zsazsula
23.02.07,22:51
Ahojte moja otázka je trošku komplikovaná a ani moj daňový poradca mi nevedel poradiť tak sa obraciam na Vás skúsim to ........:mee:

Moja firma pracuje pre Rakúsku firmu v Slovinsku "je to pobočka",nie som platcom DPH ale pravdepodobne o dve mesiace by som sa mala zaregistrovať ako platca DPH............V zmluve mám uvedené že firma pre ktorú robím tak odvádza za mňa z mojích prijmov DPH v Slovinsku ,tak musím aj ja na slovenskú odvádzať DPH dvakrát sa bude moj prijem zdaňovať????????
Čo s tým ..........................
orazel
23.02.07,21:57
myslím si, že ty pracuješ pre rakúsku firmu a predpokladám, že jej to fakturuješ. takže, ked budeš aj ty platcom DPH, budež jej fakturovať s DPH, ale kedže v ramvi EU pôjde o samozdanenie, tak v tvojej fakture bude uvedený len základ, rakúska firma si to dalej samozdaní.... ale to len za predpokladu, že aj oni su platcovia DPH... ale neviem, aké vzťahy máš s odberateľmi tej rakúskej firmy v Slovinsku
zsazsula
23.02.07,22:35
tak ja im faktúru budem vykazovať tak ako doteraz..........................
a ja to mám zdaňovať doma????? Dik za rýchlú odpoveď , ale ešte stále ma stoho boli hlava .............. :confused:
orazel
23.02.07,22:38
Ty im fakturuješ svoje služby a čo sa týka ich vzťahov v Slovinsku, tam sa ty asi nezučastňuješ.... myslím, že žiadnemu slovinskému odberateľovi nefakturuješ služby, ktoré poskytuje rakuska firma