jim_bim
22.02.07,22:52
Zdravim Vas, viem že DP typu A sa tu prebera neustale, ale asi by to chcelo trochu komplexnejší "postup" na vyplnenie daň. priznania aj pre "obyčajných študentov" :D Tak, aby to pochopil aj ten, kto DP nikdy v živote nevidel...

Tak napr. môj prípad:

Mám POTVRDENIE o príjmoch FO zo závislej činnosti od zamestnávateľa:

Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov = 6960,--
Poistné a príspevky = 0,--
Čiastkový základ dane = 6960,--
Úhrn preddavkov na daň = 1322,--
Dane vyberané zrážkou = 0,--


A teraz je tu môj menší problém, samotné vyplnenie daňového priznania typu A (poprosil by som nejakú dobrú dušu, aby mi to skontrolovala, alebo povedala čo tam je zle) :) :

I. ODDIEL: to každý zvládne sám (ja som tiež zvládol :D )

II. ODDIEL: ak mám 18 rokov a viac, tak to nevypĺňam (ja teda nevypĺňam)

III. ODDIEL: tak s týmto mám najväčší problém! Vôbec neviem, či mám tie riadky 28 a 29 vyplniť, lebo všetci, čo tu píšu na porade, začínali až od riadku 32...
Tak prosím, mám r. 28 a 29 vyplniť? Ak áno, tak čo tam má byť?

IV. ODDIEL: študenti väčšinou deti nemajú, takže totot nevypĺňam :)

V. ODDIEL: no, tak do r. 32 dám sumu 6960,-- ? do r. 33 nedám nič, do r. 34 detto ako pri r. 32. A r. 35 nevypĺňam.

VI. ODDIEL: tak tu je toho viac ...:)
r. 36 bude 6960,--
r. 37 bude 90816,--
r. 43 bude 90816,--
r. 44 bude 0,--
r. 45 bude 0,--
r. 54 bude 0,--
r. 56 bude 0,--
r. 62 bude 1322,--
r. 65 čiže daňový preplatok bude 1322,--

Ak tam mám niečo zle, resp.niečo chýba alebo je nadbytočné, prosím napíšte.

VII. ODDIEL: to nevypĺňam, to je dodatočné DP

VIII. ODDIEL: to tiež nevypĺňam

IX. ODDIEL: nevypĺňam

X. ODDIEL: nevypĺňam, keďže nežiadam o daň. bonus

XI. ODDIEL: vyplním, keďže vlastne kvôli tomuto celé DP vypisujem :)

Potvrdenie, to zvládne vyplniť snáď každý :), aj ja xixi.

Potom stačí zaniesť na príslušný daňový úrad a nezabudnúť priložiť aj Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti a čakať kým pošlú peniažky :)

Tak a to by bolo asi všetko, nie? Tak ešte raz vás skúsenejších prosím, aby ste mi to skontrolovali.
Ďakujeeem.
liduska
22.02.07,22:29
Zdravim Vas, viem že DP typu A sa tu prebera neustale, ale asi by to chcelo trochu komplexnejší "postup" na vyplnenie daň. priznania aj pre "obyčajných študentov" :D Tak, aby to pochopil aj ten, kto DP nikdy v živote nevidel...

Tak napr. môj prípad:

Mám POTVRDENIE o príjmoch FO zo závislej činnosti od zamestnávateľa:

Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov = 6960,--
Poistné a príspevky = 0,--
Čiastkový základ dane = 6960,--
Úhrn preddavkov na daň = 1322,--
Dane vyberané zrážkou = 0,--


A teraz je tu môj menší problém, samotné vyplnenie daňového priznania typu A (poprosil by som nejakú dobrú dušu, aby mi to skontrolovala, alebo povedala čo tam je zle) :) :

I. ODDIEL: to každý zvládne sám (ja som tiež zvládol :D )

II. ODDIEL: ak mám 18 rokov a viac, tak to nevypĺňam (ja teda nevypĺňam)

III. ODDIEL: tak s týmto mám najväčší problém! Vôbec neviem, či mám tie riadky 28 a 29 vyplniť, lebo všetci, čo tu píšu na porade, začínali až od riadku 32...
Tak prosím, mám r. 28 a 29 vyplniť? Ak áno, tak čo tam má byť?

IV. ODDIEL: študenti väčšinou deti nemajú, takže totot nevypĺňam :)

V. ODDIEL: no, tak do r. 32 dám sumu 6960,-- ? do r. 33 nedám nič, do r. 34 detto ako pri r. 32. A r. 35 nevypĺňam.

VI. ODDIEL: tak tu je toho viac ...:)
r. 36 bude 6960,--
r. 37 bude 90816,--
r. 43 bude 90816,--
r. 44 bude 0,--
r. 45 bude 0,--
r. 54 bude 0,--
r. 56 bude 0,--
r. 62 bude 1322,--
r. 65 čiže daňový preplatok bude 1322,--

Ak tam mám niečo zle, resp.niečo chýba alebo je nadbytočné, prosím napíšte.

VII. ODDIEL: to nevypĺňam, to je dodatočné DP

VIII. ODDIEL: to tiež nevypĺňam

IX. ODDIEL: nevypĺňam

X. ODDIEL: nevypĺňam, keďže nežiadam o daň. bonus

XI. ODDIEL: vyplním, keďže vlastne kvôli tomuto celé DP vypisujem :)

Potvrdenie, to zvládne vyplniť snáď každý :), aj ja xixi.

Potom stačí zaniesť na príslušný daňový úrad a nezabudnúť priložiť aj Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti a čakať kým pošlú peniažky :)

Tak a to by bolo asi všetko, nie? Tak ešte raz vás skúsenejších prosím, aby ste mi to skontrolovali.
Ďakujeeem.

Máš to OK, a pri riadkoch 28 a29 si poriadne prečítaj čo tam ide.
Jozef Mihál
23.02.07,07:51
Ako autor vyššie uvedeného textu (medzitým administrátorom vymazaného) si dovolím uviesť link na originálny článok na http://www.mihal.blog.sme.sk/ :

http://mihal.blog.sme.sk/c/82787/Dan-z-prijmu-student-a-vratenie-dane.html


Súčasne si dovolím poprosiť všetkých občanov, aby dodržiavali Autorský zákon a to i tu, na www.porada.sk (http://www.porada.sk).

V zmysle § 25 zákona č.618/2003 Z.z, Autorský zákon, bez súhlasu autora možno použiť len úryvok textu vo forme citácie v inom diele len na účel recenzie alebo kritiky tejto stránky alebo na vyučovacie účely, vedeckovýskumné účely alebo umelecké účely. Takéto použitie musí byť v súlade so zvyklosťami a jeho rozsah nesmie presiahnuť rámec odôvodnený účelom citácie. Pri citácii sa musí uviesť zdroj.
olgapok
23.02.07,11:57
pán Mihál, predmetný článok som v mojom príspevku uviedla jednou vetou ako váš príspevok v dennej tlači s úmyslom pomôcť tak prípadným ďalším študentom popasovať sa s neľahkou úlohou zostaviť DP. Neuvedomila som si pritom, že môžem porušiť autorský zákon i napriek tomu, že autora uvediem, za čo sa vám týmto ospravedlňujem.
Jozef Mihál
23.02.07,14:55
Ďakujem za pochopenie, tak ako Mojsejovci si strážili svoju sledovanosť, i ja musím dbať o vysokú návštevnosť svojho blogu, lebo inak ho zruším.

http://naj.sk/Rebricek/Financie-a-ekonomika/2007/

http://naj.sk/Rebricek/Pocitace-Internet/Weblogy/2007/
Yooree
17.03.10,08:55
hlavne, ze bol dodrzany autorsky zakon na blogu, ktory uz nefunguje.
Z temy som sa teda nic nedozvedel.
:confused: