tuxik senior
23.02.07,13:01
Dobrý deň, chcel by som sa informovať ako mám oznámiť pošte, ak moja bývalá partnerka si zmenila bydlisko, priezvisko, vydala sa a pošta mi doručuje jej poštu so starým priezviskom na moju adresu, aj napriek tomu, že som im tieto skutočnosti ústne oznámil a ja s ňou žiadne kontakty neudržujem.Ďakujem
mysimis
23.02.07,12:08
Ty s tým veľa nespravíš. Ona môže požiadať o presmerovanie pošty na svoju novú adresu. Príp. Ty upozorni doručovateľa, aby poštu na jej meno ihneď vracal späť s vyznačením že na uvedenej adrese nebýva /toto je v kompetencii pošty/.
Muška
23.02.07,13:33
V minulosti existovalo tzv. "doposlanie".
Napísala som na obálku novú adresu adresáta , pôvodnú som prečiarkla a vľavo výrazne som napísala doposlať a obálku som vhodila do poštovej schránky. V krátkej dobe prestala pošta tohto druhu chodiť.
mimotemy jééééj Libuška, toto vedieť, že to funguje, tak na posledný list od ZP napíšem : Doposlať na Lampáreň"
Paula
23.02.07,13:38
mimotemy jééééj Libuška, toto vedieť, že to funguje, tak na posledný list od ZP napíšem : Doposlať na Lampáreň"

:D :D :D :D :D
Paula
23.02.07,18:44
Silvik, už opäť 2x súhlasíš?;)(prísp.5)
ANNA
24.02.07,05:28
V minulosti existovalo tzv. "doposlanie".
Napísala som na obálku novú adresu adresáta , pôvodnú som prečiarkla a vľavo výrazne som napísala doposlať a obálku som vhodila do poštovej schránky. V krátkej dobe prestala pošta tohto druhu chodiť.
Doposieľanie existuje aj teraz, len sa za to platí. Nepodnikateľ okolo 30,-Sk mesačne a podnikateľ cca 300,- mesačne. Využíva sa to najmä pri zmene adresy. Ale skús sa na pošte informovať či to môu spraviť.
piry
26.02.07,17:03
Tuxik senior - urob ako ti radí ANNA:


... za tých 30 Sk budeš mať svätý pokoj :D (dúfam).

Výrazne nesúhlasím... platiť do konca života mesačne 30 Sk, /prirodzená žgrlivosť SZČO/, je aj iná možnosť, tuším sa volá kuka nádoba...
bv_alexandra
27.02.07,06:45
Silvik, už opäť 2x súhlasíš?;)(prísp.5)
Pozor Silvinka má asi dáke nadprirodzené schopnosti:D Silvi z ktorej planéty pochádzaš????:D
zuzana000
27.02.07,06:57
Poštu na novú adresu môže doposielať pošta len na základe nahlásenia novej adresy a to môže spraviť len adresát osobne.Vy môžete urobiť len to že upozorníte doručovateľku na skutočnosť že adresát už na udanej adrese nebýva a nie je Vám známa ani jej nová adresa.Je to mierne proti logike ale je to bohužiaľ tak.