robso69
23.02.07,13:17
Milí poraďáci,
som SZČO a momentálne si zriaďujem taxislužbu. Na vydanie koncesie som splnil všetky predpoklady, avšak problém nastal s preukazovaním finančnej spôsobilosti. Živnostenský úrad v mieste môjho bydliska neakceptuje žiadnu inú formu preukázania, okrem poistenia za škody spôsobené podnikateľskou činnosťou. Na uzatvorenie poistnej zmluvy však potrebujem predložiť koncesiu a tú ešte nemám, lebo na jej vydanie zas potrebujem uvedenú poistku. Nevie mi niekto poradiť, ako tento začarovaný kruh riešiť? Môže vôbec ŽU akceptovať len tento jeden spôsob preukazovania fin. spôsobilosti? Alebo je to len ďalší z "manierov" našich úradníkov?
Mimochodom, vo väčšine poisťovní mi povedali, že ako taxislužbu ma aj tak nepoistia vzhľadom na rizikovosť činnosti...:mad:
robso69
06.03.07,18:46
Po dlhom pátraní som sa predsa len dopracoval k riešeniu, ktoré uvádzam i pre ostatných, ktorým by nastal podobný problém.
Požadovaný produkt (poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu), ktorý požaduje ŽU, ponúka na Slovensku jedine poisťovňa UNION. Dokonca v celkom príjemných cenách;) .Produkty iných poisťovní ŽU neakceptuje.