Liptáčik
23.02.07,18:26
Pracujem v MRP. V jednoduchom účtovníctve potrebujem zúčtovať ročné odpisy HIM. Akonáhle si však vyberiem kolonku odpis v okienku na to určenom, odpisy sa mi nepremietnu do výdavkov - prev. réžie a neovplyvnia mi hospodársky výsledok. Máte niekto podobné skúsenosti? Ako ste to riešili?
lenkak
23.02.07,17:31
máš nahodený majetok v kartách majetku?
Liptáčik
23.02.07,17:32
Mám. Po minulé roky som tento problém nemala. Takže čumím ako PUK a hľadám riešenie.
lenkak
23.02.07,17:43
potom by si mala mať už rovno zahrnuté odpisy pri dani z príjmov. Výstupy - Výpočet dane z príjmu a nič nezadávaš do denníka.
Zita5
23.02.07,17:46
Trošku sa pridám , Lenka a prečo v tom SW sa odpis neúčtuje do PR.?Však potom ich ani nedostane do V o M a Z.
Liptáčik
23.02.07,17:56
Skúsim si skontrolovať "výsledovku", možno máte pravdu. Ale zaskočilo ma, že pri okienku Odpis a zadaní pohybu 25 mi vybehne okienko, že pri Odpise musí byť nulový pohyb. Vopchala som prsty už do kadejakých nastavení, či som si niečo nedajbože neprastavila ja, no nenašla som nič.
Liptáčik
23.02.07,17:59
Babenky múdre, máte pravdu. Ovšem zaráža ma jedno, že mi opticky nebude sedieť prevádzková réžia vo "výsledovke" a v súčtoch a obratoch.
Som rada, že Vás mám. Ja by som nad tým sedela, sedela, sedela.http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
lenkak
23.02.07,18:06
Ja práve pre toto nemám karty majetku,
ale si priamo do denníka nahodím odpis, a to odpis ako operácia a už len jedna suma.
Monika Kováčová
23.02.07,18:33
Odpis účtuješ cez ročný prevod, zaradenie ročných odpisov a potom už len vypĺňaš dátum a to je všetko. Program ti to automaticky zaradí do Prev. réžie vo výkaze o príjmoch a výdavkoch. Skús.
25-ku nenaťukávaj!, Len o.k.
Svetlana Steranková
23.02.07,21:50
Súhlasím s príspevkom od ermona, v MRP sa odpisy zaradia cez ročný prevod a nedávaš žiadny pohyb. Automaticky to zaradí do prevádzkovej réžie.
Marcela1980
27.02.09,15:55
Najprv si majetok zapíš do knihy hmotného majetku a odpisy do denníka musíš zaúčtovať cez funkcie, a pôjdeš do ročného prevodu a tam máš zaradenie ročných odpisov a to stlačíš a to sa Ti automaticky zaúčtuje do denníka.