apo
24.02.07,21:37
Pri účtovaní v roku 2007 mi Pohoda hlási, že účtovná jednotka k dátumu zdaniteľného plnenia nie je plátcom DPH a dosadí nulu do sadzby v položkách dokladu a vymaže členenie DPH.

Táto hláška sa mi čas od času ukázala viac krát, ale nedošlo k úprave zadaných údajov.

Pri dovoze tovaru z EÚ a pri samozdanení to už nešlo nijako oklamať a Pohoda mi nedovolí urobiť samozdanenie. Interné doklady ostanú zapísané, ale bez DPH.

V čom je problém keď v globálnom nastavení je všetko tak ako má byť?

Mal niekto takýto problém?

apo
Dada
26.02.07,05:15
S takýmto problémom som sa ešte nestretla. Skús zavolať na hotline.
Kája.
26.02.07,19:23
Apo ja som mala ten istý problém, ale tiež mi to nakoniec zobralo ale pri samozdanení mi to nerobilo. To bude tou novelizáciou.
apo
27.02.07,14:50
Apo ja som mala ten istý problém, ale tiež mi to nakoniec zobralo ale pri samozdanení mi to nerobilo. To bude tou novelizáciou.

Zo Stormware z Bratislavy mi prišla takáto rada na odstránenie výskytu hlášky o období v ktorom nie je účtovná jednotka registrovaná na DPH.

tú hlášku Vám tam vyhlasuje preto, pretože k internému dokladu zadávate nesprávnu predkontáciu.
Správne predkontácie majú byť:

- cPNpdph - pre samovymeranie
- eVNodph - pre odpočítanie

Tie predkontácie, ktoré tam dávate vy, sa môžu použiť len na dokladoch, kde nie je rozpísané DPH... a preto tá hláška.
Odporúčam Vám hromadne cez Záznam/Upraviť všetko zmeniť na uvedené predkontácie.


apo
Kája.
01.03.07,19:34
Prosím ťa a kde nájdem tie predkontácie, ja ich nemôžem nájsť.
apo
02.03.07,08:23
Prosím ťa a kde nájdem tie predkontácie, ja ich nemôžem nájsť.

V JÚ v ponuke predkontácie. Ak si si sama nerobila poriadok v predkontáciách tak ich tam celkom určite najdeš.

apo
Kája.
02.03.07,16:46
A v podvojnom?
apo
03.03.07,20:32
A v podvojnom?


Problém, ktorý som opísal sa týka iba JÚ.

V PÚ sa účtovanie urobí súvsťažne s účtom 399000.
A sú to predkontácia aInt, bInt

apo