tinaM
22.02.07,13:14
Rada by som urobila dobrý /vyskúšaný/ zeleninový šalát ako prílohu k mäsu.
Má voľakto dobrý recept?
Jahodka222
22.02.07,17:00
vyskusaj tento:
400 g hlávkovej kapusty, 150 g mrkvy, 150 g jabĺk, 20 g cibule, chren. Nálev: štipka prášk.cukru, 2 lyžice octu, 20 g olivového oleja, príp. slnečnicového,sol.
Očistenú kapustu pokrájaj na rezance, pridaj očistenú,postrúhanú surovú mrkvu, očist, jablká pokrájané na rezance, postrúhaný chren a cibulu pokrájanú nadrobno. Všetko zmiešaj a zalej nálevom. prajem dobrú chut:)
marči
23.02.07,07:54
Veľmi dobrý je aj tento šalát. My ho robievame k pečenému mäsku.

ZEMIAKOVÝ ŠALÁT


2 kg uvarených zemiakov
1 menšia hlávková kapusta
3 cibule
3 kapie alebo čerstvé papriky

Nálev:
1,5 dl octu
10 dg cukru
1 PL deka
Uvaríme a po vychladnutí precedíme, potom pridáme 1,5 dl oleja.

Uvarené zemiaky pretlačíme-pokrájame na kocky ako do klasického zem. šalátu, pridáme nakrájanú kapustu, cibule a papriky. Zalejeme vychladnutým nálevom...a hotovo !
mysimis
23.02.07,08:13
tinaM
23.02.07,11:16
Ďakujem všetkým za rady.
Nie že by som nevedela urobiť šalát, ale mám rada aj zmeny./Iné chute/.
Poradili ste.....dík.:) :) :)

Pridám aj ja. Robím to od oka.

1 brokolicu,
1 väčšia konzerva steriliz.kukurice,
môže byť aj malá konzerva šampiňonov,
1/2 majonézy /menšej/
asi 3 lyžice pochúťkovej smotany
trochu korenia a soľ.

Brokolicu trochu naparíme, posekáme na malé kúsky, pridáme ostatné ingrediencie, pomiešame.
Trochu necháme postáť.
K tomu netreba nič iné. Dobrú chuť.
claudi
22.03.07,19:32
šaláty, tak tie milujeme :)
tak na rýchlo
zuzkin šalát

1 konzerva kukurice
1 konzerva hrášku /ja nedávam ten nemusíme/
3 cibule
4 zavárané kyslé uhorky
4 vajcia na tvrdo
1/2 kg makkej salámy

marináda
1 stredný par.pretlak,3 PL oleja, 1PL horčice,1PL kryšt. curku , všetko povaríme, ked je vychladnuté pridáme tatárku a prelejeme pokrájané suroviny - mňam;)

viackrát cez týždeň robím napr. čínska kapusta a do toho zeleninu napr. uhorky,paradajky, deti milujú kukuricu a vlejem len veľký probiotický jogurt. dnes sme mali napríklad len uhorky kukuricu a jogurt, takto su z toho živiny a zjedia mi to aj deti.

mám ešte skvelý syrovo- sampiňonový šalát ak by ste mali záujem
andyt
23.03.07,21:04
Pridam salatik z mojej zbierky, kedze moja rodinka miluje salatiky a mne nic ine neostava, len stale nieco vymyslat , tak tu je jeden tak na spestrenie:

Fazula biela , alebo cervena / moze byt aj sosovica/ konzerva
cibula, alebo porik
korenie, sol, ocot, citron

FAzulku, popripade sosovicu vylejete aj s nalevom do misky, kde mate uz nakrajanu cibulku, bud bielu, alebo cervenu,alebo porik, dochutite trochou octu a citronovej stavy, okorenite ciernim korenim, ja davam aj take korenie na salaty, sol
a mnamky...mnam. Najlepsie na druhy den, tak ja ho robim vopred jeden den. Dobre je to aj z cerstvej zelenej fazulky /lusky/, ktoru ale treba uvarit a duchutit troska viac.... dobru chut;)
Aňuška
24.03.07,15:59
Pridám recept na zelerový šalát, ktorý si v poslednej dobe
často žiada môj manžel (ktovie prečo :--- )

Zeler trocha obvarím, vychladnutý ho nastrúham,
pridám nakrájaný pór, trocha nastrúhanej mrkvy,
kukuricu, biely jogurt (môže byť aj trocha majolky),
dochutím, vychladím a je to.
kalkulka
24.03.07,17:34
A čo tak cestovinový? Balíček cestovín /kolienka, skrúcané a pod./ uvaríme,
k vychladnutým pridáme šampiňóny, nadrobno nakrájanú cibuľu, nadrobno /malé kocky/ paradajky a papriku. Pridáme troška soli, troška čierneho korenia a tatársku. Všetko zamiešame, vychladnuté podávame.
ludmilla
25.03.07,20:50
Pridam tiez jeden oblubeny, hodi sa ku grilovanym mäskam.

ZAZIKI
nastruhame na jemnom struhadle salatovu uhorku, stavu zlejeme, pridame zaziky-korenie, sol a biely jogurt, vsetko spolu dobre premiesame.
silviao
03.04.07,15:36
Pridám jeden dobrý cestovinový šalátik:
1 bal.uvarenej cestoviny/ja robím vretienka/
1 konzerva kukurice
2 väčšie mrkvy-surové postrúhané
dietna saláma množstvo podľa chuti- nakrajaná na slížiky
tvrdý syr množstvo podľa chuti-nakrájaný na menšie kocky
1 bal.zelených olív
1 cibuľa/najlepšia je jarná cibuľka3-4 ks/nadrobno
1 biely jogurt+1 kyslá smotana
soľ,mleté čierne korenie,1 pol.lyž.oliv.oleja
Všetko spolu zmiešame,necháme 1 hodinku odležať a potom už len dobrú chuť!:)
claudi
03.04.07,16:32
šalát ktorý robievam na všetky oslavy, je mňam:---

syrovo-šampiónový

40 dkg syra - tehla
1 stredná cibuľka
4 feferony /nemusia byť ja nedávam/
1 malý paradajkový pretlak
7 dcl šamiňonov
majoneza

syr postruhať na struhadle, pridáme ostatné suroviny a zaručenen vám bude po odstáti veľmi chutiť, najlepši je na druhý deň /ak do vtedy vydrží/;)
janasv
03.04.07,19:21
Ladovy salat /cinska kapusta/, cibula alebo por /nadrobno/, paradajky, uhorka, karbie tycinky, tuniak /v oleji, vlastnej stave.../, - pokrajat na kusky, pridat kukuricu z konzervy /bez nalevu/, moze byt aj 1-2 PL olivoveho oleja, posolit a pridat dobry dresing. Zamiesat. Je to dost syte :-).:rolleyes::rolleyes:

Cinsku kapustu mam tiez najradsej s porom a dresingom z kyslej smotany a cesnaku.:-) Moze sa min pridat zelenina podla stavu v chladnicke :-)):rolleyes::rolleyes:

A klasicke slovenske tsatsiky-zaziky-caciky:D-teda studena uhorkova polievka: uhorka na kolieska, kysla smotana, sol. Moze sa pridat kopor, alebo cesnak. :rolleyes::rolleyes:

Dobru chut. :---:---:---
Elena Pietron
12.04.07,09:53
Ja tiež pridam svoj šalátik:
1 plechovka červenej sterilizovanej fazule
1 plechovica steril. kukurice
1 plechovica /môže byť malá/ steril ananás /kocky/
15 dkg kuracieho nárezu /najlepšie kúpiť v kuse/-pokrájať na kocky
všetko spolu vymiešať a pridať asi 3 PL majonézy
soľ, korenie podľa chuti.
všetko máš hotové za 10 minút;)
malalulu
10.07.07,07:01
1.Čínsku alebo obyčajnú kapustu nakrájať, postrúhať mrkvu, cibuľu, alebo lepší je pór, nastrúhať uhorku, posypať šalátovým korením (dostať v obchode), poprípade dochutiť, všeko zmiešať, nechať odstáť. Je to dobré ako príloha a tiež aj s nakrájaným alebo postrúhaným syrom. Mne to chutí samé.

2. Veľmi dobrý je aj ananásovo-kukuricový šalát
1 plechovka ananásového kompótu
1 plechovka sterilizovanej kukurice
drobné cestoviny
nakrájaná šunka, alebo dietna saláma
všetko pokrájať, zmiešať (bez štavy ), zaliať jogurtom alebo majolkou, či chcete dietnejšie alebo nie
lorelei
10.07.07,11:39
Pridam aj ja, mozno trosku drahsie ingrediencie, ale je velmi dobrucky.
Takze rozlozime kopcom rucolu po ovalnej mise / moze byt aj lolo salat - taky cerveny kuceravy/, nakrajame rajciny na kocky, alebo mozu byt aj koktejlky rajciny, kolecka cibulky, moze byt aj uhorka nakrajana, ja davam aj articoky v naleve-ak sa podari kupit, posolime, trosku oregana, alebo bazalky, biele mlete korenie a navrch nakrajame tenucke kusky tvrdeho parmezanu - alebo hociaky tvrdy syr podla chuti. Polejeme olivovym olejom, a v miske rozrobim balzamikovy ocot s trochou vody a polejem celu misu .
Je vyborny k mäsku, len ako priloha, a pre vegetarianov aj samotny.
Dobru chut.
gustinka
12.07.07,06:53
Ahojte,

prilepila som recepty...
dobru chut ;)
liebling
12.07.07,09:34
Vo svojej zbierke som našla recepty na rôzne šaláty či zálievky. Možno sa vám nejaký bude pozdávať a vyskúšate ich. :)
jajkach
13.07.07,10:36
a čo takto niečo úplne jednoduché: bielu hlávkovú kapusku narezať na jemné pásiky k tomu pridať nastrúhanú mrkvu, pekne spolu pomiešať a zaliať sladkokyslým nálevom /voda, ocot, cukor - každý podľa chuti/

alebo si nakrájame na menšie či väčšie kúsky - každý podľa vlastného gusta: čínsku kapustu, papriku, paradajky, uhorky, jablká, pomaranče, všetko spolu premiešať a zaliať sladkokyslým nálevom /ovocie a zeleninu do šalátika si pridávam podľa toho čo momentálne máme doma/.

Moji chlapi tieto rýchle šaláty zbožňujú
karka
25.07.07,09:15
tak sa pridam mam rad tento:
tufu syr nakrajat na sliziky-kombinujem udeny a neudeny 1:2 (moze byt aj tvaroh),
1-2 vajcia na tvrdo uvariť a nakrajť na jemno,
kysla uhorka cca 3,
postrúhana mrkva 1-2,
1-2 cibuľa na kkrajana na jemno,
1-2 PL horčice,
PL vegeta
všetko premisať s majolkou, tatarkou každy podla chuti
ja davam nizkotučnú majolku.
pasuliatko
12.06.09,10:04
:o
Bionda
12.06.09,10:11
olivový olej nie je zlý, ale kto skúsi kukuričný..... mňam:)
Reprografia
12.06.09,12:36
:o

Vidím, že internet je skvelá vec - hlavne možnosť posielať maily. Tieto recepty som zhodou okolností dostala aj ja dnes mailom, a kuk na Poradu a už sú tu :)
Bionda
12.06.09,16:32
Vidím, že internet je skvelá vec - hlavne možnosť posielať maily. Tieto recepty som zhodou okolností dostala aj ja dnes mailom, a kuk na Poradu a už sú tu :)
:eek: a kde sú? ja ich nevidím?
Reprografia
15.06.09,11:22
:eek: a kde sú? ja ich nevidím?



v príspevku 21. Citovala som "prasuliatko" a vtedy sa neobjavia prílohy. Asi!
Reprografia
15.06.09,11:23
v príspevku 21. Citovala som "prasuliatko" a vtedy sa neobjavia prílohy. Asi!


Veľmi sa ospravedlňujem - preklep. Nie prasuliatko ale PASULIATKO.
Sorry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mee: