Darana
23.02.07,10:13
Dobrý deň,
mám takú otázočku, zamestnali sme pracovníka na živnosť do našej firmy, ktorý si uplatňuje paušálne výdavky. Zaujímalo by ma, aký príjem môže maximálne dosiahnuť počas roka aby mu nevyšla povinnosť zaplatiť daň?

vopred vďaka
valeriam
23.02.07,09:26
Málo údajov si o ňom poskytla, takže len takto:
Odpočítateľné položky na daňovníka podľa par.11:
90816,- na daňovníka
90816,- na manželku s nulovými príjmami, inak rozdiel medzi príjmom a touto sumou
12000,- max suma príspevkov na DDS, účelové sporenie a život.poistenie
potom z vypočítanej daňovej povinnosti si môže uplatniť daňový bonus 6480,-Sk na každé vživované dieťa

Teraz si vypočítaj, čo všetko sa ho týka a mala by si dôjsť k sume príjmu, kedy nebude platiť daň.
Toto ale platí pre rok 2006! pre 2007 sú odpočitateľné položky 95616 a aj suma daňových bonusov sa bude upravovať k 07/07!
mysimis
23.02.07,09:35
Dobrý deň,
mám takú otázočku, zamestnali sme pracovníka na živnosť do našej firmy, ktorý si uplatňuje paušálne výdavky. Zaujímalo by ma, aký príjem môže maximálne dosiahnuť počas roka aby mu nevyšla povinnosť zaplatiť daň?

vopred vďaka

Odpovedať viem čiste teoreticky, nakoľko je tu veľmi málo info /neviem o akú podnikateľskú činnosť sa jedná/. Daňovník má odpočítateľnú položku 90816Sk teoreticky zoberieme 40% paušál. Ak bude mať príjem 227040,- Sk - paušálne výdavky 40% /ale pozor platby do fondov sa odpočítajú ešte od príjmu/ zostane Ti základ dane 90816Sk a odpočítateľná položka sa odpočíta - zostane Ti k dani 0.
Johanka
23.02.07,09:39
ETIKETA PORADY
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
Johanka
23.02.07,09:40
Dobrý deň,
mám takú otázočku, zamestnali sme pracovníka na živnosť do našej firmy, ktorý si uplatňuje paušálne výdavky. Zaujímalo by ma, aký príjem môže maximálne dosiahnuť počas roka aby mu nevyšla povinnosť zaplatiť daň?

vopred vďaka
Také neexistuje :) .
valeriam
23.02.07,09:53
ETIKETA PORADY
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
Prečo máš dojem, že ide o porušenie zákona?
DanielaSL
23.02.07,10:31
Prečo máš dojem, že ide o porušenie zákona?

Lebo sa bude určite iné vystavovať a iné platiť.....ináč by sa o to nezaujímala. A to v súlade so zákonom nie je...

Aj keď...robí sa to tak, ale aspoň to nikto verejne nepovie. A pokiaľ viem , porada je verejná a má veľmi veľa členov.
Johanka
23.02.07,10:36
Dobrý deň,
mám takú otázočku, zamestnali sme pracovníka na živnosť do našej firmy,
už toto je závislá práca, žiadne paušálne výdavky neprichádzajú do úvahy ...
ktorý si uplatňuje paušálne výdavky. Zaujímalo by ma, aký príjem môže maximálne dosiahnuť počas roka aby mu nevyšla povinnosť zaplatiť daň?
toto komentár nepotrebuje
vopred vďaka
odpovede červeným
Darana
23.02.07,10:46
Ak som nejakým spôsobom narušila etiketu porady bolo to nechtiac a vzniklo to nedorozumením...

Veď som len chcela vedieť ako tie paušálne výdavky o ktorých mi hovoril súvisia s daňou....veď zamestnávateľovi je jedno či si ten živnostník platí daň, či si ju odvedie, či si splní všetky povinnosti - ja predsa prijmem len faktúru a zaplatím mu - ostatné mi je egal

Takže preto som sa pýtala, nie preto ako zákon obísť a podobne...keď niekto niečo nevie opýta sa - on sa opýtal mňa nevedela som mu odpovedať tak som sa spýtala - každopádne to na veci nemení nič...

Takže by som hneď bez vysvetlenia niekoho neobviňovala....
Darana
23.02.07,10:51
Také neexistuje :) .

Musím sa naučiť lepšie vyjadrovať... jednoducho pre nás ten živnostník robí jednu prácičku a na konci mesiaca nám to vyfakturuje...