Aldan
23.02.07,11:22
Prosím o radu vyplácala som podiel na zisku a išlo to do výplaty. Účtovla som správne v PU
431/364
364/521/
521/221
Kontrolujem si účty a tu som zostala stáť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Tweety
23.02.07,10:52
Prosím o radu vyplácala som podiel na zisku a išlo to do výplaty. Účtovla som správne v PU
431/364
364/521/
521/221
Kontrolujem si účty a tu som zostala stáť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Predpis záv. z podielov: 431/364
ako si to vyplatila v mzdách: tak potom 364/521- podiely
výplata miezd 331/221.
janasl
10.04.07,06:32
spoločník mal vyplatenú zálohu v januári 500.000,-,
teraz mu budeme na VZ rozdelovať zisk, ktorý je vo vyššej sume . Konateľ by mu chcel túto zálohu započítať s podielom na zisku a doplatiť len zbytok podielu poníženého o daných 500.000 (samozrejme to uviesť aj vo VZ).
Mne sa totiž stále zdá, že som niekde čítala, že zálohy na podiel na zisku sa nesmu poskytovať a keď to bude vo VZ takto formulované, tak sa tých 500.000,- ako záloha na podiel chápať bude (i keď v skutočnosti bola na niečo iné- niečo ako krátkodobá pôžička).
Viete mi niekto poradiť , či je to možné započítať , alebo to budeme musieť vyplatiť celé a spoločník zálohu následne vráti??
ďíki
Tweety
10.04.07,06:39
spoločník mal vyplatenú zálohu v januári 500.000,-,
teraz mu budeme na VZ rozdelovať zisk, ktorý je vo vyššej sume . Konateľ by mu chcel túto zálohu započítať s podielom na zisku a doplatiť len zbytok podielu poníženého o daných 500.000 (samozrejme to uviesť aj vo VZ).
Mne sa totiž stále zdá, že som niekde čítala, že zálohy na podiel na zisku sa nesmu poskytovať a keď to bude vo VZ takto formulované, tak sa tých 500.000,- ako záloha na podiel chápať bude (i keď v skutočnosti bola na niečo iné- niečo ako krátkodobá pôžička).
Viete mi niekto poradiť , či je to možné započítať , alebo to budeme musieť vyplatiť celé a spoločník zálohu následne vráti??
ďíki
Zálohy na podiely na zisku sa nesmú poskytovať. Podiely vyplatíte celé a spoločník vráti poskytnutú zálohu(pôžičku).
danastefan
27.04.07,10:44
Ak zaúčtujem vyplatenie zisku v jeho mzde ,nakolko je zamestnancom s.r.o. ako sa to prejaví v odvodoch ?
Prípadne,môžem ho vyplatiť priamo z pokladne cez výdaj a bude mať za ten mesiac vyššie odvody?

Dakujem
Zoltán Kovács
27.04.07,11:22
Myslím si, že dosť podstatná otázka nebola zodpovedaná! Konateľ je iba konateľom, alebo aj spoločníkom?
danastefan
30.04.07,11:32
Ak zaúčtujem vyplatenie zisku v jeho mzde ,nakolko je zamestnancom s.r.o. ako sa to prejaví v odvodoch ?
Prípadne,môžem ho vyplatiť priamo z pokladne cez výdaj a bude mať za ten mesiac vyššie odvody?

Dakujem

Pomôžte,potrebujem to súrne.
ivako
30.04.07,11:50
ivako
30.04.07,11:53
Z pokladne ho môžeš vyplatiť
danastefan
30.04.07,12:01
Je jediny majitel.konatel.spoločník s.r.o.Mení sa tým niečo?
Zoltán Kovács
02.05.07,08:32
Je jediny majitel.konatel.spoločník s.r.o.Mení sa tým niečo?

Ak je majiteľom tak potom vyplatenie zisku by som neriešil cez výplatu. Ale na základe rozhodnutia jediného spoločníka (čo vlastne nahrádza valné zhromaždenie) jednoducho vyplatiť ten podiel buď z pokladne alebo prevodom cez účet.
Kačena I.
30.05.07,08:16
Keď je konateľom občan ČR a vyplatia sa mu podiely na zisku, u nás (v SR) sa nezdaňujú, podliehajú zdaneniu v ČR?
majoneza
11.05.09,17:56
Keď je konateľom občan ČR a vyplatia sa mu podiely na zisku, u nás (v SR) sa nezdaňujú, podliehajú zdaneniu v ČR?

Obcanstvo nie je podstatne. Podstatne je, ci je danovym rezidentom SR alebo CR (v podstate ci sa zdrziava tam alebo tuna).

Ak je v SR danovy rezident, tak dan sa neplati pokial ide o podiel o zisku za rok 2004 alebo neskor. Ak je v CR alebo inde danovy rezident, tak to zavisi od zakonov konkretneho statu, skuste sa pytat na nejakej ceskej strane.

Pre dalsich citatelov, zopar statov ma zakony, podla ktorych celesvetovy prijem ich obcanov sa zdanuje, bez ohladu na rezidenciu (ale vacsinou sa da odratat dan platenu inde). Jeden taky stat je USA.