IVEB
22.02.07,18:03
Potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci: Neviete mi povedať akým spôsobom sú odmeňovaní členovia etnickej komisie / zdravotníctvo/ z samosprávneho kraja? Jedná sa mi o to , že mi priateľka doniesla potvrdenie z samosprávneho kraja , že je j odmena činila 9000Sk / čistá mzda/ , je to príjem zo závislej činnosti , alebo do ktorej oblasti spadá? Ja som jej síce kázala overiť , na základe akej zmluvy jej tá odmena bola vyplatená , ale snáď ste sa už niektorí stretli s takýmto problémom.
Zoltán Kovács
22.02.07,17:10
Potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci: Neviete mi povedať akým spôsobom sú odmeňovaní členovia etnickej komisie / zdravotníctvo/ z samosprávneho kraja? Jedná sa mi o to , že mi priateľka doniesla potvrdenie z samosprávneho kraja , že je j odmena činila 9000Sk / čistá mzda/ , je to príjem zo závislej činnosti , alebo do ktorej oblasti spadá? Ja som jej síce kázala overiť , na základe akej zmluvy jej tá odmena bola vyplatená , ale snáď ste sa už niektorí stretli s takýmto problémom.

mimotemy Tá komisia je naozaj etnická, alebo etická? Musel som sa na to spýtať.:D
Pepa
22.02.07,17:11
Potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci: Neviete mi povedať akým spôsobom sú odmeňovaní členovia etnickej komisie / zdravotníctvo/ z samosprávneho kraja? Jedná sa mi o to , že mi priateľka doniesla potvrdenie z samosprávneho kraja , že je j odmena činila 9000Sk / čistá mzda/ , je to príjem zo závislej činnosti , alebo do ktorej oblasti spadá? Ja som jej síce kázala overiť , na základe akej zmluvy jej tá odmena bola vyplatená , ale snáď ste sa už niektorí stretli s takýmto problémom.
Ak by to bol príjem zo závislej činnosti dostala by potvrdenie o zdaniteľnej mzde a...........
IVEB
22.02.07,17:17
No teraz už naozaj neviem , zajtra budem múdrejšia ak sa od nej dozviem na základe čoho mala vyplatenú odmenu.Ozvem sa zajtra.
IVEB
22.02.07,17:20
Našla som teraz aj toto:

V zmysle § 5 ods. 2 písm. c) zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 576/2004 Z.z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení, bola predsedom KSK dňa 22.04.2005 zriadená Etická komisia Košického samosprávneho kraja pre posudzovanie etickej prijateľnosti projektov biomedicínskeho výskumu realizovaných v Košickom samosprávnom kraji a etické otázky vznikajúce pri poskytovaní ambulantnej starostlivosti v Košickom samosprávnom kraji. Komisia pracuje na základe Štatútu Etickej komisie Košického samosprávneho kraja.


Takže medzi aké príjmy patrí takáto odmena?
IVEB
25.02.07,08:36
Takže podarilo sa mi zistiť , že sa jedná o odmenu na základe menovacieho dekrétu vo výške 9 000Sk a dostala ju ako odmenu ako členka komisie a jedná sa o hrubý príjem.

Takže má sa uviesť tento príjem v daňovom priznaní medzi ostatné príjmy t.j. § 8 a použiť daňové priznanie typu B , alebo sa nezdaňuje?

Potrebovala by som súrne odpoveď. Vopred vďaka.
IVEB
25.02.07,13:05
Nikto mi nevie poradiť ako s tým vysporiadať?