vysky
22.02.07,09:43
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako je to s vkladovým účtom, ktorý si otvorí podnikateľka a vloží tam firemné peniaze. V priebehu roka ho uzatvorí a celú sumu aj s výnosom prevedie opäť na bežný podnikateľský účet.
Tento výnos sa uvádza v príjmoch z podnikania spolu s výnosom z bežného účtu alebo sa uvedie v príjmoch podľa §7? (Ide o nejakých 500 sk)
Vie mi niekto poradiť?

Ďakujem
veva125
22.02.07,14:22
Podla mna je to príjem podla §7, (pri účte FO) ale do DP treba uviesť aj zrazenu dan, čiže celkovú daňovú povinnosť to neovplyvní. (V prípade, že by bol základ dane menší ako 90 816 Sk, tak by jej tú zrazenú daň mohli aj vrátiť. )
Ak sa mýlim, opravte ma.
Johanka
22.02.07,14:34
Ako si účtovala o výbere firemných peňazí pri zakladaní vkladového účtu?
Výber pre os.potrebu alebo priebežnú pložku?
vysky
24.02.07,12:00
Účtovala som prevod peň.prostriedkov z BU na VU cez priebežnú položku,
výnosy z VU ako kreditný úrok a zrazenú DzP z VU ako VNZP.
V programe to vystupuje na jednej položke ako kreditný úrok (BU aj VU) rovnako ako daň ale viem to rozlíšiť, podľa výpisu.
Je nutné to uviesť v § 7?

Po ukončení VU som opäť previedla prostriedky z VU na BU cez PP zvýšené o zdanený výnos.

Prosím poraďte

Ďakujem
Zoltán Kovács
24.02.07,12:04
Účtovala som prevod peň.prostriedkov z BU na VU cez priebežnú položku,
výnosy z VU ako kreditný úrok a zrazenú DzP z VU ako VNZP.
V programe to vystupuje na jednej položke ako kreditný úrok (BU aj VU) rovnako ako daň ale viem to rozlíšiť, podľa výpisu.
Je nutné to uviesť v § 7?

Po ukončení VU som opäť previedla prostriedky z VU na BU cez PP zvýšené o zdanený výnos.

Prosím poraďte

Ďakujem

Ja to účtujem ako príjem podľa §6. Veď vkladový účet otvoril ako SZČO, čiže voľné peniaze zúročil. Úrok je podľa mňa potom príjem zahňovaný do §6. Keby tie peniaze najprv vybral na osobnú spotrebu, a vkladový účet založil ako občan potom to je príjem podľa § 7.
vysky
26.02.07,08:02
Máte s tým ešte niekto skúsenosti?
kam to teda dať, do §6 či §7?
Niekto hovorí tak, iný tak, ja sa prikláňam asi k §6 keďže ide o peniaze z bežného podnikateľského účtu aj výnos ide do podnikania, ale nie som si istá.
Prosím poraďte, ak s tým máte konkrétnu skúsenosť.
ďakujem
:confused:
ZuzanaP
26.02.07,08:31
Tiež účtujem tieto prevody na/z termínovaný vklad cez priebežné položky a "výnos" (kreditný úrok) dávam do § 6, príjem ovplyv. ZD.
vysky
26.02.07,08:42
VĎaka :)
ZuzanaP
26.02.07,09:11
ďakujem za bodík