Steven111
22.02.07,15:37
ahojte poradaci, mam taky problem, klient prišiel za mnou aby som mu vyplnil danové priznanie slovenské a takisto aj madarske. Cely rok pracoval v madarsku trvaly pobyt ma v SR. So slovenskym danovym nemam problem len čo s tym madarskym dp. Nemate s ním niekto skúsenosti???
Zoltán Kovács
22.02.07,14:50
ahojte poradaci, mam taky problem, klient prišiel za mnou aby som mu vyplnil danové priznanie slovenské a takisto aj madarske. Cely rok pracoval v madarsku trvaly pobyt ma v SR. So slovenskym danovym nemam problem len čo s tym madarskym dp. Nemate s ním niekto skúsenosti???

A prečo potrebuje vyplniť DP z Maďarska. Veď medzi SR a HU je zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia. A tým pádom, že má trvalý pobyt na Slovensko, je povinný podávať DP v SR.
Johanka
22.02.07,14:57
Aj daňovníci z obmedzenou daňovou povinnosťou majú povinnosti ....;) .
Ale pomôcť s maďarským Ti veru neviem.
Zoltán Kovács
22.02.07,15:00
Skús stranku www.apeh.hu (http://www.apeh.hu) , je to internetová stránka maďarského daňového riaditeľstva. A funguje to aj v AJ a NJ. Možno ti to pomôže.
Steven111
22.02.07,15:02
danovník nemusí podávat danové priznanie v madarsku, lenze mu vychádza preplatok a ten mu na Slovensku nevrátia. a teraz neviem ako mám postupovat...
Zoltán Kovács
22.02.07,15:03
danovník nemusí podávat danové priznanie v madarsku, lenze mu vychádza preplatok a ten mu na Slovensku nevrátia. a teraz neviem ako mám postupovat...

Ak vieš po anglicky, alebo po nemecky pozri si tú stránku, ktorú som uviedol v mojom predchádzajúcom príspevku.
Steven111
22.02.07,15:07
a danovník má dostať z madarska ten istý preplatok, ktorý mu akože vyšiel v slovenskom danovom priznaní? alebo sa na neho použijú madarské danové zákony?
Johanka
22.02.07,15:13
Maďarské DP musíš robiť podľa maďarských predpisov.
Tu máš nejaké typy na poraďákov , ktorí ovládajú maďarčinu
http://www.porada.sk/t43668-p2-co-je-to-za-doklad.html#post391837
Zoltán Kovács
22.02.07,15:25
a danovník má dostať z madarska ten istý preplatok, ktorý mu akože vyšiel v slovenskom danovom priznaní? alebo sa na neho použijú madarské danové zákony?


Píšeš, že ti doniesol aj tlačivo. Aké má číslo to tlačivo?

Stiahol som z ich stránky program na vyplnenie daňového priznania, len potrebujem to číslo konkrétného formulára.