d.varmeda
15.01.05,20:11
Mam MRP-DOS. Chcem sa spytať, aky je spravny postup. Ja to robim nasledovne. Najprv zadavam doklady do DAN -Kniha danovych dokladov, a az potom do penazneho dennika a dalej.. Cez knihu danovych dokladov mi ide kazdy doklad. Neviem ci je to správne. Poradte.
dom
15.01.05,20:38
Prijaté a vydané faktúry zapisujem do knihy prijatách a vydaných fa, automaticky to zaradí do knihy daňových dokladov a hneď zaúčtujem do denníka. Výdavkové pokladn. doklady. resp. príjmové za tržby zapisujem cez knihu daňových dokladov /účtujem platiteľa DPH/ a hneď aj do pokladničnej knihy. Tie výdavkové doklady na ktorých nie je DPH, napr. mzdy účtujem priamo do peňažného denníka a do pokladn. denníka. Potom musím dávať pozor, aby som číslovanie VPD a PPD mala dobre. Osobne si myslím, že kniha daňových dokladov je pre evidenciu DPH, ale tiež asi nie je veľmi veľká chyba keď všetky doklady aj bez DPH idú cez knihu daňových dokladov.
VieraM
15.01.05,21:47
Robím to tak isto ako dom. Všetky doklady učtujem v knihe daňových dokladov. Ak je doklad bez DPH tak len prepneš Alt-F1 a Alt F2. Vtedy sa ti v tlačenej verzii neobjaví doklad bez DPH. Ulahčí to prácu.