brikina
25.02.07,17:27
Prosím Vás, chcem sa len uistit, ze uto cast zakona chapem spravne, alebo nespravne:( :

Povedzme, ze danovnikovi urobim ako zamestnavatel rocne zuctovanie a vyjde mu nedoplatok 10,- sk.
- nemusim ho (ten nedoplatok) zrazit tomu danovnikovi zo mzdy, nakolko je to menej ako 100,-sk?
- ak ma ale poziada, aby som mu vystavila potvrdenie na určenie 2% z dani, vtedy mu to musim zrazit?
- ak mu to zrazim a on nakoniec nikomu neurci tie svoje 2% tak bude zle z pohladu DU, ze som mu to zrazila?
- pri dodatocnom uplatneni danoveho bonusu, berem do uvahy aj nedoplatok mensi ako 100,-sk.... tomu rozumiem

skusite mi to potvrdit, resp. vyvratit?
vikinka
25.02.07,16:34
[quote=brikina;401211]Prosím Vás, chcem sa len uistit, ze uto cast zakona chapem spravne, alebo nespravne:( :

Povedzme, ze danovnikovi urobim ako zamestnavatel rocne zuctovanie a vyjde mu nedoplatok 10,- sk.
- nemusim ho (ten nedoplatok) zrazit tomu danovnikovi zo mzdy, nakolko je to menej ako 100,-sk?
- ak ma ale poziada, aby som mu vystavila potvrdenie na určenie 2% z dani, vtedy mu to musim zrazit?ÁNO
- ak mu to zrazim a on nakoniec nikomu neurci tie svoje 2% tak bude zle z pohladu DU, ze som mu to zrazila?NIE
- pri dodatocnom uplatneni danoveho bonusu, berem do uvahy aj nedoplatok mensi ako 100,-sk.... tomu rozumiem ÁNO
Chápeš to dobre.