mackova
16.01.05,18:26
Som zamestnanec a v priebehu roka som mal 2
zamestnavatelov.
Mam povinnost podat si DP FP typu A?
Diky Mackova
Džek
16.01.05,18:05
Áno daňové priznanie si podávaš sama typ A a priložíš od všetkých zamestnávateľov ročné zúčtovania dane.
olga88
16.01.05,18:46
Ale, ak si teraz v pracovnom pomere u toho druheho zamestnavatela, tak mozes aj jeho poziadat o rocne zuctovanie.Samozrejme je mu treba dolozit vsetky doklady. Ak Ti vznikne preplatok obdrzis ho skor ako z DU.
Daska
16.01.05,20:45
Áno daňové priznanie si podávaš sama typ A a priložíš od všetkých zamestnávateľov ročné zúčtovania dane.
V pripade, ze si clovek podava DP, zamestnavatel nevystavuje rocne zuctovanie, ale iba potvrdenie o zdanitelnej mzde a to sa priklada k DP
Ludka M
17.01.05,05:52
a čo v prípade , že zamestnanec požiada o ročné zúčtovanie a má príjem z dohody o vykonaní práce - je to o.k. ? spravím mu RZ ? , VDAKA
sylva
20.01.05,09:34
Áno, urobíš mu ročné zúčtovanie. Ide o príjmy zo závislej činnosti - viď §5 ods.1 zákona o dani z príjmu. T.z., že sa jedná o príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu,....atď. A podľa Zákonníka práce teda ide o príjmy na základe prac. pomeru, dohody o vykonaní práce a dohody o brigádnickej práci študentov. Sylva
AdaG
25.01.05,17:33
V pripade, ze si clovek podava DP, zamestnavatel nevystavuje rocne zuctovanie, ale iba potvrdenie o zdanitelnej mzde a to sa priklada k DP
Podotknem len, že sa to už volá POTVRDENIE o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti...
Janulka0203
08.02.05,07:44
Chcem aj ja poprosiť o radu, min. rok som mala dvoch zamestnávatelov + mi bol vyplatený podiel na zisku z firmy, kde som spolumajitel. Podávam si sama dan. priznanie, je to typ B??
petra:-)
08.02.05,08:04
Podľa môjho názoru áno - typ B
poruba
08.02.05,08:10
Podľa mňa je to tiež typ B, typ A je len na daň z príjmov zo závislej činnosti a ty máš aj podiel zo zisku - čiže ľudovo povedané z podnikania.
vladan
08.02.05,08:43
Chcem aj ja poprosiť o radu, min. rok som mala dvoch zamestnávatelov + mi bol vyplatený podiel na zisku z firmy, kde som spolumajitel. Podávam si sama dan. priznanie, je to typ B??
keďže to bol podiel na zisku z minulých rokov (určite pred rokom 2004), tak sa to musí zdaňovať. Ak vám to náhodou nezdanil zdroj, tak si podáte daňové priznanie a podiel si zdaníte 19%.
drekos
09.02.05,12:12
Ak si podpísala vyhláseni na zdanenie príjmov...že si uplatňuješ nezdanit.časť základu dane-§11,a požiadaš o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň,nemusíš podať daňové(len doloýiš Potvrdenie ozúčtovaných a vyplatených príjmoch....Ak si podpísala Vyhlásenie ...u prvého zamestnávateľa a u druhého nie,požiadaj prvého zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania(tu doložiš Potvrdenie ozúčtovaných a vyplaten.príjmoch... od posledného zamestnávateľa.(Vybrané z Poradca-Daňové priznania.
drekos
vladan
09.02.05,12:31
drekos, môžeš mi napísať číslo stránky z uvedenej publikácie? ... chcela by som si to pozrieť, ďakujem
Paula
09.02.05,12:39
Započítavate u SZČO vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch do r.08-Platby do fondov aj DDP SZČO?
petra:-)
09.02.05,12:43
drekos, ale to dúfam platí iba v prípade, že má príjmy len zo závislej činnosti, nie?