Bambi23
25.02.07,12:27
Ahojte,
dava sa do Hlasenia o vyuctovani dane , ci uz stvrtrocneho alebo rocneho aj dan vyberana zrazkou?
Na zrazkovu dan sa podavalo mesacne samostatne tlacivo - oznamenie, ale neviem ci sa tato dan ma zahrnut aj do rocneho Hlasenia ...
dakujem
vikinka
25.02.07,11:32
Od 1.1.2007 sa oznámenie o zrážkovej dani nepodáva,bude sa uvádzať v prehľadoch.Do hlásenia za rok 2006 sa uvádzajú len zrazené preddavky.
Paula
25.02.07,11:42
Ahojte,
dava sa do Hlasenia o vyuctovani dane , ci uz stvrtrocneho alebo rocneho aj dan vyberana zrazkou?
Na zrazkovu dan sa podavalo mesacne samostatne tlacivo - oznamenie, ale neviem ci sa tato dan ma zahrnut aj do rocneho Hlasenia ...
dakujem


Hlásenie za r. 2006 = súčet údajov zo 1/4-ročných prehľadov r. 2006
Bambi23
25.02.07,11:48
Hlásenie za r. 2006 = súčet údajov zo 1/4-ročných prehľadov r. 2006

Prevzali sme uctovnictvo od inej firmy a teraz to opravujeme, oni uvadzali aj zrazkovu dan do stvrtrocnych prehlasov, preto sa pre istotu pytam ci to ma byt alebo nie.
Takze teraz musime my dat opravne za vsetky stvrtroky a aj rocne hlasenie urobit podla tych novych, opravnych prehladov.
Predpokladam, ze ked zrazkovu dan zapocitali do prehladov, tak asi ani nedavali oznamenia o zrazkovej dani, davaju sa tieto oznamenia tiez dodatocne?
Dakujem za radu, opravovat po niekom je asi to najtazsie z uctovnictva :)
Bambi23
25.02.07,11:58
Este by so sa chcela opytat, opravujem stvrtrocne hlasenia, ale vzhladom k tomu, ze v 03/2006 vratili zamestnancom z RZD vyssiu sumu ako v dalsich obdobiach mali uhradit dan z miezd, nemam z coho odpocitat vratky z RZD. Ako to mam zapisat do hlaseni. Nechat v dalsich mesiacoch nulove policka a na ten rozdiel co sa nedal odpocitat uz len napisat ziadost na DU o vratenie?
Nikde v prehladoch ani v rocnom hlaseni sa mi to nema objavit?
vikinka
25.02.07,12:07
Urobiť opravné štvrťročné prehľady,dodatočne zaslať oznámenia o zrážkovej dani v prehľadoch uviesť iba preddavky.Treba počítať s pokutou za neskoré podanie oznámenia o zráž.dani.Preplatok sa prejaví v hlásení,potom treba žiadať o vrátenie.
liba2
25.02.07,12:50
Este by so sa chcela opytat, opravujem stvrtrocne hlasenia, ale vzhladom k tomu, ze v 03/2006 vratili zamestnancom z RZD vyssiu sumu ako v dalsich obdobiach mali uhradit dan z miezd, nemam z coho odpocitat vratky z RZD. Ako to mam zapisat do (hlaseni) prehľadov. Nechat v dalsich mesiacoch nulove policka a na ten rozdiel co sa nedal odpocitat uz len napisat ziadost na DU o vratenie?
Nikde v prehladoch ani v rocnom hlaseni sa mi to nema objavit?
Opravila som ti slovíčko ;) . Urob ako sama píšeš - viď podčiarknuté. Ak nebola odpočítaná všetka daň vrátená zamestnancom za r.2005, potom ti vznikol preplatok, ktorý vyžiadaš. Preplatok ti vyjde v Hlásení.
sonička
26.02.07,05:22
V tlačive Hlásenie .............. v časti III. pri rozpise zamestnancov v tabuľke v bode 5. Zúčt.v mesiacoch - tak tam by malo byť číselné označenie také ako je v Potvrdení ............ za rok 2006 /zúčt. a vyplatené za mesiace v riadku 02/ ak sa mýlim opravte ma?
katkaj
26.02.07,05:26
V tlačive Hlásenie .............. v časti III. pri rozpise zamestnancov v tabuľke v bode 5. Zúčt.v mesiacoch - tak tam by malo byť číselné označenie také ako je v Potvrdení ............ za rok 2006 /zúčt. a vyplatené za mesiace v riadku 02/ ak sa mýlim opravte ma?

Áno, zúčtované v mesiacoch, tam dávaš za ktoré mesiace mal u vás zamestnanec príjem, čiže by sa to malo zhotovať s potvrdením.:rolleyes:
beatar
14.03.07,15:15
Ahojte.
Musi podat hlasenie o vyuctovani dane za rok 2006 i zamestnavatel, ktory mal len odvody zrazkovej dane, cize podat nulove hlasenie?
Paula
14.03.07,15:19
Ahojte.
Musi podat hlasenie o vyuctovani dane za rok 2006 i zamestnavatel, ktory mal len odvody zrazkovej dane, cize podat nulove hlasenie?

Ak ste nemali povinnosť posielať 1/4-ročné prehľady, netreba podávať ani Hlásenie.
Iveta P
14.03.07,16:31
Može mať zamestnanec,ktorý má DOVP za r.2006 aj zrážkovú aj preddavkovú daň? Niektoré mesiace mal príjem do 5000 tis.,ale niektoré nad 5000 tis.Sk.
Alebo musí byť len jeden druh dane?
vikinka
14.03.07,16:40
Može mať zamestnanec,ktorý má DOVP za r.2006 aj zrážkovú aj preddavkovú daň? Niektoré mesiace mal príjem do 5000 tis.,ale niektoré nad 5000 tis.Sk.
Alebo musí byť len jeden druh dane?
Nad 5 000,.je daň preddavková,takže može mať aj zrážkovú aj preddavkovú.