potocka
22.02.07,23:04
Dobrý večer,


chcela by som Vás pekne poprosit o radu. Živnostník podniká od 3.4.2006. Od 1.1.06 do 31.3.06 bol zamestananý v jednej firme, v daňovom priznaní mu uplatním nezd. časť v plnej výške 90816,--. Potrebujem sa len uistit.

ďakujem a želám príjemný zvyšok večera
potocka
lenkak
22.02.07,22:05
plnú výšku.
potocka
22.02.07,22:11
a este jednu otazocku od veci. uplatnila som mu 60% pauš. výdavky,čiže sa vedie len evidencia o prijmoch, ja som mu to spracovala v alfe, a kedze som chcela prilozit aj kolko zaplatil odvody, urobila som mu aj evidenciu záväzkov, no a on sa zaregistroval v soc. poist. a platil si aj odvody i ked ich nemusel. ja som mu omylom dala do záväzkov zaevidovala aj odvody do soc. poist. za december, ktore zaplatil v januari. Lenze ked je prvy rok dobrovolny platca odvodov, mala by som mu to odtial vyhodit vsak???
liduska
22.02.07,23:39
Aj o dobrovolne zaplatené odvody so SP si môžeš zvýšiť výdavky ale len o zaplatené v roku 2006.Pri paušálnych výdavkoch si povinná viesť evidenciu o príjmoch, pohľadávkach a zásobách ak neaké máte.
Johanka
23.02.07,09:47
a este jednu otazocku od veci. uplatnila som mu 60% pauš. výdavky,čiže sa vedie len evidencia o prijmoch, ja som mu to spracovala v alfe, a kedze som chcela prilozit aj kolko zaplatil odvody, urobila som mu aj evidenciu záväzkov, no a on sa zaregistroval v soc. poist. a platil si aj odvody i ked ich nemusel. ja som mu omylom dala do záväzkov zaevidovala aj odvody do soc. poist. za december, ktore zaplatil v januari. Lenze ked je prvy rok dobrovolny platca odvodov, mala by som mu to odtial vyhodit vsak???
Ak sa zaregistroval ako dobrovoľný platiteľ sociálneho poistenia, je POVINNÝ ho platiť, tzn. odvody mu vstupujú do záväzkov.
Gabca
23.02.07,09:59
Mozem sa spytat v tejto teme aj ja? Podnikatel cudzi statny prislusnik, nema tu trvaly pobyt, ale ma tu u nas vybavenu zivnost, ma narok na nezdanitelnu cast na danovnika? Popripade na danovy bonus na dieta?
ekopo
23.02.07,10:06
Pri splnení podmienok uvedených v § 2 zák. o dani z príjmov má nárok na nezdaniteľnú čiastku.
Gabca
23.02.07,10:25
Pri splnení podmienok uvedených v § 2 zák. o dani z príjmov má nárok na nezdaniteľnú čiastku.

Dakujem, prestudujem, uz tam vidim bod 1. , ten sa ho bude asi tykat, este raz dakujem.