sklenkova
24.02.07,19:09
Ešte v decembri som ukončila s jednou spoločnosťou zmluvu,ale táto spoločnosť má u mňa doteraz u mňa v pivnici (od septembra) také velké panely a stále sľubuje, že si ich príde zobrať.Nemienim ich už prosiť a preto som sa rozhodla im účtovať od januára skladné.Cena jedného panela je 9000Sk a tak 1 deň=15Sk=1ks (je ich 6ks) je to vela,napíšte mi svoj názor.
ďakujem
betka
24.02.07,19:43
Pri nehnutelnostiach je optimálna doba návratu investície z prenájmu 5-7 rokov.

Pri hnuteľnom je kratšia. Aby to nebolopríliš nadhodnotené, alebo podhodnotené, pretože panely nestárnu, skúsme dať prepočet na 5 rokov.(5x365=1825 dní) (9000Sk/1825dní=4.93 Sk/deň.)
Tých 5 Sk môže byť skladné. Sú to trochu domiešané parametre, ale človek musí z niečoho vychádzat.

Tu však prenajímate pivnicu, ak ju máte celú zapratanú, skúste dať prenájom za nebytové priestory podľa lokality v ktorej sa nachádzate.

Akonáhle vystavíte FA, panely budú ihneď fuč.
JankaO
24.02.07,19:50
Ešte v decembri som ukončila s jednou spoločnosťou zmluvu,ale táto spoločnosť má u mňa doteraz u mňa v pivnici (od septembra) také velké panely a stále sľubuje, že si ich príde zobrať.Nemienim ich už prosiť a preto som sa rozhodla im účtovať od januára skladné.Cena jedného panela je 9000Sk a tak 1 deň=15Sk=1ks (je ich 6ks) je to vela,napíšte mi svoj názor.
ďakujem

A čo tak zistiť cenu skladného napr. na pošte...atď
Danila
24.02.07,20:26
Pre rozhodovanie by nebolo od veci vedieť, o akú pôvodnú zmluvu s tou spoločnosťou išlo, prečo bola zrušená. Mne teda vôbec nie je jasný ani matematický postup, ani voľba údajov pre jeho výsledok. V prvom rade by som písomne vyzvala majiteľa panelov, aby si ich prišiel zobrať do stanoveného termínu. V písomnej výzve by som ho zároveň upozornila na skladné, ktoré budem požadovať za cenu dohodou. Ja by som pod 3000.- určite nespustila.
sklenkova
25.02.07,15:53
Problém je že ja ich vyzívam už od septembra,aj písomne,telefonicky,faxom,e-mail.Zmluvu som ukončila jednoducho preto,že sa mi práca zdala podhodnotená,okrem toho pri svojej ďalšej činnosti nemám na to čas.Zabezpečila som im dokonca náhradu do času kým si niekoho nájdu.Tieto panely si u mňa uložili s tým, že ak prídu do BA s velkým autom si to odvezú,odvtedy tu boli čo viem aspoň 10x-musia chodiť opravovať rôzne veci.Napokon aj obchodný riaditeľ spoločnosti už v decembri sľubil,že si to do 2 týž. odvezú-už je február-ja to proste môžem vyriešiť len tak,že im dám nejaké nájomné aby si to odviezli,alebo ako som povedala riaditelovi,že to odveziem na skládku-preto sa Vás pýtam na cenu,teda názor
Monika Kováčová
25.02.07,15:55
Vyhoď tie panely, aspoň im to povedz.