kurtica
24.02.07,10:02
chcem sa len spytat, ak si stiahnem tlacivo na dp z drsr.sk, mozem ho v klude pouzit, alebo su to len vzory a aj tak si budem musiet zajst na urad a vyziadat tlacivka?
A druha otazka, poziadal ma jeden kolega aby som mu spravila priznanie. Problem je v tom, ze on ma aj zivnost, ale vobec ju nevykonava (pracuje normalne v pracovnom pomere na zmluvu, nie ako zivnostnik). Teda zo zivnosti nema ziadne prijmy ani vydavky. Proste je normalny zamestnanec, len ma papier, ze je zivnostnik...Ako postupovat? A ktore tlacivo pouzit?
dracica
24.02.07,09:11
vyplní tlacivo typu B
vyplní kolonky týkajúce sa par. 5 závislá cinnosť
V kolonkách par. 6 odst. 2 príjmy zo zivnosti a vydavky vyplní 0
vikinka
24.02.07,09:12
Tlačivá DP uvedené na stránke drsr.je možné vytlačiť a po vyplnení odovzdaž na DÚ.Pri vypl.DP kolegovi vypíšeš DP typ B,kde mu uvedieš len príjmy zo závisl.činn. a zo živnosti 0.(resp.ponecháš prázdne riadky).
aninas
24.02.07,09:25
Ja som chcela podat DP na tlačive vytlačenom z ALFY, na daňovom mi ich nezobrali pre trochu neostrý čiarový kód, musela som DP prepísať na normálne tlačivo:mad:
dracica
24.02.07,09:34
Ja som chcela podat DP na tlačive vytlačenom z ALFY, na daňovom mi ich nezobrali pre trochu neostrý čiarový kód, musela som DP prepísať na normálne tlačivo:mad:

Na vašom mieste by som vášho kolegu poslala v pondelok na DÚ po tlačivko a je po probléme...:o
vikinka
24.02.07,09:36
Ak si pozrieš na www.drsr.sk,je tam pri vzoroch DP uvedené,že sa dajú vytlačiť a vypísať.;)
Jozef Mihál
24.02.07,09:39
Kolega = typ A.
abel
24.02.07,09:51
Odporúčam pozrieť stranu 2 prípadne 6 v priloženom linku
dracica
24.02.07,09:57
Odporúčam pozrieť stranu 2 prípadne 6 v priloženom linku

rozumiem co chcete povedať ze pri dosiahnutí príjmu do výšky 45408 nemusí podať DP ako SZČO, je to v zákone o dani z príjmov a úplne s vami súhlasím

Na DÚ nám povedali, že je lepšie podať DP, tak ja už neviem vážne čoho sa máme držať zákona, alebo toho čo nám povedia na DÚ:(
abel
24.02.07,10:05
Ak ste na DÚ zaregistrovaní ako SZČO a nepodáte daňové priznanie, daňový úrad nemôže vedieť, z akého dôvodu ste ho nepodali, a je viac ako pravdepodobné, že Vás k tomu vyzve. Preto je lepšie podať alebo nulové DP alebo oznámiť na DÚ dôvod, prečo ste ho nepodali a tým ušetríte minimálne peniaze na poštovné (samozrejme zo štátneho rozpočtu), ktorým by vás DÚ vyzýval k podaniu DP ;)
vikinka
24.02.07,10:09
Ja tiež,súhlasím a zároveň si myslím,že je jedno či podám DP alebo im budem oznamovať,že som nedosiahla príjmy a nemusím podávať DP,papierovanie tak či tak!A ja mám tiež takú istú info ako dračica z DÚ a dokonca na mňa vyletela že musím,ale nechala som ju v tom.:confused:
dracica
24.02.07,10:10
Ak ste na DÚ zaregistrovaní ako SZČO a nepodáte daňové priznanie, daňový úrad nemôže vedieť, z akého dôvodu ste ho nepodali, a je viac ako pravdepodobné, že Vás k tomu vyzve. Preto je lepšie podať alebo nulové DP alebo oznámiť na DÚ dôvod, prečo ste ho nepodali a tým ušetríte minimálne peniaze na poštovné (samozrejme zo štátneho rozpočtu), ktorým by vás DÚ vyzýval k podaniu DP ;)

a z tohto dôvodu radšej vyplníme aj nulové DP, aby bol DÚ spokojný:o
Jozef Mihál
24.02.07,10:34
Spokojný má byť občan a nie DÚ. Občan musí robiť len to, čo mu prikazuje zákon.
jarkach
24.02.07,11:37
Ahojte milí poraďáci neviem sa veľmi dostať do otázok , tak sa opýtam v rýchlej odpovedi, Mohli by ste mi poradiť ako dávať otázky v Drakovi postup. Ale hlavná moja otázka je mám živnostníka , ktorý si uplatňuje 6o% paušálne výdavky, to je v poriadku , ale neviem do daňového priznania napísať nedoplatok zdravotného poistenia. Viem že
sa to má pripočítať k výdavkom, a vraj v § 8 priznania typu B. iba tam je kolonka vrátené poistné, tak to mám dať do stĺpca výdavky a potom ČZD Z § 8 bude mínusový, alebo to mám v§ 6 prirátať ku 60% do výdavkov . budem povďAčNá za každú odpoveďa ak môžte tak čo najrýchlejšie dik
Jozef Mihál
24.02.07,11:43
Do výdavkov, § 6.
vikinka
24.02.07,11:44
Ale ty máš zaúčtovať nedoplatok,t.z.do výdavkov SZČO,takže ak zaplatil nedoplatok pripočítať k poistnému.§ 8 ZDP sú ostatné príjmy