Dobias
25.02.07,16:39
Potrebujem radu ohľadom výkazu o majetku a záväzkoch.Neviem, čo sa presne píše do riadka dlhodobý hmotný majetok. Počíta sa tam len výška odpisov za rok alebo obstarávacia cena -odpisy a ako je to s finančným leasingom.Kto vie, nech poradí. Ďakujem.
jamis
25.02.07,15:42
dlhodobý hmotný majetok-píše sa tam zostatková cena. Finančný leasing...poraďáci poradte.
renča1
25.02.07,15:43
len doplním: zostatková cena už po uplatnení odpisu k 31.12.
vikinka
25.02.07,15:43
Zostatková cena majetku.Pri leasingu sa do záv.zapíše suma nesplatenej istiny.Do hmot.majetku saneuvádza,je to zatiaľ prenájom pokiaľ sa ešte spláca.uvádza zostatková cena istiny.
Monika Kováčová
25.02.07,15:44
Záväzok z fin. leasingu sa uvádza v záväzkoch
Džudi
25.02.07,20:28
Ja do majetku vo výkaze uvádzam aj auto na lízing tak ako ho mám na karte DHM v tej ZC a keďže mám lízing v eurách tak do výkazu prepočítam ZC podľa kurzu NBS. Odobril mi to aj daňový poradca tak neviem. Záväzky tak ako je vyššie napísané.
Orsz
25.02.07,20:49
Pri leasingu nájomca zaeviduje auto alebo iný predmet leasingu na kartu DHM v obstarávacej cene - počas trvania leasingu sa účtujú odpisy a zostatková cena k 31.12. bežného roka predstavuje zostatkovú cenu majetku - tá sa píše vo výkaze o majetku a záväzkoch. Podľa zákona o dani z príjmov s platnosťou už od roku 2004 nájomca účtuje o predmete leasingu ako o svojom majetku.