kaja1
23.02.07,07:06
Ahojte,

neviem čo treba robiť v takom prípade: (ide o s.r.o.)

v roku 2004 zakupili notebook a tlačiareň (všetko nad 30.000) od znameho, ktoremu za tento majetok zaplatili ale maju iba jednu faktúru
a druhu faktúru im dodnes nedal - zaúčtované to je ! Takisto nemajú doklad o tom, ze je to zaplatene - ale úhrada už nie je zaúčtovaná !
Ale samozrejme v pokladnici peniaze chýbajú.

Takze stale im tam visia tieto 2 fa v záväzkoch. Majetok majú, odpisujú iba tlačiareň, ku ktorej maju faktúru a notebook, odpisali iba za rok 2004 a uz ju neodpisuju, lebo fa uz neuvidia.

Co s tymto robit. Keby aspon zaúčtovali v tom roku aj výdaj z pokladne.

P o r a d t e prosim, čo s tým. chcela by som to dat na poriadok, ale
vobec netusim ako.

vopred dakujem


Karin
Martinella
23.02.07,06:56
Ahojte,

neviem čo treba robiť v takom prípade: (ide o s.r.o.)

v roku 2004 zakupili notebook a tlačiareň (všetko nad 30.000) od znameho, ktoremu za tento majetok zaplatili ale maju iba jednu faktúru
a druhu faktúru im dodnes nedal - zaúčtované to je ! Na základe čoho je to zaúčtované? Takisto nemajú doklad o tom, ze je to zaplatene - ale úhrada už nie je zaúčtovaná !
Ale samozrejme v pokladnici peniaze chýbajú.

Takze stale im tam visia tieto 2 fa v záväzkoch. Majetok majú, odpisujú iba tlačiareň, ku ktorej maju faktúru a notebook, odpisali iba za rok 2004(bol tento odpis aj daňovým výdavkom v daňovom priznaní za rok 2004? a uz ju neodpisuju, lebo fa uz neuvidia.

Co s tymto robit. Keby aspon zaúčtovali v tom roku aj výdaj z pokladne. Samozrejme bez dokladu nemohli.

P o r a d t e prosim, čo s tým. chcela by som to dat na poriadok, ale
vobec netusim ako.

vopred dakujem


Karin

1. Faktúru, ktorú fyzicky nemajú treba stornovať - zrušiť účtovný doklad, ktorým bola zaúčtovaná.
2. Chýbajúce peniaze - manko (predpis zodpovednej osobe, ktorá vyplatila z pokladne peniaze bez akéhokoľvek dokladu.
3. Opraviť daňové odpisy z majetku, na ktorý nie je doklad - jednoznačne nejde o daňový výdavok.
4. Dodatočné DP.
kaja1
23.02.07,07:18
Dakujem Martinella,

1. OK, fa stornujem, ale ten majetok skutočne majú, ked zrušim zaúčtovanie
nebudem to mat v súvahe ?

2. zaúčtujem na 582 ? a vysporiadam tak úhradu aj tej fa, ktorú majú ?
bude to tak v poriadku - len na doplnenie, je to mala firma manzel +
manzelka = s.r.o.
Martinella
23.02.07,07:29
Zaúčtovali to na základe ústnej dohody ! ! ! (ja viem...)
Ide o malú firmu - 1 spoločník , 1 zamestnanec - manželka.

Takže: 1. stornujem, ale DP za rok 2006 uz maju podane, nevadi, ze to dam teraz ? Opravu budete robiť v tomto roku (2007) ale opravovaným obdobím bude rok 2004.
2. nerozumien, teda dam to na 582 ? Áno. a vysporiadam tak aj úhradu
tej fa, ktorú mám ? Faktúra ktorú majú tam patrí len bude vystupovať ako neuhradená, keďže nemajú doklad o úhrade. (Ale snažila by som sa ho nejako vymôcť. Taktiež aj tú faktúru.)
3. a 4. som im povedala o dodatocnom


d a k u j e m

Toto len potvrdzuje pravidlo dôveruj ale preveruj aj keď ide o kamaráta.
Vianocka
23.02.07,07:36
Ahojte,

neviem čo treba robiť v takom prípade: (ide o s.r.o.)

v roku 2004 zakupili notebook a tlačiareň (všetko nad 30.000) od znameho, ktoremu za tento majetok zaplatili ale maju iba jednu faktúru
a druhu faktúru im dodnes nedal - zaúčtované to je ! Ak im to predal známy a používajú tento majetok v súvislosti s podnikaním, tak by bolo možné doložiť spätne aj kúpno-predajnú zmluvu, ktorou by sa preukázalo obstaranie majetku (ak to známy predal ako občan, nič mu spätne nehrozí).

Takisto nemajú doklad o tom, ze je to zaplatene - ale úhrada už nie je zaúčtovaná ! Úhrada by sa dala doúčtovať aj teraz a priložila by som písomné zdôvodnenie s príslušným vysvetlením (riešila som obdobný problém doúčtovania úhrady s odkonzultovaním na DÚ).
Ale samozrejme v pokladnici peniaze chýbajú.

Takze stale im tam visia tieto 2 fa v záväzkoch. Doúčtovaním úhrady by sa záväzky vyrovnali.
Majetok majú, odpisujú iba tlačiareň, ku ktorej maju faktúru a notebook, odpisali iba za rok 2004 a uz ju neodpisuju, lebo fa uz neuvidia. Ak majetok majú (ako uvádzaš), tak pokiaľ v roku 2005 neodpisovali, dá sa to zdôvodniť využitím práva na prerušenie odpisovania v zmysle zákona o DzP.

Co s tymto robit. Keby aspon zaúčtovali v tom roku aj výdaj z pokladne.

P o r a d t e prosim, čo s tým. chcela by som to dat na poriadok, ale
vobec netusim ako.

vopred dakujem


Karin
Toľko iný pohľad na vec.
Martinella
23.02.07,07:37
Dakujem Martinella,

1. OK, fa stornujem, ale ten majetok skutočne majú, ked zrušim zaúčtovanie
nebudem to mat v súvahe ?

2. zaúčtujem na 582 ? a vysporiadam tak úhradu aj tej fa, ktorú majú ?
bude to tak v poriadku - len na doplnenie, je to mala firma manzel +
manzelka = s.r.o.

1. To je jasné že to nebude v súvahe, riešila by som to ako nepeňažný vklad spoločníka do majetku - ocenené reprodukčnou obstarávacou cenou v zmysle §25 Zákona o účtovníctve.
kaja1
23.02.07,08:59
Dakujem Vam !

Faktúru ani doklady o úhrade nevymôžu !

Ten čo im to predával je FO / btw účtovník ! ! !/

Porozprávam sa zajtra s kamoškou, a napíšem Vám ako sa rozhodnem
a ešte pred zaúčtovaním Vás poprosím o schválenie.

Zatial dakujem

pekný zbytok dna

PS: urcite sa ozvem