Yano
23.02.07,16:29
Manzelka uz podala DP za rok 2006 a jej zaklad dane bol 65tisic Sk. Mozem si rozdiel medzi 65 000 Sk a 90 816 Sk uplatnit ako odpocitatelnu polozku ja? Staci ako doklad prilozit jej potvrdenie o podani DP, kde je uvedeny a jej zaklad dane? Vsade sa totiz pouziva pojem "suhrn prijmov manzelky" a mne celkom nie je jasne ci je to jej hruby prijem, alebo prijem po odpocitani zaplateneho poistneho - t.j. spominany zaklad dane. Manzelka bola okrem ineho v r.2006 aj PN (ako zamestnanec), ale ak som dobre pochopil,nemocenska davka sa do prijmu manzelky nezapocitava. Alebo je to inak?
Pepa
23.02.07,15:32
Manzelka uz podala DP za rok 2006 a jej zaklad dane bol 65tisic Sk. Mozem si rozdiel medzi 65 000 Sk a 90 816 Sk uplatnit ako odpocitatelnu polozku ja? Staci ako doklad prilozit jej potvrdenie o podani DP, kde je uvedeny a jej zaklad dane? Vsade sa totiz pouziva pojem "suhrn prijmov manzelky" a mne celkom nie je jasne ci je to jej hruby prijem, alebo prijem po odpocitani zaplateneho poistneho - t.j. spominany zaklad dane. Manzelka bola okrem ineho v r.2006 aj PN (ako zamestnanec), ale ak som dobre pochopil,nemocenska davka sa do prijmu manzelky nezapocitava. Alebo je to inak?
Možeš si uplatniť rozdiel medzi 90816 a vlastným príjmom manželky - vlastným príjmom manželky je hrubý príjem plus nemocenské dávky.
Yano
23.02.07,16:16
Možeš si uplatniť rozdiel medzi 90816 a vlastným príjmom manželky - vlastným príjmom manželky je hrubý príjem plus nemocenské dávky.

No to som si prave nie isty, pretoze na stranke drsr som sa v pokynoch pre uplatnenie nezdanitelnej ciastky docital (citujem): "Do vlastného príjmu (manzelky) sa nezahŕňa daňový bonus, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky (napr. rodičovský príspevok, príspevok pri narodení dieťaťa, príspevok na pohreb, prídavok na dieťa, príspevok na bývanie) a štipendium poskytované študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie (okrem doktorandského štipendia)."


Takze nemocenske davky nepatria medzi statne socialne davky? Od dane su oslobodene, ale do prijmu sa pocitaju... tak konecne v tom mam jasno, VDAKA!
johny18
26.02.07,07:38
A co davka v nezamestnanosti? Pocita sa do vlastneho prijmu?
Velettka
26.02.07,15:10
ano davka v nezamestnanosti sa do vlastného príjmu započítava
monikal
04.03.07,11:25
prosim o radu
manželka poberala celý rok nemocenské. možem si odrátat v DP rozdiel medzi jej nemocenskou a NČZD ??????

ak som dostával dochodok celý rok 2006 možem si odrátet v DP rozdiel medzi dochodkom a NČZD????

príspevky už čitam bezhlavo a potom v tom mám zmatok dakujem
jamis
04.03.07,11:29
prosim o radu
manželka poberala celý rok nemocenské. možem si odrátat v DP rozdiel medzi jej nemocenskou a NČZD ??????

ak som dostával dochodok celý rok 2006 možem si odrátet v DP rozdiel medzi dochodkom a NČZD????

príspevky už čitam bezhlavo a potom v tom mám zmatok dakujem



Áno môžeš.
monikal
04.03.07,11:35
dakujem za superrýchlu odpoved
mgm
04.03.07,19:07
Prosím Vás, keď manželia žijú na priváte spolu, majú trvalé bydliská ešte u rodičov - on u svojich a ona tiež u svojich - môže si uplatniť manžel na manželku nezdaniteľnú časť? Ďakujem
Jozef Mihál
04.03.07,19:41
Áno .
džino
04.03.07,19:55
Prosím Vás, keď manželia žijú na priváte spolu, majú trvalé bydliská ešte u rodičov - on u svojich a ona tiež u svojich - môže si uplatniť manžel na manželku nezdaniteľnú časť? Ďakujem
podstatné je že ste manželia
mgm
04.03.07,19:57
Áno .

Ďakujem p. Mihál aj SEVYT
Jozef Mihál
04.03.07,20:14
Podstatné je že sú manželia a že žijú v spoločnej domácnosti.