Magda
22.02.07,14:46
Prajem Vám všetkým pekný deň a prosím o radu: SZČO používa otcov mobil t.j. faktúry sú na meno otca, môžem dať úhradu faktúry do nákladov ako výdavok neovplyňujúci základ dane?, SZČO mala nedoplatok v sociálnej poisťovni za rok 2006 3.562,-SK ktoré zaplatila 19.2.2007, tento výdavok účtovať v roku 2006 alebo už ho treba účtovať v roku 2007, ďakujem za odpoveď magda
Zoltán Kovács
22.02.07,13:47
Prajem Vám všetkým pekný deň a prosím o radu: SZČO používa otcov mobil t.j. faktúry sú na meno otca, môžem dať úhradu faktúry do nákladov ako výdavok neovplyňujúci základ dane?, SZČO mala nedoplatok v sociálnej poisťovni za rok 2006 3.562,-SK ktoré zaplatila 19.2.2007, tento výdavok účtovať v roku 2006 alebo už ho treba účtovať v roku 2007, ďakujem za odpoveď magda

Úhrada za mobil je výdavok neovpl.ZD. Doplatok do SP je výdavok roka 2007. Tak ako uvádzaš.
vikinka
22.02.07,13:51
Prečo vobec účtujete popl.za mobil keď nemáte faktúru na SZČO?A už vobec sa to nedá zaúčtovať ako náklady a výd.neovpl.zákl.dane!!!Fa.vobec za mobil neúčtovať,kúpiť telefón na SZČO a potom dávať do nákladov.Nedoplatok do nákladov až v r.2007 -dňom zaplatenia.
Johanka
22.02.07,13:56
Prajem Vám všetkým pekný deň a prosím o radu: SZČO používa otcov mobil t.j. faktúry sú na meno otca, môžem dať úhradu faktúry do nákladov ako výdavok neovplyňujúci základ dane?, SZČO mala nedoplatok v sociálnej poisťovni za rok 2006 3.562,-SK ktoré zaplatila 19.2.2007, tento výdavok účtovať v roku 2006 alebo už ho treba účtovať v roku 2007, ďakujem za odpoveď magda

Podčiarknuté sa mi veľmi páči ( aj profil) .

Nevidím žiadny dôvod evidovať otcove záväzky (faktúry) v synovom účtovníctve , nehovoriac o úhradách ...

Doporučujem :
http://www.porada.sk/t38186-postupy-uetovania-jednoduche-uetovnictvo-od-112006.html (http://www.porada.sk/t38186-postupy-uetovania-jednoduche-uetovnictvo-od-112006.html) ;)
Zoltán Kovács
22.02.07,13:59
Prečo vobec účtujete popl.za mobil keď nemáte faktúru na SZČO?A už vobec sa to nedá zaúčtovať ako náklady a výd.neovpl.zákl.dane!!!Fa.vobec za mobil neúčtovať,kúpiť telefón na SZČO a potom dávať do nákladov.Nedoplatok do nákladov až v r.2007 -dňom zaplatenia.


Asi preto účtuje o úhrade otcovho mobilu, lebo to platí cez firemný účet. A v tom prípade ide o VNZD.
mončok
23.02.07,12:02
Poprosím Vás o radu. SZČO zamestnáva 3 osoby. Má zmluvu s s.r.o. o prepožičaní týchto zamestnancov. SZČO si faktúruje od s.r.o. mzdy a odvody . S.r.o. týmto zamestnancom poskytuje stravovanie a faktúruje si od SZČO toto stravné. Moje otázky sú:
- Ako si zaúčtuje SZČO /neplatca DPH/ príjem za mzdu a odvody, ktorú vlastne vyplatí zamestnancom a odvody odvedie do SP a ZP ?
- Ako zaúčtuje stravné , ktoré vyplatí s.r.o-čke, ako VNZD ? Pravdaže predtým si to stravné vyúčtuje od zamestnancov.
Neviem, či som to nedomotala, ale ak mi niekto porozumel, prosím ozvite sa. Ďakujem:confused:
Zoltán Kovács
23.02.07,12:43
Poprosím Vás o radu. SZČO zamestnáva 3 osoby. Má zmluvu s s.r.o. o prepožičaní týchto zamestnancov. SZČO si faktúruje od s.r.o. mzdy a odvody . S.r.o. týmto zamestnancom poskytuje stravovanie a faktúruje si od SZČO toto stravné. Moje otázky sú:
- Ako si zaúčtuje SZČO /neplatca DPH/ príjem za mzdu a odvody, ktorú vlastne vyplatí zamestnancom a odvody odvedie do SP a ZP ?Ako poskytnutie služby
- Ako zaúčtuje stravné , ktoré vyplatí s.r.o-čke, ako VNZD ? Pravdaže predtým si to stravné vyúčtuje od zamestnancov.Zaúčtuje ako VOZD réžia.
Neviem, či som to nedomotala, ale ak mi niekto porozumel, prosím ozvite sa. Ďakujem:confused:

Odpovede viď červeným
danushka
01.09.07,16:32
...tak si tu listujem...len jedna poznámočka, ak je to cez firmený účet VNZD nesúvisiaci so zabezpečením a dosiahnutím príjmov podnikateľa, tak potom ani poplatok za bankovú úhradu nedávať na konci mesacia do nákladov, teda ponížižiť o túto položku bankové poplatky za mesiac... tetušky na DÚ si rady stále niečo hľadajú...
Monika Kováčová
01.09.07,16:45
...tak si tu listujem...len jedna poznámočka, ak je to cez firmený účet VNZD nesúvisiaci so zabezpečením a dosiahnutím príjmov podnikateľa, tak potom ani poplatok za bankovú úhradu nedávať na konci mesacia do nákladov, teda ponížižiť o túto položku bankové poplatky za mesiac... tetušky na DÚ si radi stále niečo hľadajú...

POZRI dnešné príspevky v téme: http://www.porada.sk/t59786-uctovanie-inych-prijmov-a-vydavkov.html

prísp. 5 a 6