botuľa
22.02.07,15:17
Chcem Vás poprosiť o radu. Zamestnávateľ poskytuje stravu v reštaurácii, ktorá susedí s firmou. Reštaurácia 1 krát do roka - k 31.12 fakturuje za poskytnuté obedy... Reštaurácia je platca DPH. Ako je to s uplatnení DPH, keď dátumy dodania sú vlastne počas celého roka?
Myslíte, že tento spôsob zabezpečenia stravovania je v poriadku pre účely kontrol (Inšpektorát práce...)
Zoltán Kovács
22.02.07,14:33
Chcem Vás poprosiť o radu. Zamestnávateľ poskytuje stravu v reštaurácii, ktorá susedí s firmou. Reštaurácia 1 krát do roka - k 31.12 fakturuje za poskytnuté obedy... Reštaurácia je platca DPH. Ako je to s uplatnení DPH, keď dátumy dodania sú vlastne počas celého roka?
Myslíte, že tento spôsob zabezpečenia stravovania je v poriadku pre účely kontrol (Inšpektorát práce...)

Z hladiska IP je to v poriadku, veď zamestnávateľ zabezpečil denne 1x teplé jedlo. Ale z hladiska dph nie. Veď ako sama píšeš dátumy dodania nesedia z vystaveným daňovým dokladom. Reštaurácia, podľa toho či je mesačným alebo štvrťročným plátiteľom dph, mala odvádzať daň. Daňový doklad sa má vystaviť do 15 dní od vzniku plnenia.
jamis
22.02.07,14:41
Ako môže reštaurácia faktúrovať 1x do roka, keď je najmenej 1/4 ročným plátcom DPH....nepochopím.
botuľa
22.02.07,16:49
Som ešte len začiatočník, tak sa trošku zorientuvávam... Ďakujem za logické postrehy. Veľmi mi pomohli. To som zvedavá, ako to vyriešime
:)
Aljok
22.02.07,17:57
Chcem Vás poprosiť o radu. Zamestnávateľ poskytuje stravu v reštaurácii, ktorá susedí s firmou. Reštaurácia 1 krát do roka - k 31.12 fakturuje za poskytnuté obedy... Reštaurácia je platca DPH. Ako je to s uplatnení DPH, keď dátumy dodania sú vlastne počas celého roka?
Myslíte, že tento spôsob zabezpečenia stravovania je v poriadku pre účely kontrol (Inšpektorát práce...)

Upozorni dodávateľa na ZDPH a hlavne priložený paragraf.

75
Vyhotovenie faktúry
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01012007.html#hore)


(1) Platiteľ môže vyhotoviť za viac samostatných dodaní tovaru rovnakého druhu alebo služby alebo za viac platieb prijatých pred dodaním tovaru alebo dodaním služby súhrnnú faktúru, ktorá môže pokrývať najviac obdobie kalendárneho mesiaca; platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od skončenia kalendárneho mesiaca.