vysky
24.02.07,13:23
Ahojte účtovní machri,

chcela by som sa opýtať, či existuje resp. musí byť pri vyradení DHM z evidencie nejaký špeciálny protokol alebo iný doklad, alebo stačí že ho vyradím v programe a na inventárnej karte sa mi to zobrazí a tiež budem mať poznámku o vyradení v knihe DHM?

Ešte jedna otázočka,
zákon hovorí o inventarizácii majetku a záväzkov, ako sa to v praxi uskutočňuje, je tiež k tomu nejaký postup?
Poznám inventúru - fyzickú a dokladovú, že to prepočítam a skontrolujem, no inv. súpis mám len k pokladni a k majetku...

Poradíte????

Vopred Ďakujem
Zoltán Kovács
24.02.07,12:28
Ahojte účtovní machri,

chcela by som sa opýtať, či existuje resp. musí byť pri vyradení DHM z evidencie nejaký špeciálny protokol alebo iný doklad, alebo stačí že ho vyradím v programe a na inventárnej karte sa mi to zobrazí a tiež budem mať poznámku o vyradení v knihe DHM? Mal by byť spísaný vyraďovací protokol, v ktorom je uvedený aj dôvod vyradenia. V dokumentoch a tlačivách nájdeš.

Ešte jedna otázočka,
zákon hovorí o inventarizácii majetku a záväzkov, ako sa to v praxi uskutočňuje, je tiež k tomu nejaký postup?
Poznám inventúru - fyzickú a dokladovú, že to prepočítam a skontrolujem, no inv. súpis mám len k pokladni a k majetku... Pri záväzkoch robíš dokladovú invetúru, musíš zistiť dôvod vzniku, oprávnenosť, a skutočnú výšku záväzku k 31.12. Pri pohľadávkach postupuješ rovnako. A potom vyhotvíš protokol o vykonaní.

Poradíte????

Vopred Ďakujem


Odpovede viď červeným
vysky
24.02.07,12:36
Díky,

ak k tomu je nejaká predloha resp. tlačivo? Je niekde naznačené ako to asi má vyzerať??
Nemám potuchy...
betka
24.02.07,12:41
Môžete si urobiť vlastný protokol, ale v súlade so zákonom o účtovníctve.
Zoltán Kovács
24.02.07,12:42
vysky
24.02.07,14:13
Ďakujem krásne
Jana Acsová
24.02.07,14:17
A ešte doplním:
Inventúrny súpis by mal byť vyhotovený ku všetkým zložkám majetku a záväzkov, nielen k pokladni. Výsledok inventúry by sa mal následne premietnuť do inventarizačného záznamu. Náležitosti inventúrneho súpisu a zápisu sú obsiahnuté v § 30 zákona o účtovníctve.