jana007
23.02.07,10:46
Ahojte, chcem sa spýtať, či nemáte skúsenosť s poistením zodpovednosti
za škody spôsobené zamestnancami. Ide o elektromontážnu firmu. Ďalej zamestnanci majú zverené auta. Keď spôsobia škodu zamestnávateľovi ako je to možné od nich vymáhať ?
adv
23.02.07,09:50
to by bola dlha debata....

treba rozdelit zodpovednost zamestnancov na vseobecnu a osobitne pripady - dohoda o hmotnej zodpovednosti + zospovednost za stratu zverenych predmetov.

vymahat mozno vselijako - sudne, ale sa dohodnut mimosudne na nahrade skody, ak sa to s nimi teda da.

ale to by chcelo detailnejsie rozobrat.
jana007
23.02.07,10:37
Ja som chcela vedieť či máte skúsenosti s nejakou dobrou poisťovňou. Bola som sa pýtať v Allianzi a tam mi povedali, že na akú poistnú sumu uzavriem poistnú zmluvu. Napr. ak spôsobím škodu zamestnávateľovi do 30000,- Sk budem platiť ročne 872,-. Ide napríklad i o to, že pôjdem služobným autom, spôsobím škodu, ale auto nie je havarijne poistené a zamestnávateľ odo mňa žiada škodu zaplatiť - na to sa vzťahuje také poistenie.
adv
23.02.07,12:06
zadanie prvej otazky znelo inac. takze :

- v prvom rade zamestnavatelovi doporucujem spisat kvalitne dohody o hmotnej / individualnej ci kolektivnej/ zodpovednosti ako aj vzor potvrdenia o zvereni predmetov, ktore je povinny zamestnanec vyuctovat, a to bez ohladu ,ci je alebo nie je uzavreta poistnu zmluvu - vzory tychto zmluv kupene v obchode nedoporucujem pouzivat

- zamestnancom nepodorucujem taketo dohody zase podpisovat :D

- tu poistnu zmluvu si v kazdopadne v Allianzi uzavrite, najma ak nie ste dobra vodicka....