Peteroo7
22.02.07,08:35
Prosim vas o radu v tejto oblasti ak sa da tak by som to potreboval na konkretnu firmu. Tanto dokument sa nachadza v kazdom podniku .Je volne zverejneny len pre pracovnikov.Ja som student na VS s odborom mamazer kvality produkcie a tato tema je predmetom mojrj seminarnej prave. Za pomoc vopred dakujem
Gabi03
22.02.07,07:40
mimotemy Že v každom podniku...! :D :D :D
Okrem toho, je to nejaký interný predpis firmy, takže také, že tu máš celý materiál, asi ti nikto nedá. Skús sa spýtať na nejaký konkrétny problém, s čím si nevieš rady... :rolleyes:
bv_alexandra
22.02.07,07:54
Prehlásenie o cielľoch a politike kvality, nie je dané každý si ho tvorí podľa potrieb svojej spoločnosti napr:


Vízia

Plniť a uspokojovať požiadavky zákazníkov a predvídať tieto požiadavky. Poskytovať kvalitné služby v oblasti predmetu podnikania. Kreatívne pristupovať k novým požiadavkám zákazníkov.
Zavádzať nové poznatky tak, aby stavebná činnosti spoločnosti boli konkurencie schopné a aby spĺňali legislatívne požiadavky i požiadavky zákazníkov.





Politika kvality spoločnosti



Maximálne naplniť požiadavky zákazníka


·


Plánovito rozširovať rozsah poskytovaných produktov


·


Neustálym zlepšovaním SMK zefektívňovať proces realizácie stavebných činností


·


Stotožniť záujmy pracovníkov s politikou a cieľmi spoločnosti


·


Docieliť väzby „spokojný pracovník = spokojný zákazník“.


·


Udržať a vytvárať novú spoluprácu len s dodávateľmi, ktorí sú schopní plniť požiadavky


·


Zachovať korektné vzťahy s okolím
;)
Peteroo7
22.02.07,08:07
Dakujem ale ja by som to potreboval na konkretnu firmu
bv_alexandra
22.02.07,08:08
Peťo ved je to z konkretnej firmy, čo presne potrebuješ?
Peteroo7
22.02.07,08:15
Hej ale z akej firmy lebo v tej seminark musi byt presny nazov firmy a pak presne znenie politiky kvality a ciele
Gabi03
22.02.07,08:16
Tak to nie je seminárna práca, ale kopírovacia práca. :D
Peteroo7
22.02.07,08:37
Tak mozno aj je ale ked mi tak nakazali ze mam pobehat po podnikoch tak som uz behal ale nikoho tam nepoznam aby ti dali taketo informacie.Ty mi mozes pomoct alebo...........
Gabi03
22.02.07,09:23
Bohužiaľ nie, naša firma ešte takýto plán nemá vypracovaný.
Viem, že to bude znieť kruto, ale predpokladám, že to bude seminárka z telesnej, kde profesor je ekonomicky zameraný. :D Hm?
Ale k riešeniu: ak nenájdeš nikoho, kto by ti ten plán poskytol, na základe príspevku od bv_alexandry niečo rozpíš a normálny profesor ti to musí uznať. Predsa nikto nemôže od teba chcieť, aby si nejakými donucovacími prostriedkami získal ten plán. ;) ... len aby to bolo od "skutočnej" firmy!
j.s
22.02.07,09:49
Skús osloviť firmy, ktoré robia školenie v SMK - ISO 9001. Oni musia mat vzorové politiky kvality, podnikove pyramidy kvality a pod. Ak mas znameho v nejakej firme, spytaj sa ho ci mu mozes urobit reklamu a v skole povedz, ze toto je politika kvality z firmy XY (tvojho znameho). Neboj sa urcite si to overovat nebudu. Ak nahodou ano, je to tvoj znamy
bv_alexandra
22.02.07,11:43
Peter som ti písala do SS aby si napísal čo potrebuješ, viem ti s určitými vecami pomôcť nakoľko som manažerom kvality na našej fi a pripravovala som ju na certifikáciu ISO. Stačí povedať čo nevieš čo potrebuješ. ;)