rommy
25.02.07,17:12
Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o radu, vyskytla sa mi v účtovníctve taká faktúra, v texte ktorej bolo písané: faktúrujem vám za opravy nábytku a to je všetko, nie je tam ani zoznam vykonaných prác ani zoznam použitého materiálu, už som hovorila konateľovi firmy, že by to tam malo byť a povedal že to prinesie. Tá faktúra je na odpočet DPH, ale pokiaľ tam nemám všetko tak neviem či mám uplatniť ten odpočet. Čo by ste mi poradili?
Monika Kováčová
25.02.07,16:27
Uplatni odpočet. Dôležité je aby faktúra spĺňala náležitosti v zmysle zákona o DPH a aby služba bola dodaná. Rozpis opráv môže byť aj na kuse papiera ako príloha k fa.
jamis
25.02.07,16:29
Môžeš si oplatniť odpočet DPH, aj keď nemáš vo faktúre rozpis prác.
Manual
25.02.07,16:30
A podstatné je že sú s prácami spokojný, pretože ak ich preberali tak vedeli čo bolo vykonané. Ostatné ako ermon.
vikinka
25.02.07,16:32
V DPH nie je problém,pokiaľ máš faktúru so všetkými náležitosťami na odpočet,ale skor vidím problém v preukázaní nákladov,o akú opravu nábytku sa jednalo,napr.či bolo naozaj potrebné opravovať.:rolleyes:
rommy
25.02.07,16:39
Ok ďakujem za rady, nebola som si istá, lebo teraz sme mali daňovú kontrolu a kontolovali každý detaík na faktúre, ale radšej budem trvať na tom aby mi to priniesol...