MIRKA
16.01.05,09:38
Prosim, poradte mi:

1. zamestnankyňa predtym, nez k nam nastupila bola dobrovolne nezamestnana. Aky papier mi musi priniest, aby som jej mohla urobit RZD? Niekde som tu citala, ze cestne prehlasenie. Urad prace nevydava nijake potvrdenia pre tychto ludi?

2. predpokladam, ze tato zamestnankyna ma narok na celu nezd.ciastku za rok 2004. pravda?

dakujem
juko
16.01.05,08:51
k bodu 2/ má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku čiastku t.j. 80832,-Sk

k bodu 1/ úrad práce vydáva potvrdenie, kde presne napíše, od kedy do kedy bol UoZ (uchádzač o zamestnanie) evidovaný na úrade práce a v akej výške mu bola vyplatená podpora v nezamestnanosti . Tá samozrejme neovplyvňuje RZD.

Ale podľa mňa stačí čestné prehlásenie, že okrem príjmov od svojho zamestnávateľa nepoberal žiadne iné príjmy.


Pekný deň. Juraj
brm
16.01.05,14:02
ak bola dobrovoľne nezamestnaná a nebola evidovaná na úrade práce, stačí čestné prehlásenie. a nemusí byť overované notárom. a ak mala rozum a platila si zdravotné poistné tak jej ho môžeš zapracovať do zúčtovania...nárok má na plnú odpočitateľnú položku...:)
MIRKA
16.01.05,15:33
lenže k tým zaplateným odvodom by som od nej musela mať potvrdenia o zaplatení, že?

inak, zatiaľ ďakujem