M&J
24.02.07,10:43
Živnostník si uplatňuje výdavky na Orange, avšak nedal mi na spracovanie normálnu Fa, ale tzv. "Informácia o stave účtu" (Príloha k faktúre) + doklad o zaplatení. Môže sa to použiť ako daňový doklad?
dracica
24.02.07,09:47
nie informácia o stave účtu nie je faktura,
faktúra musí splnať nálezitosti podľa par. 71 zákona o dani z pridanej hodnoty, ak ju nemá odporúčam zavolať na zákaznícke číslo ORANGE a vyžiadať si opis faktúry, faktúru je potrebné zaúčtovať do prijatých faktúr
Monika Kováčová
24.02.07,09:48
Nemôže. Nech požiada Orange o vystavenie faktúry. Existuje možnosť, že niečo prevolal na audiotextové čísla, súťaže, sms hlasovanie a pod., tieto veci v informácii o stave účtu nevidíš. Orange na požiadanie a nejaký poplatok faktúry vystaví (opisyˇ)
Zita5
24.02.07,09:48
Živnostník si uplatňuje výdavky na Orange, avšak nedal mi na spracovanie normálnu Fa, ale tzv. "Informácia o stave účtu" (Príloha k faktúre) + doklad o zaplatení. Môže sa to použiť ako daňový doklad?


Odoveď : nie .
Monika Kováčová
24.02.07,09:49
.. aké sme všetky tri šikovné...
Danila
24.02.07,09:49
Príloha nenahrádza daňový doklad. Vyžiadaj si opis faktúry.
Monika Kováčová
24.02.07,09:50
... štyri...
Zita5
24.02.07,09:54
Živnostník si uplatňuje výdavky na Orange, avšak nedal mi na spracovanie normálnu Fa, ale tzv. "Informácia o stave účtu" (Príloha k faktúre) + doklad o zaplatení. Môže sa to použiť ako daňový doklad?
mimotemy
Ale i napriek tomu , nechcem zabŕdať , ale túto otázku pre audítora , by nemal byť problém doriešiť . Adítor by to mal vedieť . Nie ?;):---
Johanka
24.02.07,10:06
Jana Acsová
24.02.07,10:10
Zhodou okolností v našej budove sídli istá "certifikačná firma". Na dverách majú označenie kancelárií, jedná z nich: "audítori a inšpektori".

Nie je audítor ako audítor. Nie každý je audítor - teda overovateľ - finančný.
Johanka
24.02.07,10:53
mimotemy Aháááá, tak sorry ;) .
Ale prečo potom robí účtovníctvo ????
Aháááá, zabudla som, že účtovníctvo je voľná živnosť ....:)

Účtovník by nemalo byť povolanie ... Netereba ani výučný list, ani maturitu, ani skúšky. To je fakt trápne, aby sa to radilo medzi povolania .... A už vôbec by sa za to nemali pýtať peniaze :D .
Muška
24.02.07,12:21
mimotemy Aháááá, tak sorry ;) .
Ale prečo potom robí účtovníctvo ????
Aháááá, zabudla som, že účtovníctvo je voľná živnosť ....:)

Účtovník by nemalo byť povolanie ... Netereba ani výučný list, ani maturitu, ani skúšky. To je fakt trápne, aby sa to radilo medzi povolania .... A už vôbec by sa za to nemali pýtať peniaze :D .

Tak skúsim sa nad sebou zamyslieť .....:rolleyes:....a ništ :eek:
Vlastne čo som čakala, veď mi nakoniec stačí aj "prázdna hlava" + živnosť :D
M&J
25.02.07,13:10
mimotemy
Ale i napriek tomu , nechcem zabŕdať , ale túto otázku pre audítora , by nemal byť problém doriešiť . Adítor by to mal vedieť . Nie ?;):---

Ďakujem Vám všetkým za ODPOVEDE. Som len začínajúca účtovníčka, nie audítorka! a s mnohými otázkami sa stretávam len postupne. Vraj za opýtanie nebijú...:)
betka
25.02.07,13:20
Máte vo verejnom profile uvedený "audítor". Radšej si to zmente, nerobí to dobrý dojem.
M&J
25.02.07,13:26
Máte vo verejnom profile uvedený "audítor". Radšej si to zmente, nerobí to dobrý dojem.

Už chápem, práve som to zistila. Vôbec som netušila, že som tak neopatrne prehliadla túto chybu pri registrácii. Takže sorry ešte raz. Ale za chyby sa platí.:o