misin
22.02.07,20:20
Dobry vecer prajem!
Chcem sa spytat - je mozne premalovat biele plastove okna resp. dvere? Ideme si totiz dat do bytu aj celoplastove dvere na nestandardny balkon - v klasickej bielej farbe by mi velmi nerezali, farebne odtiene ponukaju o 40% drahsie...
Je nejaka moznost naniest na takyto plast farbu tak, aby drzala a aby to aj nejako vyzeralo?

P.S.
A este jedna otazka - tiez maliarska: cim dat dole zo steny omyvatelnu farbu ludovo tiez nazyvanu sokel, cokel a pod?

misin
misomiso
22.02.07,22:04
Nemozno.

Jedny sancu si s tym poradit by mali autolakirnici, ktori striekaju plastove narazniky. To by ale potom nebolo drahsie o 40%, ale skor o 400% a kvalite tej original vrstvy by sa to nevyrovnalo.
STRELEC
22.02.07,22:17
Nemozno. ..... Samozrejme, že možno! Len "výsledok" bude strakaté okno, keď farba čoskoro "zlezie" :D:D
Chobot
23.02.07,07:46
Dobry vecer prajem!

P.S.
A este jedna otazka - tiez maliarska: cim dat dole zo steny omyvatelnu farbu ludovo tiez nazyvanu sokel, cokel a pod?

misin

Ten sokel to je olejová farby (v lepšom prípade latexová), ale ani jednu ani druhú zo steny neodstrániš. Jedine zoškrabať, ale to zoškrabeš aj omietku. To sa dá jedine premaľovať rovnakým typom farby.
Ivka16
24.02.07,09:47
ak sa ti aj podari namalovat tie okna pocase ti ta farba opadne takze ti to neodporucam
220870
24.02.07,17:24
olejová farba sa dá jednoducho premalovať farbou aká sa používa na steny Esmal . Jupol
orazel
24.02.07,17:35
Dobry vecer prajem!
Chcem sa spytat - je mozne premalovat biele plastove okna resp. dvere? Ideme si totiz dat do bytu aj celoplastove dvere na nestandardny balkon - v klasickej bielej farbe by mi velmi nerezali, farebne odtiene ponukaju o 40% drahsie...
Je nejaka moznost naniest na takyto plast farbu tak, aby drzala a aby to aj nejako vyzeralo?

P.S.
A este jedna otazka - tiez maliarska: cim dat dole zo steny omyvatelnu farbu ludovo tiez nazyvanu sokel, cokel a pod?

misin

Ja mam teraz objednané plastové okná na dom a pri jednostrannom prevedení cena neprevýšila 12 %, pri obojtrannom, je to možno raz toľko..... 40 % sa mi zdá veľa
220870
24.02.07,17:47
Plastové okná sa nedajú klasicky farbiť.Dá sa na ne navariť laminátová fólia,je to nejaký Švédsky patent.Ale určite Vám to nedoporučujem.Je to ešte stále neprebádaná cestička tmavým lesom ( aj keď výrobca bude tvrdiť niečo iné).
Chobot
26.02.07,08:09
olejová farba sa dá jednoducho premalovať farbou aká sa používa na steny Esmal . Jupol

Dá sa, a po pár mesiacoch sa začne olupovať...:D
220870
20.03.07,18:37
Asi po 23- rokoch a stále drží hnusoba jedna !