutocne netreba overovat podpisy ???
Môj názor - netreba. Prečo? §3 zákona o obch. registri v bode 3 uvádza, že do zbierky listín sa ukladá originál, alebo jeho osvedčená kópia, ak tento osobitný zákon neustanovuje inak.

V bode 5 tohto §3 sa podľa mňa ustanovuje inak, t.j. Ak ide o listiny podľa odseku 1. písmeno g /kde písmeno g je účtovná závierka zapísanej osoby/ do zbierky listín sa ukladá kópia listiny.
36marika
09.04.05,04:36
Osobne som bola na súde - Obchodný register ( Nitra ) okolo 15. decembra 2004, nemala som tam ani jednu listinu, dôvod mojej návštevy bol však úplne iný, zmena s.r.o. a iné veci. Prvé čo mi povedala pani, čo vedie zbierku listín , že musím odovzdať súvahu a výkaz ziskov a strát už za rok 2001. Takže som to všetko odovzdala . Pani bola celkom milá, upozornila však, že spoločnosti , ktoré si túto povinnosť nesplnili, budú sankciované. Stačí spraviť fotokópie a zaslať doporučene.
evina
09.04.05,20:15
Osobne som bola na súde - Obchodný register ( Nitra ) okolo 15. decembra 2004, nemala som tam ani jednu listinu, dôvod mojej návštevy bol však úplne iný, zmena s.r.o. a iné veci. Prvé čo mi povedala pani, čo vedie zbierku listín , že musím odovzdať súvahu a výkaz ziskov a strát už za rok 2001. Takže som to všetko odovzdala . Pani bola celkom milá, upozornila však, že spoločnosti , ktoré si túto povinnosť nesplnili, budú sankciované. Stačí spraviť fotokópie a zaslať doporučene.
Rok 2001 nemá žiadne právne opodstatnenie /okrem spoločností s povinným auditom/. Pre ostatné spoločnosti podľa zákonov o OR a zákone o účtovníctve platí tak ako píše coneek v príspevku 35, t.j. od r. 2002
36marika
10.04.05,04:37
Môže byť , že nemá rok 2001 opodstatnenie, nemám povinný audit, ale som tie výkazy radšej odovzdala, nech sa topia v papieroch na OR. Ja môžem kľudne spať, že som si splnila povinnosť.
Majka
13.04.05,06:19
esteraz prosim do kedy je potrebne poslat kopie vykazov do archivu v OR?
evina
13.04.05,06:26
esteraz prosim do kedy je potrebne poslat kopie vykazov do archivu v OR?30 dní po schvální závierky
coneek
13.04.05,08:03
Ked sme pri tej zbierke listin, tak na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) uz funguju udaje o dokumentoch ulozenych v zbierke listin...

Ale asi este nie je zadana cela databaza - vacsina udajov ma datum vlozenia do roku 2003...
petra:-)
13.04.05,08:49
30 dní po schvální závierky

Treba však vziať do úvahy § 40 obchodného zákonníka, ktorý hovorí že účtovnú závierku treba predložiť na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.
:)
anka1
13.04.05,12:29
Prosím Vás zverejňovanie v Obchodnom vestníku majú povinnosť iba akciové spoločnosti?
petra:-)
13.04.05,13:04
anka1, pozri § 21 ods.2 zákona o účtovníctve. V obchodnom vestníku zverejňujú spoločnosti, ktoré majú povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom (nielen a.s.).
:)
anka1
13.04.05,13:07
anka1, pozri § 21 ods.2 zákona o účtovníctve. V obchodnom vestníku zverejňujú spoločnosti, ktoré majú povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom (nielen a.s.).
:)
ĎAKUJEM Petra, už pozerám :)
Heleč
18.04.05,08:15
A keď som minulí rok nedopatrením listiny neuložila, tak mám ich dať teraz? Spolu s rokom 2004. Sú z toho neaké pokuty?
ala13
18.04.05,17:20
A keď som minulí rok nedopatrením listiny neuložila, tak mám ich dať teraz? Spolu s rokom 2004. Sú z toho neaké pokuty?
Je tam riziko pokuty do 100.000,-. Tazko povedat kolko presne ked je tam to slovo do.
petra:-)
18.04.05,17:56
A tiež je riziko zrušenia spoločnosti podľa § 68 ods. 6 písm. f Obchodného zákonníka - Súd rozhodne o zrušení spoločnosti, ak si nesplnila povinnosť uložiť do zbierky listín individuálnu účtovnú závierku za najmenej dve účtovné obdobia.
Paula
19.04.05,06:10
Odovzdávajú sa (posielajú sa) náležitosti len tak, alebo musia byť zviazané? Pripájate sprievodný list? Adresujete všeobecne na OR, alebo na konkrétne oddelenie OR? Dík za info. :)
Paula
19.04.05,13:12
Poradíte mi alebo áno? :) Aj vzor sprievodného listu prípadne by mi padol dobre. Dík.
občianska spoločnosť
19.04.05,13:56
Obchodný register
Okresný súd ................
ulica č
PSč mesto

V ............ dňa ..................



Vec: Predloženie listín na uloženie do zbierky listín.

Ako splnomocnený zástupca spoločnosti ..................., so sídlom ......., ..........., IČO: ..............., vedenej v Obchodnom registri Okresného súdu ............, oddiel: ....., vložka číslo: ..........., predkladám registrovému súdu ............. účtovné závierky spoločnosti za roky ... a ...., ktoré sa ako listiny ukladajú do zbierky listín bez zápisu.

S úctou

Prílohy:
1. Splnomocnenie
Kópie predkladaných dokumentov:




Do ZL OR sa ukladajú:§ 3 zákona č.530/2003 o obchodnom registri

Obsah zbierky listín

(1) Zbierka listín obsahuje dokumenty vyhotovené v štátnom
jazyku alebo v cudzom jazyku s overeným prekladom do štátneho
jazyka (ďalej len "uložené listiny"), ktorými sú:

a) spoločenská zmluva, zakladateľská listina alebo zakladateľská
zmluva obchodnej spoločnosti, splnomocnenia na jej uzavretie,
notárska zápisnica o konaní ustanovujúceho valného
zhromaždenia akciovej spoločnosti alebo rozhodnutie
zakladateľov akciovej spoločnosti o jej založení, notárska
zápisnica o založení družstva s príslušnými prílohami
a stanovy, ak boli vyhotovené; pri ostatných právnických
osobách listiny, ktoré upravujú ich založenie, v rozsahu
ustanovenom osobitnými predpismi,
b) každá zmena spoločenskej zmluvy, zakladateľskej listiny alebo
zakladateľskej zmluvy obchodnej spoločnosti, stanov akciovej
spoločnosti alebo družstva, pri ostatných právnických osobách
každá zmena listín upravujúcich ich založenie,
c) úplné znenie dokumentov podľa písmena b) po každej vykonanej
zmene,
d) listina, ktorou sa preukazuje živnostenské oprávnenie alebo
iné oprávnenie na vykonávanie činnosti, ktorá je zapísaná do
obchodného registra ako predmet podnikania alebo činnosti; to
neplatí, ak sa na vykonávanie tejto činnosti oprávnenie
nevyžaduje alebo ak predmet podnikania alebo činnosti
ustanovuje osobitný zákon, 3)
e) listina obsahujúca meno, priezvisko, bydlisko, dátum narodenia
a rodnéčíslo fyzickej osoby, ktorou sa preukazuje ustanovenie
do funkcie alebo skončenie funkcie osôb, ktorésú štatutárnym
orgánom alebo jeho členom, prokuristom, vedúcim podniku alebo
organizačnej zložky podniku zapísanej do obchodného registra,
likvidátorom, správcom konkurznej podstaty, vyrovnacím
správcom, správcom na výkon nútenej správy, zástupcom správcu
na výkon nútenej správy, spolu s ich podpisovými vzormi;
rodnéčíslo zahraničnej fyzickej osoby sa vyžaduje, ak jej bolo
pridelené,
f) listina obsahujúca meno, priezvisko, bydlisko, rodné číslo
a dátum narodenia fyzickej osoby, ktorou sa preukazuje
ustanovenie do funkcie alebo skončenie funkcie osôb, ktoré sú
členmi dozorného orgánu; rodné číslo zahraničnej fyzickej
osoby sa vyžaduje, ak jej bolo pridelené,
g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna
účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná
účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný
zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá
obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo
obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby
audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora
v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako
súčasť výročnej správy,
h) rozhodnutie súdu o zrušení obchodnej spoločnosti s likvidáciou
a konečná správa likvidátora o priebehu likvidácie, v ktorej
je uvedený dátum skončenia likvidácie,
i) rozhodnutie súdu o zrušení obchodnej spoločnosti bez
likvidácie,
j) rozhodnutie súdu o neplatnosti obchodnej spoločnosti,
k) rozhodnutie súdu o vyhlásení konkurzu alebo o povolení
vyrovnania, rozhodnutie súdu o ukončení konkurzného konania
alebo o skončení vyrovnacieho konania, rozhodnutie súdu
o zmene alebo zrušení týchto rozhodnutí a rozhodnutie súdu
o zmene správcu konkurznej podstaty, vyrovnacieho správcu
alebo osobitného správcu,
l) znalecký posudok podľa osobitného zákona, 4)
m) vyhlásenie správcu vkladu podľa osobitného zákona, 5)
n) zmluva o splynutí alebo zmluva o zlúčení obchodnej
spoločnosti, projekt rozdelenia obchodnej spoločnosti,
o) zmluva o predaji podniku alebo zmluva o predaji časti
podniku,
p) iná listina, ak tak ustanovuje osobitný zákon. 1)

(2) Pri podniku zahraničnej osoby alebo pri organizačnej
zložke podniku zahraničnej osoby sa do zbierky listín ukladajú:

a) účtovná závierka, ktorú zahraničná osoba vyhotovuje
a zverejňuje podľa práva štátu, ktorým sa spravuje; táto
povinnosť sa nevzťahuje na pobočku zahraničnej banky,
b) zakladateľská listina, prípadne stanovy zahraničnej osoby
a ich zmeny,
c) osvedčenie o zápise zahraničnej osoby do obchodného registra
alebo do inej evidencie, ak sa podľa práva štátu, ktorým sa
zahraničná osoba spravuje, taký zápis vyžaduje,
d) listina, ktorou sa preukazuje živnostenské oprávnenie alebo
iné oprávnenie na vykonávanie činnosti, ktorá je zapísaná do
obchodného registra ako predmet podnikania alebo činnosti
podniku zahraničnej osoby alebo organizačnej zložky podniku
zahraničnej osoby; to neplatí, ak sa na vykonávanie tejto
činnosti oprávnenie nevyžaduje alebo ak predmet podnikania
alebo činnosti ustanovuje osobitný zákon, 3)
e) listina, ktorá preukazuje zaťaženie majetku zahraničnej osoby,
ktorý sa nachádza na území Slovenskej republiky, ak je
účinnosť zabezpečovacieho prostriedku viazaná na jeho
zverejnenie,
f) iná listina, ak tak ustanovuje osobitný zákon. 1)

(3) Do zbierky listín sa ukladá originál listiny alebo jej
osvedčená kópia, ak tento alebo osobitný zákon neustanovuje inak.

(4) Ak ide o listiny podľa odseku 1 písm. c), do zbierky
listín sa ukladá úplné znenie dokumentov podľa odseku 1 písm. a)
v znení vykonaných zmien podľa odseku 1 písm. b), ktorého úplnosť
a správnosť potvrdí svojím podpisom štatutárny orgán zapísanej
osoby.

(5) Ak ide o listiny podľa odseku 1 písm. g) a odseku 2
písm. a), do zbierky listín sa ukladá kópia listiny.
mv66
19.04.05,15:15
Na taku obsiahlu odpoved len strucne: vdaka!
Paula
19.04.05,15:16
Ďakujem veľmi pekne za obsiahlu odpoveď :) .
lara
29.04.05,12:56
poprosila by som poradiť, keďže v jednoosobovej si schvaluje účtovnú závierku sám spoločník je potrebné do zbierky listín so sprievodnýcm listom zaslať aj rozhodnutie jediného spoločníka o schválení účtovnej závierky, alebo len tak si pošle len kópie UZ bez rozhodnutia t.j. či treba priložiť aj rozhodnutie na základe ktorého bola schválená alebo sa to rozhodnutie uloží len vo firme. akú máte skúsenosť. budem po prvýkrát zasielať UZ do zbierky listín. dakujem velmi pekne
evina
29.04.05,14:24
poprosila by som poradiť, keďže v jednoosobovej si schvaluje účtovnú závierku sám spoločník je potrebné do zbierky listín so sprievodnýcm listom zaslať aj rozhodnutie jediného spoločníka o schválení účtovnej závierky, alebo len tak si pošle len kópie UZ bez rozhodnutia t.j. či treba priložiť aj rozhodnutie na základe ktorého bola schválená alebo sa to rozhodnutie uloží len vo firme. akú máte skúsenosť. budem po prvýkrát zasielať UZ do zbierky listín. dakujem velmi pekneSprievodný list + kópia schválenej UZ = súvaha. výkaz ziskov a strát, poznámky. Rozhodnutie .... netreba priložiť.
evae
02.05.05,12:20
nevie mi niekto povedať na akú adresu to mám poslať, keď je sídlo v okrese Prievidza? Zrejme Trenčín, alebo Prievidza?
Danka Kosibová
02.05.05,13:07
podla toho, na ktorom sude si zapisana...
Vevey
02.05.05,13:49
Je to len na sude v sidle kraja, cize Trencin. Ak nevies, na ktorom OR je spolocnost zapisana, skus www.orsr.sk (http://www.orsr.sk)

Uz 2 dni mi nejde www.zrsr.sk (http://www.zrsr.sk) deje sa nieco?
evae
03.05.05,04:49
to viem kde je sidlo, len som tajne dufala, ze budem mat aj adresu, ale uz som nasla na ministerstve spravodlivosti :) inak ani mne nejde zrsr.sk, takze sa asi nieco deje. myslela som, ze su len pretazeni, ale uz to trva nejak dlho
Vevey
03.05.05,04:58
Dakujem za uistenie, ze chyba nie je v mojom prijimaci:-)). O chvilu idem na OR BA, snad to dobre dopadne a vsetko co malo byt s overenym podpisom skutocne overene bude, inak ma poslu spat. Ozaj, keby som to tam poslala, to by mi to asi postou vratili, vsak? Tak neviem, co je vyhodnejsie.
Zita5
05.05.05,07:59
Teraz som prišla od daňovej poradkyni a vravela , že v okolí BB prebieha kontrola na zbierku listín a konateľom dávajú pokuty vo výške 5000,- Sk . Já mám jednu s.r.o. od roku 2000 nefunkčnú a nič som neposielala . Moc som potešená neni .
Zita5
05.05.05,08:19
S.r.o. bola zapísaná v roku 2000 . Od ktorého roku treba spätne poslať doklady do zbierky listín .Aký je poplatok ?
accad
05.05.05,09:10
Nemá niekto informácie, v čom môže byť problém, ak firma zaslala do OR učtovnú závierku za r.2002 aj za r.2003, ale na intenetovej stránke OR pod ikonou zbierka listín je uvedené, že tam nie je nič uložené.
Má niekto ešte podobný problém, že evidentne tieto doklady zaslal, ale na internetovej stránke to nie je uvedené?
vladan
05.05.05,09:25
Nemá niekto informácie, v čom môže byť problém, ak firma zaslala do OR učtovnú závierku za r.2002 aj za r.2003, ale na intenetovej stránke OR pod ikonou zbierka listín je uvedené, že tam nie je nič uložené.
Má niekto ešte podobný problém, že evidentne tieto doklady zaslal, ale na internetovej stránke to nie je uvedené?
Edit, ja som to tam posielala a aj to tam mám napísané ... ale nemôže to byť tým, že "zbierka listín" sa na net dopĺňa postupne? a nemáš tam vôbec nič?
accad
05.05.05,09:39
Na internetovej stránke je uvedené, že nie sú uložené žiadne listiny. Napr. už som vyhrabala v prvej firme dátum podania 21.10.2004- účtovná závierka zar.2003. Možno majú časový sklz, ale je pravda, že ani v jednej z daných firiem neprišla faktúra (600,-Sk) za uloženie listín do zbierky listín. Takže asi treba vydržať. Možno sa už v tých dokladoch topia.
Zita5
05.05.05,09:43
Napíšte prosím link , kde by som mohla pozrieť tú zbierku listín , lebo mne tvrdia že za rok 2001 tam máme odovzdané a neviem čo tam je , lebo to nik neposielal.
accad
05.05.05,09:47
Napíšte prosím link , kde by som mohla pozrieť tú zbierku listín , lebo mne tvrdia že za rok 2001 tam máme odovzdané a neviem čo tam je , lebo to nik neposielal.www.orsr.sk (http://www.orsr.sk)
Zita5
05.05.05,09:52
Ďakujem , už som si to pozrela .
vladan
05.05.05,10:08
Na internetovej stránke je uvedené, že nie sú uložené žiadne listiny. Napr. už som vyhrabala v prvej firme dátum podania 21.10.2004- účtovná závierka zar.2003. Možno majú časový sklz, ale je pravda, že ani v jednej z daných firiem neprišla faktúra (600,-Sk) za uloženie listín do zbierky listín. Takže asi treba vydržať. Možno sa už v tých dokladoch topia.
edit, od 1.10.2004 je ukladanie do zbierky bez poplatku ... a aká faktúra? ... veď pred uvedeným dátumom sa to platilo formou správnych poplatkov (kolky) a nie faktúra :eek:
vladan
05.05.05,10:10
Editka, ja som posielala účtovnú závierku za rok 2003 dňa 27.12.2004 a na nete to už mám uvedené ...
jess
05.05.05,10:26
pozerám, že aktualizácia bola 29.4.2005 a ja som poslala uzávierku za r.2004 pred mesiacom a tiež to tam nemám....asi nestíhajú
koalko
10.06.05,10:36
Do OR už som dávala súvahu, výkaz ziskov a strát, prílohu a list v ktorom žiadam o uloženie do zbierky listín. Ale tieto výkazy som dávala 2x.Stačí len raz?
Jana Acsová
10.06.05,10:37
Do OR už som dávala súvahu, výkaz ziskov a strát, prílohu a list v ktorom žiadam o uloženie do zbierky listín. Ale tieto výkazy som dávala 2x.Stačí len raz?Nášmu súdu v BB stačí raz.
evae
10.06.05,11:25
Do OR už som dávala súvahu, výkaz ziskov a strát, prílohu a list v ktorom žiadam o uloženie do zbierky listín. Ale tieto výkazy som dávala 2x.Stačí len raz?aj ja som davala raz a stacilo im (TN), preco dva krat?
KatkaK
10.06.05,16:56
mala by som na Vás taký malý dotaz celú tému som si preštudovala, ale stále nemam jasno či tie fotokópie súvahy, VzS a poznámok majú byť overené notárom alebo nie??? prosím o odpoveď mám na starosti jednu sro asi mesiac a zistila som že sa tieto dokumenty vôbec nevkladali do zbierky... ďakujem:confused:
evina
10.06.05,16:59
mala by som na Vás taký malý dotaz celú tému som si preštudovala, ale stále nemam jasno či tie fotokópie súvahy, VzS a poznámok majú byť overené notárom alebo nie??? prosím o odpoveď mám na starosti jednu sro asi mesiac a zistila som že sa tieto dokumenty vôbec nevkladali do zbierky... ďakujem:confused:
Do zbierky listín nemusia byť overené notárom, pošleš tam len fotokópie a hotovo :)
KatkaK
10.06.05,17:02
evina.....ďakujem...takže všetko od 2002 a budem čakať na pokutu....
evina
10.06.05,17:07
evina.....ďakujem...takže všetko od 2002 a budem čakať na pokutu....
Zatiaľ nepokutujú, neboj a keď aj začali len 2 000, :)
KatkaK
10.06.05,17:11
evina.. ok tak to by snáď nemuselo byť pre nich tak veľa...uvidím reakciu ... už sa teším na podateľňu keď sa im tam dovalím s účtovnými závierkami od roku 2002...
evina
10.06.05,17:16
evina.. ok tak to by snáď nemuselo byť pre nich tak veľa...uvidím reakciu ... už sa teším na podateľňu keď sa im tam dovalím s účtovnými závierkami od roku 2002...
takých je viac, aj my sme dávali, nekomentovali to:)
KatkaK
10.06.05,17:22
a vy už ste dostali tú pokutu???
evina
10.06.05,17:23
a vy už ste dostali tú pokutu???
Nie z môjho okolia nedostal zatiaľ nikto :)
KatkaK
10.06.05,17:31
Nie z môjho okolia nedostal zatiaľ nikto :)
a ak smiem byť taká drzá a opýtať sa aké okolie to je napr. Bratislava 2????
evina
10.06.05,17:35
a ak smiem byť taká drzá a opýtať sa aké okolie to je napr. Bratislava 2????
Áno .
KatkaK
10.06.05,17:42
Áno .hneď mám lepšiu náladu....a zajtra idem fotiť ďakujem veľmi pekne
KatkaK
11.06.05,10:37
accad.....co mam na starosti sro tiez tam v zbierke je uvedene ze tam nist neni ale bola som to odkontrolovat na OR a mame tam vselico poukladane takze netreba sa stresovat asi to tam nahadzuju postupne
accad
11.06.05,12:19
Uz to tam je ulozene, asi je tam casovy posun.
Robin
16.06.05,12:41
Viete mi niekto poradiť, akou formou sa posielajú dokumenty? Myslím na to, či sa majú nejako zviazať, a výkazy či sa majú fotiť po každej strane zvlášť alebo riadne. A ak je ročná závierka súčasťou ročnej správy, ako sa majú doklady zopnúť. Ďakujem
Jana Acsová
16.06.05,13:58
Viete mi niekto poradiť, akou formou sa posielajú dokumenty? Myslím na to, či sa majú nejako zviazať, a výkazy či sa majú fotiť po každej strane zvlášť alebo riadne. A ak je ročná závierka súčasťou ročnej správy, ako sa majú doklady zopnúť. ĎakujemForma nie je predpísaná.
Ak predkladáš schválenú účtovnú závierku ako súčasť výročnej správy (rovnako schválenej) je vhodné predložiť do Zbierky listín zviazané dokumenty t.j.
- výročnú správu
- súvahu k 31.12.2004
- výkaz ziskov a strát k 31.12.2004
- poznámky k 31.12.2004
- správu audítora z overenia účtovnej závierky k 31.12.2004.
Vo výročnej správe je vhodné uviesť počet a druh príloh.
Väzba však nie je predpísaná. Ak to spojíš sponkou, nič sa nestane (ale zviazanie je tiež bežne dostupné a cenovo nenáročné).
Čo sa týka fotokópií - tak ja zastávam názor, že v Zbierke listín by sa mali zverejňovať originálne dokumenty a nie fotokópie. T.j. ak sa účtovná závierka zverejňuje v zbierke ako súčasť výročnej správy, mala by byť v originálnom vyhotovení. (Máme aj takú skúsenosť, že náš registrový súd neprevzal kópie, resp. museli sa doplniť aspoň originálne podpisy.)
Ale inak tak ako som napísala. Forma nie je predpísaná. Ale nakoľko výročnú správu predkladá povinne iba auditovaná spoločnosť, úroveň jej prezentácie by som zohľadnila aj vo forme jej predloženia.
NADEJKA
23.08.05,11:13
Dobrý deň "poraďáci",

mám prosbu ku kolegom z Bratislavy.Poraďte mi prosím, na ktorý súd v Bratislave mám poslať uzávierky do Zbierky listín,keď sídlo spoločnosti je na: Kremnická 14? Ďakujem.
petra:-)
23.08.05,11:38
Pokiaľ viem, tak na Okresný súd BA I, Obchodný register - Zbierka listín, Záhradnícka 10, 811 07 Bratislava
alušik
06.09.05,05:03
Treba však vziať do úvahy § 40 obchodného zákonníka, ktorý hovorí že účtovnú závierku treba predložiť na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.
:)
No mam otazocku. Este som stale neposlala veci do Zbierky listin. Na základe Obchodneho zakonnika som ju teda mala mat schvalenu do 30.6. a odoslanu najneskor 30.7.? Alebo to mozem dat akoze schvalene az napr. 15.8.2005. Ved podla tohto paragrafu by som to mohla na schvalenie predlozit, ale schvalit ju mohli aj neskor, nie? Co mi poradite? Dat ju teda schvalenu neskor, alebo ju dat schvalenu 30.6. a akoze len odoslat do Zbierky listin neskoro?
alušik
06.09.05,09:18
No mam otazocku. Este som stale neposlala veci do Zbierky listin. Na základe Obchodneho zakonnika som ju teda mala mat schvalenu do 30.6. a odoslanu najneskor 30.7.? Alebo to mozem dat akoze schvalene az napr. 15.8.2005. Ved podla tohto paragrafu by som to mohla na schvalenie predlozit, ale schvalit ju mohli aj neskor, nie? Co mi poradite? Dat ju teda schvalenu neskor, alebo ju dat schvalenu 30.6. a akoze len odoslat do Zbierky listin neskoro?To sa dnes nenajde nikto, co by mi na to povedal svoj nazor alebo skusenost?
Velettka
06.09.05,09:54
mala byť schválená s dátumom do 30.6. a do zbierky založená do 30 dní po schválení
rosto
06.09.05,10:12
Dobrý deń.
Hodne toho bolo napísané ale neviem tam nájsť ako je to s v.o.s.?
V.o.s. ktorá nekonsoliduje ani nie je banka, poisťovňa..., nie je zaradená do priemyselnej kategórie, má povinnosť zverejňovať závierku?
Ak áno tak do kedy keď žiadne schválenie nemá, alebo aspoň som nenašiel žiadny termín do kedy tak má urobiť?
Ako to bude keď v.o.s. bude podliehať auditu (prgf 17a, zák. o účtovníctve)?

Platí novela ZoÚ - 561/2004Z.z. už na závierku za r. 2004 alebo až za 2005(zostavujem podľa starého ale zverejňujem podľa nového)?
Ďakujem.
ala13
07.09.05,09:27
Posunuli termin povinnosti schvalenia uctovnej zavierky do 30.6.? Uz nie je do 31.12.? Potom bol veru 30.7. posledny datum na poslanie na OR.
ala13
07.09.05,09:29
Kto vsetko ju musi podpisat? Staci 1 prokurista alebo musia vsetci konatelia?
vladan
07.09.05,09:29
mala byť schválená s dátumom do 30.6. a do zbierky založená do 30 dní po schválení
Valettka, môžeš, prosím ťa, priložiť aj znenie paragrafu, resp. zákona, ktorý hovorí, že ÚZ musí byť schválená s dátumom do 30.6.? vďaka
ala13
07.09.05,09:33
No mam otazocku. Este som stale neposlala veci do Zbierky listin. Na základe Obchodneho zakonnika som ju teda mala mat schvalenu do 30.6. a odoslanu najneskor 30.7.? Alebo to mozem dat akoze schvalene az napr. 15.8.2005. Ved podla tohto paragrafu by som to mohla na schvalenie predlozit, ale schvalit ju mohli aj neskor, nie? Co mi poradite? Dat ju teda schvalenu neskor, alebo ju dat schvalenu 30.6. a akoze len odoslat do Zbierky listin neskoro?
Tak presne toto trapi i mna! Neposlali sme to este a nemame to ani schvalene. Mame samych zahranicnych konatelov a nepodarilo sa mi ich pozhanat v lete naraz na Slovensko. Tak mi prosim poradte co je mensia chyba, dat to schvalit neskoro alebo sa tvarit, ze to bolo schvalene do 30.6. a meskat s podanim na OR?
Mylim sa ked si myslim, ze vsetky podpisy nemusia byt notarsky overene a teda, ze tam nakoniec mozem dat taky datum aky sa viac bude hodit?
urs
07.09.05,10:11
mala byť schválená s dátumom do 30.6. a do zbierky založená do 30 dní po schváleníPoraď kde je to napísané. Ja som sa držala dátumu 31.12.. Keď som nedala, hrozí pokuta?
ala13
07.09.05,10:17
Pri datume 30.6. sa ohanaju § 40 Obchodneho zakonnika, ale ten nemam po ruke, tak neviem, co som zase zmeskala!
ala13
07.09.05,10:19
Praveze neviem zistit, ktora pokuta je vyssia: ci ta za oneskorene podanie zavierky na OR alebo ta za nedodrzanie terminu v Obchodnom zakonniku.
urs
07.09.05,10:45
No fasa!!!
ala13
07.09.05,10:51
Volala som nasmu pravnikovi a on mi prezradil najhorsie scenare: za oneskorene podanie na OR je pokuta do 100000 a za nedodrzanie ustanoveni Obchodneho zakonnika az zrusenie spolocnosti.
Ja sa este nadejam, ze v §40 je len predlozenie zavierky na schvalenie a nie schvalenie, ale to sa zial dozviem az vecer doma, lebo som strasne nemozna a nie som schopna vyhladat ten §40 na internete.
bea
07.09.05,11:03
Zmena v § 40 je nasledovná:
"Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia."
Nájdeš v JASPI : http://jaspi.justice.gov.sk
ala13
08.09.05,11:02
Velmi pekne dakujem, co vsak presne znamena predlozit na schvalenie? a kolko casu je potom na schvalenie? este je medzitym nejaka doba na zvolavanie VZ a jeho konanie?
Ja som poslala vsetkym konatelom zavierku este v polovici marca, ved by som bez ich suhlasu ani nepodala DP, nemali namietky, ale formou VZ este zavierku neschvalili.
ala13
09.09.05,07:51
To ste vsetci uz 30.7. vsetko odovzdali? Neviete mi poradit, co mam teraz robit, ked sme to este nepodali?
vladan
09.09.05,09:09
... ja som to tiež ešte nepodala ... a radím ti, aby si to podala čím najskôr ;)
Jana Acsová
09.09.05,09:32
Velmi pekne dakujem, co vsak presne znamena predlozit na schvalenie? a kolko casu je potom na schvalenie? este je medzitym nejaka doba na zvolavanie VZ a jeho konanie?
V dokumentácii týkajúcej sa založenia spoločnosti sa spravidla uvádzajú aj lehoty a povinnosti na zvolanie VZ (ak nie tam tak v Obchodnom zákonníku sú určite). Podľa môjho názoru je možné z tohto titulu čiastočne odložiť povinnosť zverejnenia ÚZ, avšak v zmysle spomínaných lehôt. Lehota 30.6.2005 sa vzťahovala tak ako uvádzaš len na "predloženie k schváleniu".
Právnici nám k tomuto žiadny výklad nedali, my sme si to vykladali aj takto.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
ala13
09.09.05,12:54
... ja som to tiež ešte nepodala ... a radím ti, aby si to podala čím najskôr ;)
Dakujem, to mi je jasne, len neviem, ci mam dat: schvalene 30.6. podane 12.9. alebo schvalene 13.8. a podane 12.9.?
ala13
09.09.05,12:55
V dokumentácii týkajúcej sa založenia spoločnosti sa spravidla uvádzajú aj lehoty a povinnosti na zvolanie VZ (ak nie tam tak v Obchodnom zákonníku sú určite). Podľa môjho názoru je možné z tohto titulu čiastočne odložiť povinnosť zverejnenia ÚZ, avšak v zmysle spomínaných lehôt. Lehota 30.6.2005 sa vzťahovala tak ako uvádzaš len na "predloženie k schváleniu".
Právnici nám k tomuto žiadny výklad nedali, my sme si to vykladali aj takto.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Dakujem, skusim prestudovat spolocensku zmluvu a obchodny zakonnik.
Jana Acsová
10.09.05,05:56
Dakujem, to mi je jasne, len neviem, ci mam dat: schvalene 30.6. podane 12.9. alebo schvalene 13.8. a podane 12.9.?V zápise z VZ je vhodné uviesť, že sa prejednáva ÚZ predložená k schváleniu dňa 30.6.2005 ... Dátum schválenia závisí následne od povinnosti zvolať VZ ...
KEJKA
10.09.05,07:04
V dokumentácii týkajúcej sa založenia spoločnosti sa spravidla uvádzajú aj lehoty a povinnosti na zvolanie VZ (ak nie tam tak v Obchodnom zákonníku sú určite). Podľa môjho názoru je možné z tohto titulu čiastočne odložiť povinnosť zverejnenia ÚZ, avšak v zmysle spomínaných lehôt. Lehota 30.6.2005 sa vzťahovala tak ako uvádzaš len na "predloženie k schváleniu".
Právnici nám k tomuto žiadny výklad nedali, my sme si to vykladali aj takto.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifVZ sa má zvolať do 30.6. a má rokovať o schválení UZ. VZ nerokuje dva dni, ale skor dve hodiny. Takže zápis z VZ konaného 30.6. bude tiež zo dňa 30.6. a bude mať uznesenie, že UZ bola resp. nebola schválená. Ak nebola schválená, zrejme tam bude uznesenie, ktoré uloží konateľovi úlohu, ktorej splnenie je potrebné na schválenie UZ. Tiež je vhodné uviesť termín. A tak sa schválenie. UZ "odloží". Následné VZ bude zasa rokovať o schválení, dajme tomu, že ju schváli a ododňa rokovania a teda schválenia beží 30-dňová lehota na podanie do Zbierky listín a na zverejnenie (prípadne)
Jana Acsová
10.09.05,07:08
VZ sa má zvolať do 30.6. a má rokovať o schválení UZ.
Ja to nechápem tak striktne. Podľa § 40 OZ ..."príslušný orgán obchodnej spoločnosti atď. je povinný predložiť riadnu individuálnu ÚZ na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia ... "
Aj právnici mali problém s výkladom, resp. odvolávali sa na skutočnosť, že je to jedno, lebo z toho neplynú žiadne sankcie. Zabudli však na Zákon o účtovníctvehttp://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif .
KEJKA
12.09.05,18:09
Ja to nechápem tak striktne. Podľa § 40 OZ ..."príslušný orgán obchodnej spoločnosti atď. je povinný predložiť riadnu individuálnu ÚZ na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia ... "
.do 6 mesiacov - teda do 30.6.
príslušný orgán - konateľ
predložiť - teda VZ musí zvolať a musí do 30.6.
takže, kde je problém s výkladom?
ala13
13.09.05,02:59
''Predlozit na schvalenie'' nie je to iste, co ''schvalit''.
Inak suhlasim, ze mas pravdu, ale asi nie som sama, ktorej uslo, ze sa termin tohto roku posunul z 31.12. na 30.6., a preto hladame moznost ako to ospravedlnit a vyrobit v dalsom postupe menej chyb. Aj ked uznavam, ze som urobila chybu a nepodala to do 30.7.
Jana Acsová
13.09.05,05:46
do 6 mesiacov - teda do 30.6.
príslušný orgán - konateľ
predložiť - teda VZ musí zvolať a musí do 30.6.
takže, kde je problém s výkladom?No zrejme nie každému to vychádza tak jednoznačne.
Ja mám za to, že VZ sa zvoláva v lehotách ustanovených spoločenskou zmluvou (vychádza sa z OZ) a zvolať ho môžem, až keď mám program, ktorý mám prejednávať. Program mám jasný 30.6.2005 - ÚZ. Mám napríklad 20 spoločníkov ... a musím si splniť zákonné povinnosti - "pozvánky" v zákonných lehotách.

A tak ako bolo uvádzané ... naznačený výklad rieši čiastočné posunutie povinného zverejnenia (nie však významné). V praxi sa stretávam s požiadavkami klientov posunúť povinné zverejnenie podľa možnosti na čo najneskorší termín. Toto je jedna z možností ... Či schodná ... hodil by sa právny výkladhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif.

Vážim si slová, ktoré majú svoju váhu a význam ...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
alušik
13.09.05,08:22
Ja som sa radila s pracovnickou auditorskej spolocnosti a ta mi poradila, aby som do 30.6. urobila zapis, ze som uctovnu uzavierku predlozila na schvalenie. Nasledne si mam napr. v auguste urobit zapis z konania valneho zhromazdenia, kde ju aj schvalili. No a lehotu 30 dni na poslanie do Obchodneho registra stihnem. Nenapadlo ma este pozerat do tej spolocenskej zmluvy...:eek:
Jana Acsová
13.09.05,08:37
Ja som sa radila s pracovnickou auditorskej spolocnosti a ta mi poradila, aby som do 30.6. urobila zapis, ze som uctovnu uzavierku predlozila na schvalenie. Nasledne si mam napr. v auguste urobit zapis z konania valneho zhromazdenia, kde ju aj schvalili. No a lehotu 30 dni na poslanie do Obchodneho registra stihnem. Nenapadlo ma este pozerat do tej spolocenskej zmluvy...:eek:Mám za to, že pri kontrole plnenia zákonných povinností účtovnej jednotky je potrebné posudzovať všetky súvislosti, t.j. vychádzať aj z povinností vyplývajúcich z osobitných predpisov, zo spoločenskej zmluvy, Obchodného zákonníka atď..
Len vo vzájomných súvislostiach možno pochopiť objektívne a subjektívne faktory vplývajúce na konanie a "nekonanie" účtovnej jednotky.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Povinnosťou účtovníčky však nie je sledovanie zákonných povinností, ktoré prislúchajú najvyšším a štatutárnym orgánom spoločnosti.
ala13
13.09.05,08:47
Povinnosťou účtovníčky však nie je sledovanie zákonných povinností, ktoré prislúchajú najvyšším a štatutárnym orgánom spoločnosti.
Tak toto musim ukazat tym nasim ''statutarom''. Ich pravne povedomie je nulove. Maju sice pravnika na ''pausal'', ale neinformuje ich o takychto terminoch.
Existuje vobec nejake ''skolenie pre statutarov'', kedy co a kde? Lebo ti nasi o existencii Obchodneho zakonnika ani nechyruju. A spolocensku zmluvu asi sice podpisali, ale citali len bod Delenie zisku:).
Jana Acsová
13.09.05,08:51
Existuje vobec nejake ''skolenie pre statutarov'', kedy co a kde? Lebo ti nasi o existencii Obchodneho zakonnika ani nechyruju. A spolocensku zmluvu asi sice podpisali, ale citali len bod Delenie zisku:).
Zorganizujeme ... stačí povedať. Podelíme aj ziskhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif.
STRELEC
13.09.05,08:54
Ja som sa radila s pracovnickou auditorskej spolocnosti a ta mi poradila, aby som do 30.6. urobila zapis, ze som uctovnu uzavierku predlozila na schvalenie. Nasledne si mam napr. v auguste urobit zapis z konania valneho zhromazdenia, kde ju aj schvalili. No a lehotu 30 dni na poslanie do Obchodneho registra stihnem. Nenapadlo ma este pozerat do tej spolocenskej zmluvy...:eek:Toto riešenie sa mi veľmi hodí (zmeškal som). Prejde?
vladan
13.09.05,08:55
Ja som sa radila s pracovnickou auditorskej spolocnosti a ta mi poradila, aby som do 30.6. urobila zapis, ze som uctovnu uzavierku predlozila na schvalenie. Nasledne si mam napr. v auguste urobit zapis z konania valneho zhromazdenia, kde ju aj schvalili. No a lehotu 30 dni na poslanie do Obchodneho registra stihnem.
mne sa nielenže hodí, ale sa s týmto názorom aj stotožňujem ;)
Jana Acsová
13.09.05,08:55
Toto riešenie sa mi veľmi hodí (zmeškal som). Prejde?Čítať aj skoršie príspevky.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif Podľa môjho názoru prejde, za istých podmienok.
ala13
13.09.05,09:00
Tak toto je velmi dobry napad, vypis si skolenia podla vzoru RNDr. Mihála a ja ti na ne dodam vsetkych statutarov, co poznam. Kazdemu z nich sa to zide.
Niektori sice nevedia po slovensky a usilovne pohrdaju slovenskou legislativou, ale radi vyuzivaju vyhodne slovenske zdanovanie.
Jana Acsová
13.09.05,09:00
Toto riešenie sa mi veľmi hodí (zmeškal som). Prejde?Ešte doplním:
Je potrebné si všímať, aké sú lehoty na zvolanie VZ. Niekedy sú stanovené presne, niekedy ako minimálne ... v rámci týchto možností je podľa môjho názoru možné sa pohybovať a ostatné lehoty sa odvíjajú od "schválenia ÚZ".
Jana Acsová
13.09.05,09:02
Netušila som, že usilovné pohŕdanie slovenskou legislatívou bude "zlatou baňou" :eek:
STRELEC
13.09.05,09:05
AVO + Vladi. Ďakujem za duš. potechu. Čítam, čítam, ale nie vždy pamätám.:)

PS: so starým dátumom to nejde, ale vraj žiadna veda sa z toho nerobí (Prešov, okr. súd). Že ešte počkajú, ale mali by "začať robiť vedu" celkovo zo zbierky listín. Len menšina subjektov že vraj na to nekašle. Info od hodnovernej osoby, miestnej podveličiny.
ala13
13.09.05,09:18
AVO + Vladi. Ďakujem za duš. potechu. Čítam, čítam, ale nie vždy pamätám.:)

PS: so starým dátumom to nejde, ale vraj žiadna veda sa z toho nerobí (Prešov, okr. súd). Že ešte počkajú, ale mali by "začať robiť vedu" celkovo zo zbierky listín. Len menšina subjektov že vraj na to nekašle. Info od hodnovernej osoby, miestnej podveličiny.
Neskutocne vela ludi, co ich sro robim ucto+DP este vobec nema nic podane v zbierke listin a ani sa tam nechysta nic vlozit (Zahorie). Ale v tlaci som citala, ze ich sudy postupne zacnu ''upratovat'' a dokonca mozu spolocnost i zrusit. Ved na www.orsr.sk je i zoznam listin ulozenych a mnoho sro ma tento zoznam prazdny. V jednej spolocnosti, kde vzorne predkladaju listiny do zbierky na ulozenie vsak nemaju v tomto zozname na internete nic uvedene, tak neviem, ci tam nebolo vsetko v poriadku, ci boli splnene vsetky nalezitosti ulozenia.
Vevey
21.09.05,19:18
Dakujem, to mi je jasne, len neviem, ci mam dat: schvalene 30.6. podane 12.9. alebo schvalene 13.8. a podane 12.9.?
Ten prvy sposob zda sa mi schodnejsi, budes to mat v sulade so zakonom o uctovnictve i s Obchodnym zakonnikom. Nebude to sice v sulade so zakonom o obchodnom registri, ale na ten vraj zatial neuplatnuju v praxi nejake sankcie. Alebo uz niekto nieco dostal?:)
ekonom1
12.10.05,13:17
Do archívu sa má posielať hádam výročná správa ktorej súčasťou je có súvahy, výsledovky, poznámok a auditorskej správy - pokiaľ máš povinnosť.
Jana Acsová
12.10.05,15:23
Do archívu sa má posielať hádam výročná správa ktorej súčasťou je có súvahy, výsledovky, poznámok a auditorskej správy - pokiaľ máš povinnosť.Do (štátneho) archívu sa posiela iba ak registratúrny poriadok a registratúrny plán k schváleniu (ak je pôvodca registratúry šikovný)http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif. A ostatná problematika je riešená napríklad aj tu:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=12349&highlight=v%FDro%E8n%E1+spr%E1va
ala13
20.10.05,17:09
Zorganizujeme ... stačí povedať. Podelíme aj ziskhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif.Nebudes tomu verit, ale uz organizuju. Prave sme dostali ponuku na skolenie pre konatelov, nazov si nepamatam, ale nieco so znizenim rizik konatelov to ma v nazve. Neviem, ci to statutarom pomoze, lebo je to podla obsahu na 2 dni dost nadzgane a ponukaju k tomu 2 niekolkotisicstranove prirucky vydane D******* V*****, 4x rocne aktualizovane. Ako sa ma priemerny konatel v takom dacom kolosalnom vyznat?
ZuzanaP
24.11.05,08:09
Mám tiež jednu prebratú s. r. o., nikdy tam nič neposielali, "moju" účtovnú závierku schválil 31.10, zašlem ju do 30. 11. 2005.

Myslíte, že mám poslať aj ostatné roky. Sú s. r. o. od 1999 a nikdy tam nič neposielali. Majú tam teda radšej poslať všetky od vzniku spoločnosti?
bendži
24.11.05,08:14
Mám tiež jednu prebratú s. r. o., nikdy tam nič neposielali, "moju" účtovnú závierku schválil 31.10, zašlem ju do 30. 11. 2005.

Myslíte, že mám poslať aj ostatné roky. Sú s. r. o. od 1999 a nikdy tam nič neposielali. Majú tam teda radšej poslať všetky od vzniku spoločnosti?
My sme mali podobny problem v nasej s.r.o., ked som tu nastupila pred rokom, tiez asi dva alebo tri roky neboli zaslané účtovné uzávierky.. ja som ich tam poslala všetky aj spätne. Takže asi odporúčam radšej doplniť aj tie predchádzajúce roky a poslať to... toľko môj názor :-)
Jana Acsová
24.11.05,08:20
Mám tiež jednu prebratú s. r. o., nikdy tam nič neposielali, "moju" účtovnú závierku schválil 31.10, zašlem ju do 30. 11. 2005.

Myslíte, že mám poslať aj ostatné roky. Sú s. r. o. od 1999 a nikdy tam nič neposielali. Majú tam teda radšej poslať všetky od vzniku spoločnosti?Áno doporučujem doplniť všetku chýbajúcu dokumentáciu do Zbierky listín Obchodného registra. Čo je v zbierke listín zaslané sa da overiť cez www.orsr.sk (http://www.orsr.sk). Skontrolujte si, či tam je napr. aj úplné znenie spoločenskej zmluvy.
vladan
24.11.05,08:25
ešte by sa zišla zmienka o roku, od ktorej účtovnej závierky táto povinnosť platí, tuším to bol rok 2001 (opravte ma, ak sa mýlim), čiže závierky od roku 2001 majú byť v Zbierke listín
Denda
24.11.05,08:30
Myslím, že povinnosť poslať účtovnú závierku za rok 2002 bola prvý krát v roku 2003.:)
ajobs
24.11.05,08:45
Zbierku listín zaviedla novela Obchodného zákonníka od 1.1.2002, tu je odkaz http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_maxi_zak_fr0.htm

a účtovná závierka na základe novely zákona o účtovníctve 431/2002 Z.z. sa pre bežné obchodné spoločnosti prvýkrát odovzdávala do zbierky listín za rok 2002.
ZuzanaP
24.11.05,10:51
Tá "moja" s.r.o. tam nemá ani len spoločenskú zmluvu. Spoločenská zmluva musí byť originál, alebo stačí kópia overená notárom?

Menili sa konatelia, tak asi aj tú zmenu, tiež originál, či overená kópia?

Ďakujem ľudkovia
ajobs
24.11.05,11:28
Tá "moja" s.r.o. tam nemá ani len spoločenskú zmluvu. Spoločenská zmluva musí byť originál, alebo stačí kópia overená notárom?

Menili sa konatelia, tak asi aj tú zmenu, tiež originál, či overená kópia?

Ďakujem ľudkovia

Zuzka, musia byť originály, samozrejme, keď sa menili konatelia, musia tam byť ich nové podpisové vzory.
andreaS
30.12.05,09:03
OKI ...

takze momentalne v pracovnom strese a uz mi to prestava mysliet...

podarilo sa mi toto setko este neposlat na OR za rok 2004... bude s tym daky problem ak to neposlem este dnes ale na novy rok?
evina
30.12.05,10:26
Možno sa na mňa niektorí nahneváte, ale prepáčte nedá mi to nenapísať. Mám pocit, že niekedy , keď má niekto problém nájde si názov témy ropvnaký alebo podobný jeho problému, neprečíta si ju a len na konci pridá svoju otázku. Mne osobne je to veľmi ľúto, lebo napr. zaniknú komplexné príspevky, v ktorých už na tému bolo presne zodpovedané. Ja si napr. myslím, že v úvode tejto témy je niekoľko kvalitných odpovedí od Conneka, kde na veľa otázok, ktoré sú v závere témy presne odpovedal. Prosím Vás, aj kedˇ viem, že času je málo, prečítajte si začiatok danej témy, aby sme ju takto zbytočne nesprehľadňovali a neprišli o kvalitné príspevky. Ďakujem :) Pozrite si napr. príspevok 35 a hneď viete od kedy je táto povinnosť a prečo...
ala13
10.01.06,05:00
Uplne suhlasim s Evinou. Nenasla som vsak radu, ako doplnit chybajuce nalezitosti do OR. Je to spoplatnene 1000,-Sk za kus, ako napr. podpisovy vzor konatela? Cele znenie zmluvy po kazdom dodatku k nej? Uz ste to niekto doplnali? Je potrebne prilozot kolok alebo ma potom vyzvu, aby som to doplatila?
dipe
14.06.06,04:42
Prajem Vám pekné dobré ráno,:)
včera sme vo firme zistili, že sme neodnesli DP,Súvahu...... na obchodný register - archiv.
Môžte mi poradiť, ako má znieť sprievodný list? Čo má obsahovať?
Ďakjem za odpoveď.
Krásny pracovný deň:)
ANNAP
14.06.06,05:21
možno pomôže
dipe
14.06.06,05:26
Ahoj ANNAP, nerozumiem,chcela si poradiť mne?Ohľadom toho sprievodného listu?
dipe
ANNAP
14.06.06,05:28
Ahoj ANNAP, nerozumiem,chcela si poradiť mne?Ohľadom toho sprievodného listu?
dipe áno, ale trápim sa sprílohou, chvíľu vydrž
dipe
14.06.06,05:29
Ja počkam :D
Dada
14.06.06,05:31
Prajem Vám pekné dobré ráno,:)
včera sme vo firme zistili, že sme neodnesli DP,Súvahu...... na obchodný register - archiv.
Môžte mi poradiť, ako má znieť sprievodný list? Čo má obsahovať?
Ďakjem za odpoveď.
Krásny pracovný deň:)

Ak si prečítaš túto tému od začiatku, tak tam nájdeš aj vzor sprievodného listu. :confused:
dipe
14.06.06,05:44
Ďakujem , pri čítaní témy som musela preskočiť :rolleyes: práve ten bod kde je vzor.
Na Tvoje odporučenie som si to čítala pozornejšie a našla som to.
Ďakujem pekne všetkým.
Pekný deň:)
ANNAP
14.06.06,05:45
Už ma Dada predbehla ale skúsim
Danka Kosibová
14.06.06,05:45
ahoj Dipe, máš ten vzor? alebo Ti poslem....
majernikova
14.06.06,05:47
:) Ďakujem Vám , tento vzor je zrozumiteľnejší.:) Pomohlo to.:D
dipe
14.06.06,05:50
Ďakujem už ho mám
katkasabka
28.06.06,05:14
Pozdravujem poraďákov:)
Máme po valnom zhromaždení, a idem posielať schválenú účtovnú závierku do archívu listín. Zistila som však, že firma za rok 2004 neposlala výkazy do OR a archívu listín. Ako som sa tu dočítala, niektoré súdy neberú fotokópie, tak sa chcem opýtať či niekto nevie ako to je so súdom v Košiciach, kedže tam patríme a žial originály výkazov som už nikde nezohnala.)
Ďakujem
Tweety
28.06.06,05:18
Pozdravujem poraďákov:)
Máme po valnom zhromaždení, a idem posielať schválenú účtovnú závierku do archívu listín. Zistila som však, že firma za rok 2004 neposlala výkazy do OR a archívu listín. Ako som sa tu dočítala, niektoré súdy neberú fotokópie, tak sa chcem opýtať či niekto nevie ako to je so súdom v Košiciach, kedže tam patríme a žial originály výkazov som už nikde nezohnala.)
Ďakujem
Veď predsa originál je na DÚ, tak do registra idú kópie.
katkasabka
28.06.06,05:20
Ďakujem, ale myslela som originály čistých výkazov:)
Takže Košice berú aj ofotené výkazy?
Ďakujem Tweety:)
účtovník 007
28.06.06,05:31
Ďakujem, ale myslela som originály čistých výkazov:)
Takže Košice berú aj ofotené výkazy?
Ďakujem Tweety:)

Ak máš fotokópiu originálnych výkazov, nevidím problém výkazy pod skopírovaný podpis znovu podpísať a odoslať v takejto forme. Novým originálnym podpisom potvrdíš pravosť dokumentu. Ešte sa mi nikdy nestalo, aby mi účtovnú závierku s výkazmi vrátili. Najskôr som posielala do Trenčína a teraz posielam do Trnavy.
katkasabka
28.06.06,05:33
Ďakujem všetkým a prajem pekný deň
Tweety
28.06.06,05:34
Ďakujem, ale myslela som originály čistých výkazov:)
Takže Košice berú aj ofotené výkazy?
Ďakujem Tweety:)
Veď si môžeš urobiť kópiu a dať na nich originál podpisy.
katkasabka
28.06.06,05:37
Mňa zmiatol názor jedného daňového poradcu s ktorým som rozprávala, že v žiadnom prípade kópie, musia to byť vypísané originálne tlačivá.
Ďakujem ešte raz
vladan
28.06.06,08:00
Mňa zmiatol názor jedného daňového poradcu s ktorým som rozprávala, že v žiadnom prípade kópie, musia to byť vypísané originálne tlačivá.
Ďakujem ešte raz

odkáž daňového poradcu na zákon č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri, § 3 ods. 5.

(5) Ak ide o listiny podľa odseku 1 písm. g) a odseku 2 písm. a), do zbierky listín sa ukladá kópia listiny.

odsek 1 písm g): Zbierka listín obsahuje dokumenty ... ktorými sú: riadna individuálna účtovná závierka
Renatka 75
03.07.06,07:57
Prosim o radu este v tomto:
Musim poslat na dan.úrad súvahu a vykaz ziskov a strat - schválenú /je to vlastne to isté ako sme predkladali k 31.3.2006 za r.2005/?
A do zb.listín potom schválené výkazy?:confused:
alušik
03.07.06,08:00
Prosim o radu este v tomto:
Musim poslat na dan.úrad súvahu a vykaz ziskov a strat - schválenú /je to vlastne to isté ako sme predkladali k 31.3.2006 za r.2005/?
A do zb.listín potom schválené výkazy?:confused:

Na daňový úrad sa už nemusia predkladať schválené výkazy.;)
Renatka 75
03.07.06,08:06
Na daňový úrad sa už nemusia predkladať schválené výkazy.;)

ďakujem pekne, ale načo je tam tá ikonka - zostavené, schválené?
KEJKA
03.07.06,10:08
ďakujem pekne, ale načo je tam tá ikonka - zostavené, schválené?
zostavená .... ide na DU
schválená .... dopíšeš dátum konania VZ, ktoré RZ schválilo. Schválenú potom posielaš do Zbierky listín. Ak by sa výkazy alebo poznámky zmenili v porovnaní s tými, ktoré sa posielali na DU, tak potom aj schválenú posielaš na DU.
Ak sa však NEZMENLI, tak na DU NEPOSIELAŠ:
Renatka 75
03.07.06,11:20
Ďakujem, už tomu rozumiem
mel
27.07.06,08:45
A posielam výkazy do Zbierky listín aj za družstvo v likvidácií ?
Ďakujem
Zoltán Kovács
30.07.06,07:24
A posielam výkazy do Zbierky listín aj za družstvo v likvidácií ?
Ďakujem

Družstvo je tiež právnická osoba zapísaná do OR SR. Z toho vyplýva povinnosť zasielať do Zbierky listín RZ.
azalka
31.07.06,07:58
Do zbierky listín sa ukladá fotokopia súvahy, výsledovky a poznámok /prílohy/. Zápisnica z VZ sa neprikladá. Pokiaľ je povinnosť auditu, tak sa posiela aj k ročnej uzávierke audit. správa o overení ročnej účt. uzávierky a a auditorom overená výročná správa . Všetko čo tu je napísané sa týka s.r.o., ja som nosila osobne bez kolkov, na podatelni to prevzali, dali štempel "podané bez kolkov" a čakala som kedy ma vyzvú, aby sme zaplatili. Od oktobra 2004 sú poplatky zrušené.

Prosim ta, kde si nasiel info, ze poplatky su zrusene. Na http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=r2&htm=r2/r23ovozn.htm stale uvadzaju zoznam za co a kolko sa plati. Takze pri vlozeni zavierkovych dokladov SRO sa podla tohto stale plati 3000,- Sk.
evina
31.07.06,11:36
Prosim ta, kde si nasiel info, ze poplatky su zrusene. Na http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=r2&htm=r2/r23ovozn.htm stale uvadzaju zoznam za co a kolko sa plati. Takze pri vlozeni zavierkovych dokladov SRO sa podla tohto stale plati 3000,- Sk.
Vyplýva to zo zákona č. 71/1992 o súdnych poplatkoch a výpis z registra trestov /v poslednom znení 621/2005 k 1.1.2006/, kde v prílohe k tomuto zákonu v časti 17 písmeno e do 31.9.2004 platilo:

e) za uloženie listiny do zbierky listín, ak ide o listinu, ktorá sa ukladá do zbierky listín bez zápisu ................... 1 000 Sk

a novelou tohto zákona č. 432/2004 k 1.10.2004 bola táto časť v prílohe zrušená a od tohto termínu sa poplatok neplatí :

e) zrušené zákonom č. 432/2004 Z.z.
johny18
12.12.06,06:07
Prosím Vás o radu ohladom schvalenia a zverejnenia UZ, robim to prvy krat a mam v tom cisty hokej.
Nasa s.r.o. vznikla 1.6.2005, v prvom roku sme nemali povinnost auditu, bude to az za rok 2006. UZ za rok 2005 este nebola schvalena (neviem dokedy je termin, niekde na porade sa uvadza do 30.6., inde do 31.12. - ak do 30.6., tak mam problem, lebo sa to nestihlo). Spolocnost ma jedneho konatela, takze mozeme urobit nejaky zapis o schvaleni UZ konatelom napr. zo dna 30.11.2006.
Predpokladam, ze do 30 dni od schvalenia, teda v mojom pripade do 30.12.2006 mam povinnost zverejnit UZ do zbierky listin. Teda zaslem kopiu suvahy, vysledovky a poznamok na Obchodny register - Okresny sud do Kosic (tam sme zapisani). Chapem to vsetko spravne? Mam to tak urobit?
petra:-)
12.12.06,06:43
§ 40 ods. 1 Obchodného zákonníka ... Príslušný orgán spoločnosti je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do 6 mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.
§ 21 ods. 1 zákona o účtovníctve... účtovná jednotka je povinná uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a momoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín OR do 30 dní po schválení účtovnej závierky.
johny18
12.12.06,07:09
Ten §40 mám ako chapat - ze sme povinni predlozit UZ na schvalenie do 30.6. alebo sme ju aj povinni schvalit do 30.6.?
Aj keby mala byt schvalena do 30.6., potom urobim zapis o schvaleni jednym konatelom napri. dna 30.6. a poslem teraz UZ na OR, lepsie neskoro ako nikdy. Ide mi len o to, ci to vsetko spravne chapem
petra:-)
12.12.06,07:33
Ja to chápem tak, že by mala byť do termínu 6 mesiacov aj schválená. Každopádne treba do zbierky listín uložiť (aj s ohľadom na § 68 ods.6 písm.f Obch.zák.).
Majka
20.02.07,19:13
prosim Vas mate niekto sprievodny list na obchod.register, idem posielat vykazy a zapis z val.hromady.Dakujem velmi pekne.
Aljok
21.02.07,15:00
Klikni sem :
prosim Vas mate niekto sprievodny list na obchod.register, idem posielat vykazy a zapis z val.hromady.Dakujem velmi pekne.
Klikni sem : http://www.porada.sk/showpost.php?p=1036&postcount=11
profi-t
07.05.07,05:57
Ahoj. Pomôžte mi prosím. Chcem sa spýtať ako je to s podpisovým vzorom smerom k Obchodnému registru. Ak dávam zapisovať novú spoločnosť tak musím, alebo nemusím dať uložiť do Zbierky listín všetky podpisové vzory spoločníkov alebo konateľov? A keď potom, neskôr robím zmeny - napríklad sídlo spoločnosti, rozširovanie činností - tak musím dať znovu podpisový vzor? Alebo mi stačí, ak sú notárom overené podpisy - napr. spoločníkov, konateľov, alebo splnomocnenej osoby - ktorá napríklad koná v mene spoločnosti?
Nikto mi hovorí, že treby vždy prikladať popisové vzory a niekto tvrdí opak, že mu vždy stačilo len overiť u notára podpisy. Takže ako to je vlastne?
Ďakujem za pomoc.
ajobs
07.05.07,16:16
Ahoj. Pomôžte mi prosím. Chcem sa spýtať ako je to s podpisovým vzorom smerom k Obchodnému registru. Ak dávam zapisovať novú spoločnosť tak musím, alebo nemusím dať uložiť do Zbierky listín všetky podpisové vzory spoločníkov alebo konateľov? A keď potom, neskôr robím zmeny - napríklad sídlo spoločnosti, rozširovanie činností - tak musím dať znovu podpisový vzor? Alebo mi stačí, ak sú notárom overené podpisy - napr. spoločníkov, konateľov, alebo splnomocnenej osoby - ktorá napríklad koná v mene spoločnosti?
Nikto mi hovorí, že treby vždy prikladať popisové vzory a niekto tvrdí opak, že mu vždy stačilo len overiť u notára podpisy. Takže ako to je vlastne?
Ďakujem za pomoc.

Vždy musíš overiť podpis konateľa, ak sa napr. robí úplné znenie spoločenskej zmluvy. Ak zapisuješ novú spoločnosť, potom musíš overiť podpisový vzor konateľa (na osobitnom papieri), podpisy všetkých spoločníkov v spoločenskej zmluve (vo všetkých exemplároch), ako aj podpis konateľa na formulári na zápis do OR.
mlyn16
10.05.07,11:46
http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=rPoh&htm=rPoh/Pohladavky.htm
Výzva na zaplatenie dlhov za zverejnenie informácií v Obchodnom vestníku

Ministerstvo spravodlivosti SR vyzýva podnikateľov a súkromné spoločnosti na zaplatenie dlhov za zverejnenie informácií v Obchodnom vestníku. Kontrola totiž zistila, že podnikateľské subjekty k 31. decembru 2006 dlžia ministerstvu spravodlivosti na zaplatení poplatkov pri zmenách registrácie v Obchodnom vestníku takmer 40 miliónov korún.
Kontrola vytkla, že rezort niekoľko rokov tieto dlhy vôbec nevymáhal. MS SR teraz podľa zákona musí tieto pohľadávky začať vymáhať. V prípade, že podnikateľský subjekt dlh do 30 dní nezaplatí, MS SR začne so súdnym vymáhaním, kde bude potrebné zaplatiť okrem súdnych poplatkov aj úroky.
Spolu ide o 64 916 neuhradených faktúr v celkovej výške 39 851 669 korún.
"Týmto spôsobom chceme dať podnikateľom šancu zaplatiť dlh bez zbytočných súdnych poplatkov a sankcií. Nechceme nikoho šikanovať, ale zo zákona musíme a sme povinní podniknúť právne kroky na získanie toho, čo štátu nebolo zaplatené. Verím, že podnikatelia využijú túto možnosť a dlhy sami zaplatia.", uviedol minister spravodlivosti Štefan Harabin.
MS SR na svojej internetovej stránke www.justice.gov.sk v časti Pohľadávky zverejnilo abecedný zoznam spoločností a podnikateľských subjektov. K dispozícii je celý skomprimovaný zoznam ako aj zoznamy spracované podľa začiatočného písma spoločnosti. Podnikatelia môžu nájsť svoje firmy nielen podľa názvu spoločnosti ale aj podľa IČO.
Pohľadávky musia zaplatiť aj nástupnícke spoločnosti - dajú sa identifikovať podľa IČO. Pri úhradách na číslo účtu 7000281131/8180 je nevyhnutné ako variabilný symbol uviesť číslo faktúry (je zverejnené pri každej pohľadávke). Podľa variabilného čísla bude MS SR kontrolovať platby a dlžníkov zo zoznamu vymazávať. Preto je potrebné si svoje údaje pri platbe dôkladne skontrolovať.
Číslo účtu: 7000281131/8180 vedený v Štátnej pokladnici
Variabilný symbol: Číslo faktúry
berga
23.05.07,10:14
Ako je to s premlčaním platieb za uverejnenie registrových údajov v Obchodnom vestníku. Zvýšením poplatkov za zápis sro do or mali byť zrušené 600 Sk poplatky za zverejnenie údajov or. Pokúste ma vyviesť z omylu. Ďakujem Berga
Fany
24.05.07,10:25
Možno sa to tu už niekto pýtal, ale neviem to nájsť.

Kde na internete nájdem zverejnené údaje, ktoré ukladáme do zbierky listín? Kde by som si mohla skontrolovať, či tam tie údaje o našej firme sedia? Je to vôbec niekde dostupné?
jozefIK
24.05.07,15:07
Na stránke www.orsr.sk (http://www.orsr.sk)
enad
28.05.07,14:11
sme s.r.o. a povinným auditom. Predkladáme súvahu, výsledovku, poznámky a DP do zbierky listín a musíme aj do obchodného vestníka? Ak áno, tak tiež všetko?
Ďakujem
Jana Acsová
28.05.07,14:20
sme s.r.o. a povinným auditom. Predkladáme súvahu, výsledovku, poznámky a DP do zbierky listín a musíme aj do obchodného vestníka? Ak áno, tak tiež všetko?
ĎakujemVšetko nie.
http://www.porada.sk/t12349-zverejnenie-uz.html?highlight=zbierky+list%EDn
Jana Acsová
28.05.07,14:25
sme s.r.o. a povinným auditom. Predkladáme súvahu, výsledovku, poznámky a DP do zbierky listín...Ak DP znamená daňové priznanie k dani z príjmu ... nemám žiadnu vedomosť o povinnosti predkladať ho do zbierky listín.
helas
31.05.07,06:16
Dobrý deň
dávame do OR návrh na zápis s.r.o.Viem, že všetko musí byť 2x.Ale ako je to so živnostenským listom, môže byť aj kópia alebo musím vyžiadať ešte jeden originál?
Ďakujem
helas
31.05.07,06:30
Medzitým som si to už aj našla - môže byť kópia ale overená, je to tak?
ajobs
31.05.07,16:35
Medzitým som si to už aj našla - môže byť kópia ale overená, je to tak?

Daj 2x overenú kópiu a originál živno listu si nechaj.
Nepletko
07.06.07,06:32
Na valnom zhromazdeni sa zmenili stanovy akciovky. Sucastou notarskej zapisnice su aj nove stanovy v plnom novom zneni....staci do zbierky listin zaslat iba tuto notarsku zapisnicu alebo je treba okrem nej vydat a dorucit stanovy samostantne?
azalka
20.06.07,05:54
30 dní po schvální závierky

Ako mám rozumieť §40 - ...ukladať riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom do šiestich mesiacov od uplynutia účtovného obdobia...
To znamená, že zasadnutie VZ musí byť do 30.6.07 + vloženie listín na OR?
U nás VZ ešte len zasadne (rovnako ako vlani) až v lete a potom listiny samozrejme vložíme na OR do 30 dní od schválenia. Je to nesprávne?
ajobs
21.06.07,19:13
Ako mám rozumieť §40 - ...ukladať riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom do šiestich mesiacov od uplynutia účtovného obdobia...
To znamená, že zasadnutie VZ musí byť do 30.6.07 + vloženie listín na OR?
U nás VZ ešte len zasadne (rovnako ako vlani) až v lete a potom listiny samozrejme vložíme na OR do 30 dní od schválenia. Je to nesprávne?

Zasadnutie VZ musí byť do 30.6.2007 tak, ako to ukladá ObchZ v § 40, ods.1.
toria
28.06.07,13:42
Tak a teraz prosím rýchlo radte:
Môj manžel má sro, založenú pomocou porady :-), vznikla k 27.10.06 a teraz tu čítam, že máme povinosť zaslať nejaké dokumenty na register. Poradte prosím čo a ako a čo vlastne k tomu treba. Každý píše niečo iné a ja vôbec neviem čo teda...
Ja to jednoosobová s.r.o. za rok 2006 vykazuje stratu, nemá povinnosť auditu.

VĎAKA len prosím rýchlo, aby som to zajtra mohla všetko zariadiť a aby som to stihla do 30.6.

ĎAKUJEM
Johanka
28.06.07,13:48
Zákon o účtovníctve
§ 21
Zverejňovanie údajov
(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
toria
28.06.07,13:52
Takže Johanka chápem dobre???:
- do 30.6. musí byť VZ, ktoré schváli účtovnú uzávierku a do 30 dní zanesie na OR tieto listiny + 1.000,- Skk kolok????

Takže môže byť VZ dnes a do 27.7. musím odovzdať uzávierku???
Aljok
28.06.07,16:46
Pri jednoosobovej s.r.o. napíšeš zápis o rozhodnutí jediného spoločníka o zúčtovaní vykázaného hospodárskeho výsledku a do 30 dní pošleš účtovnú závierku (kópie súvahy, výkazu ziskov a strát a poznámok) do Zbierky listín príslušného OR. Kolok neprikladáš. Je to bezplatné.
lbdent
29.06.07,10:26
Ahojte pora´dáci, aj ja mám otázočku - s.r.o. sa k 31.12.2006 zmenila s dvojosobovej na jednoosobovú. Valné zhromaždenie, ktoré schvaľuje účt. závierku za rok 2006 má byť ešte v zložení dvoch konateľov ktorí boli minulý rok, alebo už len jedného?
lbdent
29.06.07,11:38
Posúvam, prosím poraďte mi.....
lbdent
30.06.07,08:16
posúvam....nájde sa niekto kto poradi?
JankaO
30.06.07,13:47
Ahojte pora´dáci, aj ja mám otázočku - s.r.o. sa k 31.12.2006 zmenila s dvojosobovej na jednoosobovú. Valné zhromaždenie, ktoré schvaľuje účt. závierku za rok 2006 má byť ešte v zložení dvoch konateľov ktorí boli minulý rok, alebo už len jedného?

Ak sa s.r.o. zmenila z dvojosobovej na jednoosobovú, tak zmena nastala u spoločníkov. (Spoločníci menujú konateľov. Konateľ môže byť ktorákoľvek FO. Zmenou spoločníkov nedochádza automaticky k zmene konateľov.) Valné zhromaždenie sa týka spoločníkov a je najvyšším orgánom spoločnosti. Ak bude účtovná závierka schvaľovaná až po 31.12.2006, schvaľuje ju spoločník, ktorý je spoločníkom v deň konania valného zhromaždenia.
lbdent
30.06.07,15:49
vdakaaaaa za odpoved, vidim ze som sa zle vyjadrila, lebo sme aj spolocnici aj konatelia, tak to niekedy nerozlisujem:o tak sa idem do toho pustit
Orsz
02.07.07,15:11
Ako sa postupuje, keď sa zabudne v súvahe napísať číslo do jedného riadku, konkrétne v r.102 - nevyfakt.dodávky malo byť číslo 9 (inak súčtovo to sedí, len tam nebolo napísané), a už som to odovzdala do Obch.registra? Dá sa poslať opravná súvaha? Alebo to mám nechať tak?
Anja111
02.07.07,15:48
Ako sa postupuje, keď sa zabudne v súvahe napísať číslo do jedného riadku, konkrétne v r.102 - nevyfakt.dodávky malo byť číslo 9 (inak súčtovo to sedí, len tam nebolo napísané), a už som to odovzdala do Obch.registra? Dá sa poslať opravná súvaha? Alebo to mám nechať tak?
Pokiaľ je to len v OR, nechala by som to tak...
Orsz
02.07.07,15:59
Pokiaľ je to len v OR, nechala by som to tak...

Na daňovom úrade to pôjdem opraviť - volala mi dnes správkyňa, bola veľmi milá, takže to ma netrápi. Zle som to opísala zo softvéru - som potvorka ;), musím byť pozornejšia.
Dada
03.07.07,03:58
Čítam kadečo a názory sa rôznia. Treba posielať do zbierky listín aj zápis z valného zhromaždenia? Lebo mne audítorka povedala, že áno. Predtým som to tam nikdy neposielala. Len účtovnú závierku. A v zákone o účtovníctve sa nespomína vôbec zápis z valného zhromaždenia. Tak ako je to správne?
Chobot
03.07.07,06:43
Čítam kadečo a názory sa rôznia. Treba posielať do zbierky listín aj zápis z valného zhromaždenia? Lebo mne audítorka povedala, že áno. Predtým som to tam nikdy neposielala. Len účtovnú závierku. A v zákone o účtovníctve sa nespomína vôbec zápis z valného zhromaždenia. Tak ako je to správne?

Zápisnicu z valného zhromaždenia ti žiadny zákon neprikazuje zverejňovať. V Zbierke listín sa zverejňuje len výročná správa s účtovnou závierkou. Síce môžeš priložiť zápisnicu z valného, kde tá výročná správa bola schválená (kvôli preukázaniu schválenia), ale ak ju dáš iba v jednej kópii, tak sa nezverejní, zostane v súdnom spise.
Orsz
03.07.07,06:57
Čítam kadečo a názory sa rôznia. Treba posielať do zbierky listín aj zápis z valného zhromaždenia? Lebo mne audítorka povedala, že áno. Predtým som to tam nikdy neposielala. Len účtovnú závierku. A v zákone o účtovníctve sa nespomína vôbec zápis z valného zhromaždenia. Tak ako je to správne?

Tiež som to počula od jednej účtovníčky, že to treba, ale moja audítorka sa na to pozerala v zákone, a povedala, že nie je to povinné (a nedávajú ani oni :))
Dada
03.07.07,07:22
Jasné, takže dám ako pominulé roky výročnú správu, ktorej súčasťou je súvaha, výkaz a poznámky. Ďakujem.
mysimis
03.07.07,08:14
Tu som sa dočítala, že ani poznámky sa nezasielajú: (http://www.porada.sk/showthread.php?t=55398)
Aljok
03.07.07,08:20
Tu som sa dočítala, že ani poznámky sa nezasielajú: (http://www.porada.sk/showthread.php?t=55398)
Musíš rozlišovať pojmy. Do Zbierky listín OR sa poznámky posielajú. V Obchodnom vestníku sa poznámky nezverejňujú. Čítaj Zákon o účtovníctve.
Aljok
03.07.07,08:25
§ 21
Zverejňovanie údajov
Na začiatok

(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

(2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje.28a) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.
Daska
04.07.07,07:32
Som z toho uz jelen, takze este raz:

1, do 30, 6, 2007 schvalim zavierku, ktora obsahuje - Suvahu
- výkaz
- poznamky
2, do 30, 7, 2007 to poslem do Zbierky listin


Pokial sa jedna o jednoosobovu alebo dvojosobovu sro, ktore nemaju povinost auditu, musia robit aj vyrocnu spravu a ak ano co vsetko ma ta sprava obsahovat???


Dakujem za vysvetlenie
evina
04.07.07,08:09
Som z toho uz jelen, takze este raz:

1, do 30, 6, 2007 schvalim zavierku, ktora obsahuje - Suvahu
- výkaz
- poznamky
2, do 30, 7, 2007 to poslem do Zbierky listin


Pokial sa jedna o jednoosobovu alebo dvojosobovu sro, ktore nemaju povinost auditu, musia robit aj vyrocnu spravu a ak ano co vsetko ma ta sprava obsahovat???


Dakujem za vysvetlenie

Nerobia výročnú správu, posielajú do Zbierky listín kompletnú schválenú závierku - súvaha, VZ a Sa Poznámky, a to je všetko.
Daska
04.07.07,09:50
Evi si poklad DAKUJEM
toria
06.07.07,06:37
Možno sa to tu už niekde písalo a som to prehliadla ale predsa sa spýtam:
dnes idem na OR takže beriem tam Súvaku, Výkaz ziskov a strát a poznámky, - není sú to kópie z tých čo sa podavali na DU, ale sú to rovnopisy vytlačené z programu. Nevadí to, že nie sú kópie.
A hlavne je nejaké tlačivo obchodného registra, ktoré musím priložiť????
Aljok
06.07.07,06:57
Nemusia byť kópie. Nemusíš prikladať žiadne talčivo z OR. Ja zasielam poštou spolu so sprievodným listom.
toria
06.07.07,07:11
ďakujem Ti krásne
liba2
06.07.07,08:33
.... ja len-tak s úsmevom amimotemy
chcem podotknúť, že toto je téma súčasných dní (KSNENP) :D :D
johny18
16.07.07,06:18
Ak este nemame urobeny audit za rok 2006, mozem poslat do Zbierky listin iba Vyrocnu spravu, Suvahu, VZaS a poznamky bez Spravy auditora? Resp. Spravu auditora poslem dodatocne po vykonanom audite?
Danila
16.07.07,10:22
Ak este nemame urobeny audit za rok 2006, mozem poslat do Zbierky listin iba Vyrocnu spravu, Suvahu, VZaS a poznamky bez Spravy auditora? Resp. Spravu auditora poslem dodatocne po vykonanom audite?Ak musíš mať účtovnú závierku overenú auditorom, si povinná vyhotoviť výročnú správu, ktorú tiež overí auditor. VZ na schválenie predložíš spolu s riadnou účtovnou závierkou aj výročnú správu. V takomto prípade nie si povinná tieto dokumenty uložiť samostatne, ale uložíš to naraz.
danulka
16.07.07,21:06
Pri jednoosobovej s.r.o. napíšeš zápis o rozhodnutí jediného spoločníka o zúčtovaní vykázaného hospodárskeho výsledku a do 30 dní pošleš účtovnú závierku (kópie súvahy, výkazu ziskov a strát a poznámok) do Zbierky listín príslušného OR. Kolok neprikladáš. Je to bezplatné.


Ahojte.Prosím Vás o radu, čo sa má v zápise o rozhodnutí jediného spoločníka konkrétne uviesť, keď spoločnosť vykazuje stratu.Ďakujem :eek:
liba2
17.07.07,03:33
Ahojte.Prosím Vás o radu, čo sa má v zápise o rozhodnutí jediného spoločníka konkrétne uviesť, keď spoločnosť vykazuje stratu.Ďakujem :eek:Spoločník sa rozhoduje medzi tým, či stratu uhradí (tj. vloží peniaze do spoločnosti) alebo ju neuhradí, lebo v tomto roku predpokladá zisk (tj. stratu zaúčtuje na neuhr. a uhradí ju zo zisku tohto roka).
ANNAP
17.07.07,04:12
aj družstvá majú povinnosť poslať závierku do zbierky listín? .....
johny18
17.07.07,04:15
Ak musíš mať účtovnú závierku overenú auditorom, si povinná vyhotoviť výročnú správu, ktorú tiež overí auditor. VZ na schválenie predložíš spolu s riadnou účtovnou závierkou aj výročnú správu. V takomto prípade nie si povinná tieto dokumenty uložiť samostatne, ale uložíš to naraz.

Ano, ale UZ je potrebne ulozit do 30.7.2007. Audit vsak bude urobeny neskor, tym padom nemozem ulozit zavierku do Zbierky listin. Vztahuje sa tento datum aj na spolocnosti, ktore maju mat povinny audit?
Jana Acsová
17.07.07,04:35
Ano, ale UZ je potrebne ulozit do 30.7.2007.
ÚZ sa ukladá do 30 dní po schávlení a to je rozdiel. Ten dátum môže byť v oveľa väčsom časovom invervale, ako uvádzate.
Jana Acsová
17.07.07,04:37
Aljok
17.07.07,07:17
aj družstvá majú povinnosť poslať závierku do zbierky listín? .....
Áno..........
seda
18.07.07,05:50
Dobrý deň, s pomocou porady som to nejak poskladala, len by som chcela poprosiť, či to takto môže byť. Jedná sa o s.r.o. s jedným spoločníkom bez povinnosti auditu. Uzávierka schválená 29.6.2007 /list 2006 schválenie účtovnej závierky/ mal byť overený podpis u notára? Na súd predložiť: 2006 sprievodný list, 2006 rozhodnutie o rozdelení zisku, výkaz ziskov a strát, súvaha, poznámky k účtovnej uzávierke. Nemáme na súd priložiť aj list 2006 schválenie účtovnej závierky? Ďakujem za Vaše rady.
Aljok
18.07.07,05:58
Do Zbierky listín zasielaš len účtovnú závierku so sprievodným listom.
Janinkaaa
18.07.07,12:49
V r. 2006 prebehlo zlúčenie 2 spoločností.
Jedna spoločnosť úplne zanikla a druhá spoločnosť pekne "funguje" ďalej.
Zostavila sa mimoriadna účtovná závierka zaniknutej spoločnosti.
Mám posielať do Zbierky listín za túto spoločnosť schválenú mimoriadnu účt.závierku ?
Ak áno, tak už pod názvom tej "fungujúcej" spoločnosti ?
profi-t
24.07.07,10:14
Ahoj. Potrebujem poradiť. Treba alebo netreba overovať podpisy pri prvozápise SRO na Vyhlásenie správcu vkladu a treba alebo netreba prikladať Podpisové vzory? Teraz ma vytočili. Priateľka mi povedala, že na ORSR Nitra jej nežiadajú tieto doklady a nežiadajú napríklad ani dokladovanie sídla - napr.nájomnou zmluvou a v ORSR Ba - to odo mňa žiadali. Prosím o pomoc. Treba alebo nie????
Janinkaaa
25.07.07,04:28
V r. 2006 prebehlo zlúčenie 2 spoločností.
Jedna spoločnosť úplne zanikla a druhá spoločnosť pekne "funguje" ďalej.
Zostavila sa mimoriadna účtovná závierka zaniknutej spoločnosti.
Mám posielať do Zbierky listín za túto spoločnosť schválenú mimoriadnu účt.závierku ?
Ak áno, tak už pod názvom tej "fungujúcej" spoločnosti ?


Prosím, neviete mi poradiť ?
Renatka 75
25.07.07,05:28
my sme mali rovnaky pripad a poslali sme vsetko aj za uzneexistujucu firmu. Auditori mi to takto povedali, ale skus pockat, co ti este odpovedia ini.
Janinkaaa
25.07.07,05:29
Ďakujem, Renátka
danastefan
01.08.07,07:18
Ak je jediný spoločník napíšem do sprievodného listu schválené valným zhromaždením alebo len schválené jediným spoločníkom.
evina
01.08.07,07:21
Ak je jediný spoločník napíšem do sprievodného listu schválené valným zhromaždením alebo len schválené jediným spoločníkom.

Rozhodnutím jediného spoločníka...

http://www.porada.sk/search.php?searchid=3432148
danastefan
01.08.07,07:30
Ešte mám jednú otázku bude to na pokutu ak od schválenia má odoslanie 2 mesiace? Dík