mackova
24.02.07,21:25
Chcem sa spýtať na takýto prípad vyplatenia DB:
Janko pracoval v priebehu roka 2006 v 3 firmách. Má syna na ktorého poberal DB 1-10. Teda chýba 2 mesiace, ale na dcéru poberal 2 mesiace, ktorá už pracovala. Teda sumárne mu bol vyplatený DB na jedno dieťa v poriadku, ale evidečne v Potvrdení tam figuruje dcéra, ktorá nemá. Ako to mám oznámiť DÚ, robí si sám DP A.
VTerezka
24.02.07,21:06
Poberal na dcéru, ktorá už pracovala. Ale vo Vyhlásení, si ju uplatnil a podpísal, t.j. on je zodpovedný za to,že si ju uplatňoval. Ja osobne by som to riešila listom na DU, kde oznámim vzniknutú situáciu. Lebo výplaty sa opravovať nebudú, a na Potvrdení to nie je kde opraviť. Takto by som to riešila ja. Iný názor ?
ZDENIELA
26.02.07,06:05
Na ujasnenie - poberal daňový bonus na dcéru, ktorá už pracovala? Znamená to teda, že už nespĺňala podmienky nezaopatreného dieťaťa? Zrejme áno. Lebo ak by patrila ešte do kategórie nezaopatrené dieťa, bol by nárok na daňový bonus bez ohľadu nato, že mala neaké vlastné príjmy. ;)
Ale to zrejme nebude ten prípad. Takže súhlasím, treba urobiť DP typu A a tam uviesť neoprávnene vyplatený bonus za dcéru a za syna si tu dodatočnue uplatniť za tie 2 mesiace.