Anonymka
23.02.07,10:07
Ahojte. Chcem sa spýtať ... kúpili sme hrobný veniec na pohreb bývalého zamestnanca. Ako o tom máme účtovať? Čerpanie zo SF, alebo ako nákup do spotreby. Daňový, či nedaňový výdavok ???

Dík ;)
Tweety
23.02.07,09:17
Ahojte. Chcem sa spýtať ... kúpili sme hrobný veniec na pohreb bývalého zamestnanca. Ako o tom máme účtovať? Čerpanie zo SF, alebo ako nákup do spotreby. Daňový, či nedaňový výdavok ???

Dík ;)
Ak chceš do nákladov, tak to budú nedaňové náklady.
Anonymka
23.02.07,09:28
Ale môže to ísť aj zo SF?
Milan Benka
23.02.07,09:44
Ale môže to ísť aj zo SF?


Ako regenerácia pracovnej sily? Môže byť ... ;)
Anonymka
23.02.07,09:45
:D tak radšej nedaňový výdavok.
kalkulka
23.02.07,10:03
Ale môže to ísť aj zo SF?
Áno, môže.
chanell
24.02.07,18:51
Zo sociálneho fondu? :eek:
Blbosť.
Som za nedaňový výdavok.
Zita5
24.02.07,18:59
Ešte som sa nestretla s účtovaním venca na pohreb zamestnanca , je to dosť smutná udalosť , ale v konečnom dôsledu prečo by to nemohol byť daňový náklad ? Však ten zamestnanec v minulosti bol súčasťou firmy a podielal sa na dosahovaní príjmu pre zamestnávateľa .

Hmmm.........uvažujem ....
JankaO
24.02.07,19:58
Ešte som sa nestretla s účtovaním venca na pohreb zamestnanca , je to dosť smutná udalosť , ale v konečnom dôsledu prečo by to nemohol byť daňový náklad ? Však ten zamestnanec v minulosti bol súčasťou firmy a podielal sa na dosahovaní príjmu pre zamestnávateľa .

Hmmm.........uvažujem ....


Uvažovanie má trhlinu. Takisto ako bomboniéra kúpená pri jubileu zamestnanca nie je výdaj ovpl. DZ, tak ani to posledné poďakovanie na záver, tiež nebude.
kalkulka
25.02.07,08:11
Tak toto mám overené aj od audítora aj od daňového poradcu. Veď istú časť SF môže zamestnávateľ čerpať na iné ako dopravné alebo stravné. Takže, ak má zakotvené v smernici čerpanie SF aj na takéto účely, ako je pohreb zamestnanca, tak prečo nie? SF sa tvorí z nákladov, čiže tieto náklady už boli vytvorené a boli daňovo uznané. Takže čerpanie už nejde do nákladov.
Jana Acsová
25.02.07,08:47
Jana Acsová
25.02.07,08:49
Uvažujem:
SF sa tvorí na zamestnancov. Príjem zo SF by mal byť adresný. Ak je adresný, je to príjem zo závislej činnosti. A ako príjem zo závislej činnosti podlieha zdaneniu, ak nie je od dane oslobodený.
kalkulka
25.02.07,09:04
Rozmýšľam, nevšimla som si totiž, že v zadaní otázky sa jedná o "bývalého"
zamestnanca. Riešila som niekedy totiž otázku pri úmrtí zamestnanca v pracovnom pomere. Tá úvaha o zdaňovaní je správna a na mieste. Bola tam vtedy poskytnutá aj sociálna výpomoc pozostalým a tá bola zdaňovaná. Ale, ak uvažujem o tom, že uvedená otázka sa týka bývalého zamestnanca, tak fakt iba, ak by bolo stanovené v smernici na čerpanie SF, že sa môže takého plnenie poskytnúť aj bývalému zamestnancovi. Ináč asi by som účtovala 513, alebo 548 nedaňovú bez odpočtu DPH.