sojana
23.02.07,10:03
Mám zamestnankyňu, ktorá má syna z prvého manželstva /syn má aj iné priezvisko, ale býva s ňou/. Doniesla mi rodný list a potvrdenie o návšteve školy vo Veľkej Británii, podpísala Vyhlásenie, že si chce uplatňovať daňový bonus na neho. Syn má 20 rokov.
Môžem jej uplatňovať daňový bonus? /príjem má mesačne 4800,-Sk/.
Vypýtala som si ešte pre istotu potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov.
Ďakujem za reakcie!:)
Johanka
23.02.07,09:31
Zdá sa Ti , že niečo nespĺňa?
Netka
23.02.07,11:41
Prosím vás aká je hranica príjmu pre nárok na daňový bonus?
Ak zamestnanc dosiahne tento príjem tak si môže žiadať daňový bonus za celý rok?
Ďakujem.
Zita4
23.02.07,11:48
Prosím vás aká je hranica príjmu pre nárok na daňový bonus?
Ak zamestnanc dosiahne tento príjem tak si môže žiadať daňový bonus za celý rok?
Ďakujem.
Ak dosiahol príjem aspoň 6 násobku minimálnej mzdy za celý rok, má nárok na DB 6480 Sk.
ZDENIELA
23.02.07,11:50
Podľa § 33 nárok na daňový bonus zamestnancov (asi toho sa týka otázka) je ohraničený príjmom vo výške 6 - násobku minimálnej mzdy.
jamis
23.02.07,11:52
daňovník musí splniť podmienku dosiahnutia polovice minimálnej mzdy,ak si chce uplatniť daňový bonus, čo pri príjme 4.800,-- Sk je splnené.
brm
23.02.07,11:56
je tá škola v británii u nás uznateľná? je v zozname povolených škôl?
va1ke
25.02.07,10:39
Ahojte, mám jednu podnikateľku, ktorá od januára do februára pracovala dosiahla príjem cca 50tis. sk, potom bola nezamestnaná a od augusta podniká a dosiahla stratu. Môže si uplatniť daňový bonus. Podľa mňa áno. Lebe splnila podmienku, že (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa §*5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy.
Pre istotu si to chcem odobriť. Ďakujem.
Anja111
25.02.07,10:46
Ahojte, mám jednu podnikateľku, ktorá od januára do februára pracovala dosiahla príjem cca 50tis. sk, potom bola nezamestnaná a od augusta podniká a dosiahla stratu. Môže si uplatniť daňový bonus. Podľa mňa áno. Lebe splnila podmienku, že (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa §*5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy.
Pre istotu si to chcem odobriť. Ďakujem.
Áno, má nárok na daňový bonus. Presne tak, ako píšeš.
katkaj
25.02.07,11:17
Ahojte, mám jednu podnikateľku, ktorá od januára do februára pracovala dosiahla príjem cca 50tis. sk, potom bola nezamestnaná a od augusta podniká a dosiahla stratu. Môže si uplatniť daňový bonus. Podľa mňa áno. Lebe splnila podmienku, že (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa §*5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy.
Pre istotu si to chcem odobriť. Ďakujem.


Áno, má nárok na daňový bonus. Presne tak, ako píšeš.

Nárok na daňový bonus podľa § 33 ods.1 zákona o dani z príjmov má daňovník, ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6.
takže ja by som povedala,že za obdobie SZČO pokiaľ vykázala stratu, nárok na daňový bonus nemá.
va1ke
25.02.07,11:19
Nárok na daňový bonus podľa § 33 ods.1 zákona o dani z príjmov má daňovník, ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6.
takže ja by som povedala,že za obdobie SZČO pokiaľ vykázala stratu, nárok na daňový bonus nemá.


Ja si myslím, že má. Lebo znenie §33 je
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu.

Je tam to slovíčko alebo. No buď jedno alebo druhé. A ona dosiahla príjem už podľa § 5 za prvé dva mesiace.