Fany
22.02.07,09:27
Zamestnanec priniesol rodné listy detí, ale je rozvedený a ja neviem, či deti nežijú s matkou. Stačí, keď pospíše vyhlásenie, kde prehlasuje, že si daňový bonus na tieto deti neuplatňuje iná osoba a prinesie rodné listy? Je podmienkou priniesť aj nejaký doklad o spoločnej domácnosti, alebo potvrdenie, že si manželka na deti neuplatňuje daňový bonus?
kačenka
22.02.07,08:33
Ja si zvyknem vyžiadať doklad partnera, či si uplatňuje alebo neuplatňuje bonus. Je to len v prospech zamestnanca. Dnešní ľudia už naozaj niektorí nevedia ako prísť ku korune.
Pepa
22.02.07,08:35
Zamestnanec priniesol rodné listy detí, ale je rozvedený a ja neviem, či deti nežijú s matkou. Stačí, keď pospíše vyhlásenie, kde prehlasuje, že si daňový bonus na tieto deti neuplatňuje iná osoba a prinesie rodné listy? Je podmienkou priniesť aj nejaký doklad o spoločnej domácnosti, alebo potvrdenie, že si manželka na deti neuplatňuje daňový bonus?
Nie - rodné listy detí a podpísané vyhlásenie. Som proti všetkým potvrdeniam "navyše" ale musím "priznať" že v takýchto "zvláštnych" prípadoch doporučím zamestnancovi, nech si potvrdenie od zamestnávateľa exmanželky vypýta.A to či žijú alebo nežijú v domácnosti je už len jeho vec. Sám si zodpovedá za to, čo podpíše.
fipina
22.02.07,08:37
Ak sú rozvedení, pýtam rozhodnutie súdu o zverení detí o výchovy jedného z rodičov.
Pepa
22.02.07,08:38
Ja si zvyknem vyžiadať doklad partnera, či si uplatňuje alebo neuplatňuje bonus. Je to len v prospech zamestnanca. Dnešní ľudia už naozaj niektorí nevedia ako prísť ku korune.
No - nie všetci sme rovnakí. Ono si prípady, keď sa rozvedú, žijú v domácnosti a expartnerka má príjem tak nízky, že si DB nemôže uplatniť. Asi toľko.
Fany
23.02.07,07:53
Ešte si chcem potvrdiť, ak zamestnanec v mesiacoch 1-4 nepracoval nikde a 5-12 v našej firma, môžem mu teraz ak jeho celoročné príjmy boli viac ako polovica min.mzdy, doplatiť aj daňový bonus na deti za mesiace 1-4. ?
drobeceva
23.02.07,07:55
Ak spĺňa všetky podmienky, áno, môžeš.