drobeceva
22.02.07,12:13
Potrebujem zamestnať strážnika na 2 dni v týždni - sobota, nedeľa. Akú formu zamestnania mám využiť? Cez pracovnú zmluvu sa mi to nezdá, cez dohodu o vykonaní práce - je to predsa opakujúca sa činnosť. Takže neviem, ako by bolo najlepšie. Mnohokrát ste mi poradili, obraciam sa na Vás znova, vopred vďaka.
Tweety
22.02.07,11:15
Potrebujem zamestnať strážnika na 2 dni v týždni - sobota, nedeľa. Akú formu zamestnania mám využiť? Cez pracovnú zmluvu sa mi to nezdá, cez dohodu o vykonaní práce - je to predsa opakujúca sa činnosť. Takže neviem, ako by bolo najlepšie. Mnohokrát ste mi poradili, obraciam sa na Vás znova, vopred vďaka.
Môže mať DOVP.
drobeceva
22.02.07,11:16
Nevadí, že sa jedná o opakujúcu sa činnosť?
Tweety
22.02.07,11:20
Nevadí, že sa jedná o opakujúcu sa činnosť?
Nikde v zákone nie je uvedené, že to nemôže byť opakujúca sa činnosť.
drobeceva
23.02.07,06:13
Ešte mi v hlave vŕta jedna vec. Veď na dohodu môže odrobiť max. 300 hod. v roku. V našom prípade by som mala poriešené 5 mesiace. Čo ďalej? Musela by som hľadať ďalšieho zamestnanca na túto činnosť. Mám pravdu? Pomôžte mi vykľučkovať z danného problému.
katkaj
23.02.07,06:42
Ešte mi v hlave vŕta jedna vec. Veď na dohodu môže odrobiť max. 300 hod. v roku. V našom prípade by som mala poriešené 5 mesiace. Čo ďalej? Musela by som hľadať ďalšieho zamestnanca na túto činnosť. Mám pravdu? Pomôžte mi vykľučkovať z danného problému.

Áno na dohodu môže odrobiť len 300 hodín v roku.
Možno by som sa v tvojom prípade zamyslela nad kratším pracovným pomerom. :rolleyes: Síce budete platiť odvody ale nepredpokladám že ten strážnik bude mať 50 tisícový mesačný plat :)
drobeceva
23.02.07,06:43
Ale uzavriem kratší PČ a on bude robiť iba 2 dni v týždni?
katkaj
23.02.07,06:47
Ale uzavriem kratší PČ a on bude robiť iba 2 dni v týždni?


preto je v tom pomenovaní "kratší". Môže pracovať aj 2 hodiny týždenne. Je to úplne v poriadku. ;)
drobeceva
23.02.07,06:52
Ešte mi prosím poraď, ako mu prepočítam odmenu a ako budem platiť dovolenku.
katkaj
23.02.07,06:57
Netka
23.02.07,10:37
[quote=katkaj;399048]Áno na dohodu môže odrobiť len 300 hodín v roku.
.......



A môže to zamestnávateľ riešiť tak, že po 300 hodinách spíše zmluvu s touto istou osobou ale na inú činnosť?
Ďakujem.
katkaj
23.02.07,10:40
A môže to zamestnávateľ riešiť tak, že po 300 hodinách spíše zmluvu s touto istou osobou ale na inú činnosť?
Ďakujem.

Nie nemôže. Viď § 226

§ 226
Dohoda o vykonaní práce
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html#hore)

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 300 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
ajobs
23.02.07,11:14
Áno na dohodu môže odrobiť len 300 hodín v roku.
Možno by som sa v tvojom prípade zamyslela nad kratším pracovným pomerom. :rolleyes: Síce budete platiť odvody ale nepredpokladám že ten strážnik bude mať 50 tisícový mesačný plat :)


Súhlasím s katkaj, kratší pracovný čas je najvhodnejšia forma zamestnania v takejto profesii.
drobeceva
23.02.07,11:21
Ešte mi prosím poraď, ako mu prepočítam odmenu a ako budem platiť dovolenku.
Ešte si to chcem ujasniť. Predpokladám, že mesačne odrobí na kratší PP 64 hod. Mzdu mu počítam ako? Dám mu l/2 min.mzdy, t.j. 3800.- Sk, alebo to ešte nejako prepočítavam? Možno jednoduchá záležitosť, ale ešte som nikoho nezamestnávala na kratší PP.
ajobs
23.02.07,11:29
Ešte si to chcem ujasniť. Predpokladám, že mesačne odrobí na kratší PP 64 hod. Mzdu mu počítam ako? Dám mu l/2 min.mzdy, t.j. 3800.- Sk, alebo to ešte nejako prepočítavam? Možno jednoduchá záležitosť, ale ešte som nikoho nezamestnávala na kratší PP.


Prečítaj si linky z príspevku od katkaj č.10, tam to je podrobne popísané.
jankasm
23.02.07,11:30
Ešte si to chcem ujasniť. Predpokladám, že mesačne odrobí na kratší PP 64 hod. Mzdu mu počítam ako? Dám mu l/2 min.mzdy, t.j. 3800.- Sk, alebo to ešte nejako prepočítavam? Možno jednoduchá záležitosť, ale ešte som nikoho nezamestnávala na kratší PP.

Jeho minimálna mzda sa počíta na hodiny. Hodinová minimálna mzda pre prvý stupeň náročnosti práce je 43,70 (aspoň myslím ;) ). Takže jeho minimálna mzda bude 64*43,70 = 2797,-