d.varmeda
15.01.05,20:22
Ahojta.
CHCEL BY SOM OD VAS RADU.
Som SZCO a auto je vlozene do podnikania . Mali sme havariu, ktoru nemame nijako zadokumentovanu. Opravu som si vykonal vlastnymi silami. Nakupil som akurat nahradne diely od kolegov, nepodnikatelov. Mozem si tento vydavok cca v sume 80 000 Sk dat do nakladov? Urobil by som to na zaklade kupno predajnych zmluv. Je potrebne vyhotovit aj nejaky skodovy protokol v ramci podnikania ohladom havarie? :)
accad
15.01.05,19:38
Škodový protokol bez policajného záznamu sa mi nezdá. Podľa charakteru škody, použitého materiálu by som hľadala skôr cestu prehnať to cez bežnú opravu, prípadne údržbu. Záleží od toho na čo by si si zohnal doklady, aby to nebola napr. kapota, náprava, a pod. Skôr niečo bežné napr. výmena olejové čerpadla (nie som motorista, tak ak je to blbosť tak sorry) a ak sa dá, tak to rozdeliť tými kúpno-predajnými zmluvami na dlhšie časové obdobie.
d.varmeda
15.01.05,19:52
Škodový protokol bez policajného záznamu sa mi nezdá. Podľa charakteru škody, použitého materiálu by som hľadala skôr cestu prehnať to cez bežnú opravu, prípadne údržbu. Záleží od toho na čo by si si zohnal doklady, aby to nebola napr. kapota, náprava, a pod. Skôr niečo bežné napr. výmena olejové čerpadla (nie som motorista, tak ak je to blbosť tak sorry) a ak sa dá, tak to rozdeliť tými kúpno-predajnými zmluvami na dlhšie časové obdobie.


Myslis ze by som to pred danovakmi neuhral, tak ako som to pisal. Potrebujem znizit nejakym rozumnym sposobom zisk.
accad
15.01.05,20:00
Aby sa daňováci nechytili toho, že pri škode spôsobenej dopravnou nehodou je povinnosť zo zákona privolať policajtov. Nie som vodič, ale mám pocit, že také niečo je do určitej výšky škody povinné. Ale možno si to mýlil s uplatnením takejto škody od poisťovne.
Vieš, kedže si opravu robil sám, aby v tých kupno-predajných zmluvách od súkromných osôb nehľadala kontrola pokus o zníženie daňového základu. Nemáš preukázateľné, že bola škoda na aute a že si skutočne musel použiť materiál za 80000,-.
Možno ešte niekoho ďalšieho niečo napadne. Každá myšlienka sa dá ďalej rozvinúť.
d.varmeda
15.01.05,20:20
Co myslis, prepac ze ti tykam. Ak by som to urobil na nizsiu sumu, trebars 40 000 Sk a nebola by to oprava po havarii, ale oprava v ramci poruchy, mohol by som pouzit tie kupno predajne zmluvy?
ekin
15.01.05,20:56
bola by som opatrna - co sa tyka výdavkov, iba na kúpne zmluvy..Mohli by ti to spochybnit a sam uznas, ze...to nevyzera velmi vierohodne, nakupovat ND iba od občanov. Urcite je mozne opravit auto vo vlastnej rézii..ale aspon nejaky materiál by si mal mať zakúpený riadne a malo by to byt z podkladov jasné, že sa jednalo o opravu (nie po havárii). A náhradu za "vyhodené" peniaze kvôli tomu - tú treba hľadať aj inde, využiť všetko, čo sa dá..;)
paul
16.01.05,14:55
Aby sa daňováci nechytili toho, že pri škode spôsobenej dopravnou nehodou je povinnosť zo zákona privolať policajtov. Nie som vodič, ale mám pocit, že také niečo je do určitej výšky škody povinné. Ale možno si to mýlil s uplatnením takejto škody od poisťovne.
Vieš, kedže si opravu robil sám, aby v tých kupno-predajných zmluvách od súkromných osôb nehľadala kontrola pokus o zníženie daňového základu. Nemáš preukázateľné, že bola škoda na aute a že si skutočne musel použiť materiál za 80000,-.
Možno ešte niekoho ďalšieho niečo napadne. Každá myšlienka sa dá ďalej rozvinúť.
O povinnosti privolat pri dopr. nehode policiu sa píse vo vyhláske o pravidlách cestnej premávky. Píse sa tam o zranených alebo usmrt. osobách a skode presahujucej nejaku ciastku. A tych 40 000sk urcite tu ciastku presahuje. Ja by som odporucal spomínaný rozpis na dlhší čas a to formou bežnej údržby. (výmena náplní, opotreb. častí napr. brzd. obložení a pod.