Ernika
22.02.07,09:43
Ahojte, chcela by som poprosiť o radu:
Zamestnávame občana, ktorého základ dane bude v roku 2007 vyšší ako 498.000.- Sk. V januári som mu dala odpočítateľnú položku, podpísal mi daňové vyhlásenie. Keď som si podrobnejšie preštudovala novelu zákona platnú od 1.1.2007, myslím že by bolo výhodnejšie, keby som mu odpočítateľnú položku nedávala, ale neviem ako to mám urobiť v praxi, či mu môžem zastaviť odp. položku vo februári 2007 a ako to mám poznačiť v daňovom vyhlásení, keď ho už podpísal.
Ďakujem za pomoc . :)
Muška
22.02.07,08:52
Ernika,
to je na zamestnancovi. Má nárok na odpočítateľnú položku počas roka. Len by si ho mohla upozorniť, že bude mať vysoký nedoplatok v RZD, že či neuvažuje zrušiť si u Teba odpočítateľnú položku.
katkaj
22.02.07,08:59
Ernika,
to je na zamestnancovi. Má nárok na odpočítateľnú položku počas roka. Len by si ho mohla upozorniť, že bude mať vysoký nedoplatok v RZD, že či neuvažuje zrušiť si u Teba odpočítateľnú položku.

Ak sa zamestnanec rozhodne neuplatňovať si ďalej nezdaniteľnú časť tak to uvedie vo vyhlásení v časti III. Je tam taká tabuľka kde sa zapisujú zmeny počas roka ;)
drobeceva
22.02.07,09:00
Ak by sa "zriekol" odpoč. položky počas roka, nabudúci rok mu vyjde nižšší nedoplatok na dani. Nech si zváži on, čo je pre neho výhodnejšie.
Ernika
22.02.07,09:54
Ďakujem za pomoc.