inngrid
22.02.07,09:34
ak niekto nechce nech necita ale ak si niekto precita a poradi mi a usmerni ma budem happy
uz druhy den citam na porade prispevky o pausalnych vydavkoch a som viac menej z niektorych veci zmatena preto si chcem urobit zhrnutie a ak bude niekto mat cas a vyzna sa v tom nech mi poradi
dakujem


remeselna zivnost - urcite je remeselna podla prilohy c. 1 zakona c.455/1991zb.- takze budem uplatnovať 60% pausalne vydavky.

Podnikatel mal vystaveny ZL k 21*7*2006 zacal podnikat k 1*8*2006. Do 31*7*2006 bol zamestnancoom.
Pri podani danoveho priznania typu B za rok 2006 mu chcem uplatnit pausalne vydavky. /to ze musim viest evidenciu prijmov v casovom slede,zasobach a pohladavkach mi je jasne par.6ods.11/
Od zamestnavatela mam uhrn prijmov ktory prikladam k danovemu priznaniu.
a priratam ZD k ZD ktory mi vyjde z podnikania respektive zo zivnosti.

Otazky:
Mozem mu uplatnit 60% aj ked bol iba 5mes. SZCO./predpokladam ze ano:)/
Dolezita otazka:) ak on uz bude vediet ze aj na dalsi rok bude uplatnovat pausalne vydavky a ostane mu na konci r. 2006 jedna pohladavka nemusi nic riesit hej?
Ale ak by vedel ze v buducom roku 2007 prejde na skutocne vydavky musel by zaklad dane navysit o tu jednu pohladavku, upravil by tym zaklad dane za r. 2006 a v r. 2007 by kludne presiel na skutocne vydavky a stal by sa tak uctovnou jednotkou. spravne dedukujem?


ako je to pri podnikatelovi opacne, ak uctoval cely rok ako uctovna jednotka a zrazu sa rozhodne prejst na pausalne vydavky. za r. 2005 normal JU za r. 2006 chce viest pausal. vydavky musi podat opravne danove priznanie a upravit zaklad dane?
ako sa robi toto?

dakujem snad budem mat jasnejsie:)
Aljok
22.02.07,12:40
ak niekto nechce nech necita ale ak si niekto precita a poradi mi a usmerni ma budem happy
uz druhy den citam na porade prispevky o pausalnych vydavkoch a som viac menej z niektorych veci zmatena preto si chcem urobit zhrnutie a ak bude niekto mat cas a vyzna sa v tom nech mi poradi
dakujem


remeselna zivnost - urcite je remeselna podla prilohy c. 1 zakona c.455/1991zb.- takze budem uplatnovať 60% pausalne vydavky.

Podnikatel mal vystaveny ZL k 21*7*2006 zacal podnikat k 1*8*2006. Do 31*7*2006 bol zamestnancoom.
Pri podani danoveho priznania typu B za rok 2006 mu chcem uplatnit pausalne vydavky. /to ze musim viest evidenciu prijmov v casovom slede,zasobach a pohladavkach mi je jasne par.6ods.11/
Od zamestnavatela mam uhrn prijmov ktory prikladam k danovemu priznaniu.
a priratam ZD k ZD ktory mi vyjde z podnikania respektive zo zivnosti.

Otazky:
Mozem mu uplatnit 60% aj ked bol iba 5mes. SZCO./predpokladam ze ano:)/ Áno.
Dolezita otazka:) ak on uz bude vediet ze aj na dalsi rok bude uplatnovat pausalne vydavky a ostane mu na konci r. 2006 jedna pohladavka nemusi nic riesit hej?
Ale ak by vedel ze v buducom roku 2007 prejde na skutocne vydavky musel by zaklad dane navysit o tu jednu pohladavku, upravil by tym zaklad dane za r. 2006 a v r. 2007 by kludne presiel na skutocne vydavky a stal by sa tak uctovnou jednotkou. spravne dedukujem? Áno.


ako je to pri podnikatelovi opacne, ak uctoval cely rok ako uctovna jednotka a zrazu sa rozhodne prejst na pausalne vydavky. za r. 2005 normal JU za r. 2006 chce viest pausal. vydavky musi podat opravne danove priznanie a upravit zaklad dane?
ako sa robi toto? Áno, musí podať dodatočné DP a upraviť ZD o pohľadávky, zásoby, záväzky...viď ZoDP §17ods.8 a 10.

dakujem snad budem mat jasnejsie:)
Dúfam, že som Ti trošku pomohla.
Odpovede sú modré.
Aljok
22.02.07,12:42
Ešte nesmieš zabudnúť na ďalšie povinnosti, ktoré Ti vyplynú z podania dodatočného DP. Ak sa zmení základ dane podávaš opravné RZZP a opravný výpis do SP.
inngrid
22.02.07,15:44
dakujem uz mam trosku jasnejsie ale je to brut haluz:)