samuelina
22.02.07,19:30
prelúskala som všetky otázky týkajúce sa provízií a ostatných príjmov a nie som o nič múdrejšia, takže je provízia za predaj výrobkov zepter
príjmom podľa §6 alebo §8?
Zoltán Kovács
22.02.07,18:31
prelúskala som všetky otázky týkajúce sa provízií a ostatných príjmov a nie som o nič múdrejšia, takže je provízia za predaj výrobkov zepter
príjmom podľa §6 alebo §8?

Tú províziu na základe čoho dostáva. Má ŽL, alebo mimo ŽL má tie príjmy?
Melnick
22.02.07,18:53
Ja som dávala takýmto sprostredkovateľom v DP za 2005 do § 6 odst.2 pís. d :)
So zaradením týchto príjmov v DP za r.2004 mali problém aj na DÚ . Potom v DP za 2005 pribudol r.8 a tak som tie príjmy dávala tam./Tiež som si to nechala odobriť jednou správkyňou,či dobre to uvidíme po čase :) . /

V zmluvách majú týto sprostredkovatelia vyslovene napísané,že majú pracovať na základe živ. oprávnenia, ale ani jeden sprostredkovateľ,s ktorým som sa stretla ja, nemal pridelené ani len DIČ ./teraz už majú ;) /
samuelina
23.02.07,07:27
je to osoba zamestnaná na HPP a toto robí len na rč.
Branjo
23.02.07,08:48
Ahojte Poraďáci!
Chcem vás poprosiť o radu, nakoľko sa aj môj problém týka provízií. Som začinajúci SZČO, platiteľ DPH, v ŽL mám uvedené aj sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľných živností. Od nemeckého partnera som za sprostredkovanie predaja dvoch starších poľnohosp. strojov na Slovensko dostal províziu (% z ceny strojov) podloženú dobropisom. Chcem sa opýtať ako zaúčtovať príjem (dobropis) v JÚ, je potrebné z provízie odviesť aj DPH?
Ďakujem
Zuzanak1
25.03.07,08:48
Dobrý deň, chcem sa opýtať, mám urobiť jedno DP, tiež bola zamestnaná a tiež popri tom robí Zepter, bez ŽL, ak provízie z Zepteru zaradím do § 6 ods.2 písm. d), môže si uplatniť 40 % výdaje z príjmov ? Dakujem za odpoveď.