Daduľa
23.02.07,07:23
Potrebovala by som poradit. Zamestnancom som vykonala RZ dane, nakoľko si uplatnili zivotne a ine poistenia, vysiel skoro kazdemu preplatok na dani.
Ked som vystavila mzdy a zúčovala som danovú povinnosť a uplatnený danový bonus za príslušný mesiac zamestnancom,Vyšla mi menšia daňová povinnosť ako vrátenie preplatkov. Ako mám prosím postupovať, môžem vrátiť preplatky len do výšky daňovej povinnosti, alebo si môžem nárokovať aj vrátenie dane od DU??
Kedy môžem vystaviť potvrdenie na poukázanie 2% dane??? Ked mal napríklad nedoplatok 6,- SK, musím ho najskôr odviesť a potom vystaviť potvrdenie,?
Prosím poradte!
Nutricia
23.02.07,06:45
Vrátiš všetky preplatky cez mzdy v jednom mesiaci aj ked boli vyššie ako danová povinnost ,neodvedieš za ten mesiac žiadnu dan a na druhý mesiac si od danovej povinnosti odrátaš zbytok preplatkov.Ak si zamestnanec žiada vystavit potvrdenie o zaplatení dane na určenie 2% tak musíš vyrovnat aj nedoplatok do 100,-Skk, inak sa na nedoplatky do 100,-Skk neprihliada.
Daduľa
23.02.07,09:55
Este sa spytam do stvrtročného prehľadu to potom ako zapisem???
gjana
26.02.07,06:22
To by aj mňa zaujímalo.
katkaj
26.02.07,06:25
Este sa spytam do stvrtročného prehľadu to potom ako zapisem???

preplatky z RZD dáš mínusom do riadku 3 Vrátené preplatky na dani...... a tým pádom si v prehľade ponížiš daňovú povinnosť
Daduľa
26.02.07,07:52
Do riadku 3 ale musím napísať sumu len do výšky daňovej povinnosti a v nasledujúcom mesiaci znovu to isté, aj ked som ich vyplatila v predošlom mesiaci???
katkaj
26.02.07,07:56
Do riadku 3 ale musím napísať sumu len do výšky daňovej povinnosti a v nasledujúcom mesiaci znovu to isté, aj ked som ich vyplatila v predošlom mesiaci???


No predpokladám že keď ste mali preplatok vyšší ako bola daňová povinnosť tak ste si to uplatňovali postupne. Napríklad v priebehu viac mesiacov. Tak takto to tam treba napísať
azuz
26.02.07,12:37
Do riadku 3 ale musím napísať sumu len do výšky daňovej povinnosti a v nasledujúcom mesiaci znovu to isté, aj ked som ich vyplatila v predošlom mesiaci???
Ja by som o spôsobe vykazovania v štvrťročnom prehľade teraz veľmi nehovorila, keďže ešte nevieme ako bude štvrťročný prehľad tento rok vyzerať.