Osimka
25.02.07,12:48
Milí poraďáci dobre vyplním tlačivo DPH ak do 5 a 6 riadku dám tržbu za predaj vratných fliaš a halierove vyrovnanie? Zákazníci totiž nedonesú vždy fľaše na výmenu a kúpia si aj fľašu a halierove vyrovnanie nám systém tiež dáva do príjmu.
Osimka
25.02.07,13:51
Pomôže niekto?
petovsan
11.10.07,15:22
Aj mňa zaujíma odpoveď na túto otázku, poradí niekto, prosím, či predané vratné fľaše, ktoré v reštaurácii predali s nulovou DPH vstupujú do priznania k DPH na r.5 a 6, alebo ich tam vôbec neuvádzať?
abel
11.10.07,15:28
Kedysi dávno som čítala, že do daňového tlačiva sa to uvádza, ale do výpočtu koeficientu sa to nezarátava. Ja to tam dávam, ale krk na to nedám, či to robím dobre.
petovsan
11.10.07,15:42
Kedysi dávno som čítala, že do daňového tlačiva sa to uvádza, ale do výpočtu koeficientu sa to nezarátava. Ja to tam dávam, ale krk na to nedám, či to robím dobre.
No presne takto postupujem aj ja; do tlačiva to uvádzam, ale nekoeficientujem (myslím, že nie je čo, keď DPH na vstupe nebola uplatnená), len by som chcela mať istotu, či to robím dobre...
petovsan
11.10.07,19:36
No veď práve, toto ma mätie,, že v riadkoch 5-8 sa uvádzajú iba plnenia oslobodené podľa § 28 až 41 a o 42 tam nie je nikde ani zmienky. Keď som sa pozerala na svoje predchádzajúce DPH priznania v minulom roku, tak niekde som takéto dodanie uvádzala do riadkov 5 a 6, potom zasa nie, teraz ich zasa uvádzam a stále v tom nemám na 100% jasno...
abel
12.10.07,06:33
mimotemy
Bola by som vďačná na upozornenie na nejaké dobré školenie ohľadom DPH.
KEJKA
12.10.07,14:02
mimotemy
Bola by som vďačná na upozornenie na nejaké dobré školenie ohľadom DPH.
Vyberaj podľa lektorky.... odporúčam Ing. Jablonkovú
tinaM
12.10.07,14:24
mimotemy
Bola by som vďačná na upozornenie na nejaké dobré školenie ohľadom DPH.
Tiež rada počúvam JUDr. Oľgu Groszovú
mmade
07.01.08,10:34
Ahojte poradaci,
vraciam sa k uz rozoberanej teme o vratnych obaloch. Konkretne ma zaujimaju vratne obaly ako galony na vodu 18,9 l. Zakaznik ich kupuje a nikdy nie je pravidlom, ze ich aj vrati, takze moze byt, ze ich normalne predavame ako tovar a doteraz sme k predanemu tovaru uctovali i 19% DPH. Lenze podla navrhu zakona o DPH ucinneho od 01.01.2008 ma byt novy system pri zdanovani zalohovanych obalov na napoje. Viete mi niekto poradit, ci sa tam nieco zmenilo a ci to nahodou nemam uctovat s inou ako 19% DPH?
Dakujem
KEJKA
07.01.08,10:41
DPH sadzba sa nemení. Ak predáš taký obal ako píšeš s DPH, určite to nie je chyba, naopak.
mmade
07.01.08,11:07
Ja som len myslela, ze ci novym navrhom zakona o DPH a to zavedenim noveho systemu zdanovania zalohovanych obalov na napoje, sa tento zalohovany obal nepresuva do nejakej inej sadzby, alebo sa proste nedefinuje inak, pripadne sa vobec nezdanuje.
KEJKA
07.01.08,11:08
ja som otázku pochopila..........
martina100
12.02.08,11:53
Ahojte ludkovia, chcem sa tiez spytat skusenejsich ohladom vratnych obalov. Podla zakona platneho od 1.1.2008 mi to vychadza, ze danova povinnost zo zalohovanych obalov vznika platitelovi, ktory prvy uvadza tieto obaly na trh. Chcem sa uistit, ci majitel potravin, ktory kupuje flase a prepravky bez DPH, ma v tejto suvislosti nejake povinnosti. Teda ci predaj takych obalov vstupuje do dan. priznania alebo do vypoctu koeficienta?
judy
16.02.08,21:12
posúvam
KEJKA
17.02.08,06:11
1. v zákone sa spomínajú iba fľaše................ (?)
2. Fľaše už nie sú v režime oslobodenia, teda sa stávajú tovarom.
Bea16
15.01.09,11:04
Uvažujem správne, ak v prípade " predaja skladových zásob " z jednej firmy druhej firme, obe platitelia DPH za obaly, v ktorých je tovar nepočíta DPH? Ale, čo ak sú tam aj prázdne obaly? Predpokladám, že nebudem musieť počítať koeficient.
Jedná sa o dosť veľkú položku. Pomôže mi niekto?
Bea16
15.01.09,15:48
Uvažujem správne, ak v prípade " predaja skladových zásob " z jednej firmy druhej firme, obe platitelia DPH za obaly, v ktorých je tovar nepočíta DPH? Ale, čo ak sú tam aj prázdne obaly? Predpokladám, že nebudem musieť počítať koeficient.
Jedná sa o dosť veľkú položku. Pomôže mi niekto?


Prosíííííííííííím.:(
Bea16
16.01.09,04:58
Prosíííím.
azla
16.01.09,08:52
Uvažujem správne, ak v prípade " predaja skladových zásob " z jednej firmy druhej firme, obe platitelia DPH za obaly, v ktorých je tovar nepočíta DPH? Ale, čo ak sú tam aj prázdne obaly? Predpokladám, že nebudem musieť počítať koeficient.
Jedná sa o dosť veľkú položku. Pomôže mi niekto?

Podľa môjho názoru vo vašom prípade predaj vratných obalov nie je predmetom dane.
Daňová povinnosť je podľa § 19, odst. 10 iba u platiteľa, ktorý ako prvý dodáva na trh spolu s tovarom v tuzemsku zalohované obaly.

Koeficient ? Nie.
Ten sa počíta iba pri oslobodených plneniach. Od 1.1.2008 už v § 42 (oslobodenie od dane) nie sú vratné fľaše.
Od 1.1.2008 sa zmenil aj pojem na zalohované obaly.
Bea16
16.01.09,09:06
Srdečná vďaka!!!!
andyt
17.01.09,14:46
Od 1.1.2008 sa zmenil aj pojem na zalohované obaly.[/quote]

Dobry den, znamená to. že od 1.1.2008 sa poskytnutej zálohe za /napr. perpravky / vratné obaly, nepripočítava DPH?

ďakujem veľmi pekne za odpoved...
andyt
17.01.09,15:35
Od 1.1.2008 sa zmenil aj pojem na zalohované obaly.

Dobry den, znamená to. že od 1.1.2008 sa poskytnutej zálohe za /napr. perpravky / vratné obaly, nepripočítava DPH?

ďakujem veľmi pekne za odpoved...[/quote]



Poradi mi niekto? Dostala sa mi do rúk vystavená FA , kde bol zaúčtovaný, ako záloha vratný obal ( prepravka) bez DPH, odberateľ uhradil danú sumu ...

A teraz mám dilemu , ak bolo treba pripočítať DPH aj k zálohe . Č potom nesedí výsledná suma na úhradu m, kedže treba navýšiť DPH.
Ak bude treba teraz vzniká daľšia otázka , ako potom s rozdielom úhrady? Odberateľ platiteľ DPH, treba mu zaslať novú opravenú FA s vyššou DPH a prípadným doplatením z jeho strany za FA?

ďakujem veľmi m,ilí poraďáci... veľmi tým pomôžete....
andyt
17.01.09,17:26
Dobry den, znamená to. že od 1.1.2008 sa poskytnutej zálohe za /napr. perpravky / vratné obaly, nepripočítava DPH?

ďakujem veľmi pekne za odpoved...



Poradi mi niekto? Dostala sa mi do rúk vystavená FA , kde bol zaúčtovaný, ako záloha vratný obal ( prepravka) bez DPH, odberateľ uhradil danú sumu ...

A teraz mám dilemu , ak bolo treba pripočítať DPH aj k zálohe . Č potom nesedí výsledná suma na úhradu m, kedže treba navýšiť DPH.


PROSIIIM.. treba pripočítať k zálohe za vratné obaly DPH??
DAKUJEEEM
Ak bude treba teraz vzniká daľšia otázka , ako potom s rozdielom úhrady? Odberateľ platiteľ DPH, treba mu zaslať novú opravenú FA s vyššou DPH a prípadným doplatením z jeho strany za FA?

ďakujem veľmi m,ilí poraďáci... veľmi tým pomôžete....[/quote]
andyt
19.01.09,06:58
Poradi mi niekto? Dostala sa mi do rúk vystavená FA , kde bol zaúčtovaný, ako záloha vratný obal ( prepravka) bez DPH, odberateľ uhradil danú sumu ...

A teraz mám dilemu , ak bolo treba pripočítať DPH aj k zálohe . Č potom nesedí výsledná suma na úhradu m, kedže treba navýšiť DPH.


PROSIIIM.. treba pripočítať k zálohe za vratné obaly DPH??
DAKUJEEEM
Ak bude treba teraz vzniká daľšia otázka , ako potom s rozdielom úhrady? Odberateľ platiteľ DPH, treba mu zaslať novú opravenú FA s vyššou DPH a prípadným doplatením z jeho strany za FA?

ďakujem veľmi m,ilí poraďáci... veľmi tým pomôžete....[/quote]


Vie mi niekto poradit? dakujem
andyt
20.01.09,05:55
Vie mi niekto poradit? dakujem[/quote]


POSUVAMMM
M77
28.01.09,11:35
Aj mňa zaujíma táto téma. Som celkom domotaná z toho čo je zálohovaný obal a čo nie. Napr. prepravka na víno, umelohmotné nádoby 3l na víno, sklenené flaše 1,5l na víno - to všetko predávame odberateľom (nie za tie ceny, ktoré sú uvedené vo vyhláške MŽP SR o výške za zálohované obaly) a aj nakupujeme od nich späť, takisto dodávateľ z EÚ nakupuje od nás späť tieto obaly. Asi by sme mali k týmto obalom prirátať aj DPH.
Nevie mi niekto povedať kde by som vedela zistiť konkrétnu odpoveď či sú hore uvedené obaly pokladané za zálohované obaly podľa zákona o obaloch (a tiež podľa zákonaa o DPH)?
A prikladám metodický pokyn DRSR o obaloch. Možno niekomu pomôže.
nika.sum
20.10.09,09:49
Ahoj, podla toho metodickeho pokynu usudzujem, ze ak mam maloobchod, nakupujem zalohove obaly bez DPH a tiez ich bez DPH predavam, tak mi to nejde to koeficientu? Mylim sa?
Erika-ežka
18.12.09,13:03
Ahojte, chcela by som sa opýtať ako mám postupovať pri vratných obaloch zo zahraničia. Mám faktúru (bez DPH) z Poľska na plastové bedničky, ktoré som aj v tom istom mesiaci vrátila... lenže samozrejme sa faktúra účtovala každá iným kurzom. Teraz mám dilemu... či mám urobiť "samozdanenie" alebo to ide mimo DPH. Ďakujem.
Erika-ežka
18.12.09,13:42
Ahojte, chcela by som sa opýtať ako mám postupovať pri vratných obaloch zo zahraničia. Mám faktúru (bez DPH) z Poľska na plastové bedničky, ktoré som aj v tom istom mesiaci vrátila... lenže samozrejme sa faktúra účtovala každá iným kurzom. Teraz mám dilemu... či mám urobiť "samozdanenie" alebo to ide mimo DPH. Ďakujem.

posúvam
zuzkic
07.10.11,06:14
posúvam

vedel by sa k tomu niekto skúsený vyjadriť?

veľmi pekne ďakujem
zuzkic
07.10.11,11:10
Ahojte, chcela by som sa opýtať ako mám postupovať pri vratných obaloch zo zahraničia. Mám faktúru (bez DPH) z Poľska na plastové bedničky, ktoré som aj v tom istom mesiaci vrátila... lenže samozrejme sa faktúra účtovala každá iným kurzom. Teraz mám dilemu... či mám urobiť "samozdanenie" alebo to ide mimo DPH. Ďakujem.

toto je ten správny príspevok..., vedel by niekto poradiť??
zuzkic
10.10.11,07:37
toto je ten správny príspevok..., vedel by niekto poradiť??

naozaj sa mi k tomu nikto nevyjadrí?