dada1986
25.02.07,19:23
Prostredníctvom CK Koala som sa od 27.07 do 09.08.2006 zúčastnila spolu s mojim priateľom pobytového zájazdu na Čiernej Hore. V meste Tivat, v hoteli Kamelija, číslo zájazdu 2205. Pre túto destináciu sme sa rozhodli po mnohých kladných odporúčaniach predávajúceho.Nasledovalo však sklamanie za sklamaním.
Na miesto sme dorazli o 4:15 ráno. Delegát nám oznámil,že sme prišli veľmi skoro a nie je ešte otvorený priestor na odloženie batožiny. Všetci ľudia z autobusu sa zložili do jednej malej miestnosti, kde bolo velmi málo miest na sedenie. Po dlhej a namáhavej ceste sme si nemali kde oddýchnuť. To však nebolo to najhoršie. Delegát povedal, že ubytovanie dostaneme v obedných hodinách(keď upratovačky poupratujú). Registrácia začala po 10 hodinách zabitého času (cca o 14:00 hod).
Po otravnom čakaní nastal ďalší šok. Po otvorení dverí na izbe „hotela“ sme si mysleli, že nás klame zrak. Dá sa to vyjadriť piatimi slovami :humus, špina, hrdza, prach, smrad.

Ubytovanie: pravdu povediac nečakali sme veľký luxus(veď vieme čo nám mal ponúknuť 2* hotel). Ubytovanie pripomínalo starý školský internát. Zariadenie bolo zdevastované, staré, poškodené. Požadovaná manželská posteľ nebola zabezpečená, bola nahradená dvoma vyležanými posteľami, ktoré neboli ani rovnako vysoké. Všade bolo veľa prachu, pavučiny v každom rohu. Uteráky a posteľná bielizeň – nespĺňali základné hygienické požiadavky. Boli špinavé(posiate fľakmi-krv, pero...), roztrhané plachty a silne zapáchajúce deky. Zaprášené žalúzie sa nedali ani zastrieť-boli rozlámané. Zabezpečenie izieb proti krádeži (z balkóna) bolo nulové. Háčiky na dverách sa dali jednoducho otvoriťcez rozpadnuté žalúzie. Chladnička na izbe bola malá, vmestili sa tam len nápoje (minibar), ktoré ponúkal hotel. Ak sme o tieto nápoje nemali záujem, bol zákaz ich vyťahovať (povedal delegát). Na naše nápoje sme jednoducho nemali miesto.
V kúpeľni bez okna (resp. okno bez skla) sa na stenách vynímali „plesňové mapy“. Tie sa nachádzali aj v sprchovacom kúte. Tento „komfort“ dopĺňali skorodované a rozpadajúce sa batérie, voda pretekala všade okolo, aj cez sifón. Na to, že netiekla teplá voda požadovanej teploty sme si po týždni zvykli, ale na zápach zo zdemolovaného odpadu na podlahe sa zvyknúť nedalo.

Služby: Upratovačky každodenné upratovanie asi silne zanedbávali. Pretože upratanie jednej izby netrvalo viac ako 2 minuty. Vysypala len odpadky, dala „čisté“ uteráky, WC nečistila, iba spláchla. Prach ju vôbec nezaujímal, pretože už na začiatku pobytu ho tam bolo na centimetre. Počas pobytu vôbec nemizol, naopak- pribúdal. Spolu s plesňami tvorili „raj pre alergikov“.
Tešili sme sa aj na katalógom ponúkané požičovne športových potrieb. Sklamanie bolo veľké pretože k chudobnému športovému sortimentu (len lopty) sme sa nikdy nedostali. Nie však našou vinou. V okolí neboli žiadne požičovne vodných, alebo klasických bicyklov.
Napriek doporučeniam predávajúceho v CK, že ide o destináciu vhodnú pre mladých ľudí s pulzujúcim „nočným životom“ sme nikde v blízkom okolí nenatrafili na žiadnu diskotéku či kaviareň so živou hudbou.
Hoci sa voda v bazéne pred hotelom vymieňala každý deň, na dne bol nepríjemný "sliz". Čistič bazénu často znepríjemňoval pobyt hosťom. Chodil podgurážený, vykrikoval po nich, robil hluk v skorých ranných hodinách.
Na nedostatky v službách a závady sme upozorňovali aj delegáta, žiaľ zbytočne. Upratovačky sa nestarali o čistou ani po upozornení.
Výlety ponúkané delegátom boli predražené. Rovnaký výlet sme absolvovali cez jedného pána o polovicu lacnejšie.

Strava:večere bez nápojov, raňajky bez zeleniny. Strava veľmi jednotvárna. Na raňajky boli samé vajcia na X spôsobov. Obrusy a príbor špinavý. Teplota stravy nedostatočná aj napriek včasným príchodom k jedlu. Strava spôsobovala žalúdočné a zažívacie problémy viacerým hosťom z hotela. Zvracanie a hnačky boli na dennom poriadku. Keď sme na tento nedostatok upozornili delegáta, argumentoval tým, že nevhodne kombinujeme jedlá (čo vôbec nebola pravda). Že by sa toľkí hostia nevedeli správne stravovať?

Pláž: bola čistá len skoro ráno. Nedostatkom odpadkových košov sa v priebehu dňa znečistila (špaky, plastové fľaše, sklo). V mori sústavne plávali odpadky všade naokolo (krabice od mlieka, dámske hygienické vložky, tampóny, fekálie). Nezávisle od prílivu či odlivu, alebo rána a večera. Najväčší šok sme zažili pri oddychu v mori na nafukovačke, keď sme sa ocitli v obkľúčení fekálií.
Hneď pred hotelom do mora vypúšťali odpad-bielu vodu (predpokladáme, že z kuchyne alebo z práčovne), ktorá sa šírila na niekoľko metrov. Bol to nepríjemný pohľad, ktorý odradil viacerých ľudí od kúpania.

Služby delegáta: Delegát pán Alojz Mikušiak robil delegáta pre dva hotely : Palma a Kamelija. Zrejme to bolo nad jeho sily, pretože nestíhal plniť požiadavky na neho kladené. Informácie, ktoré nám poskytol boli ako sme neskôr zistili mylné a nedostatočné.Jeho záujem o uspokojenie potrieb hotelových hostí bol veľmi slabý.
Na reklamácie reagoval poznámkami o našej prehnanej náročnosti. Pri požiadaní o reklamačný protokol sa nám vyhýbal. Čakali sme ho aj pred jeho izbou, v ktorej sa zatajil (pri klopkaní neotváral aj keď bol v izbe). Predmet reklamácie poprel, tvrdil,že sme sami kto sa sťažuje. Opak bol pravdou. Nespokojných bolo viac. Po rozhovore s inými klientami hotela sme sa dozvedeli,že mal rovnaký prístup aj k nim.
Zaplatené služby delegáta boli veľmi slabé až žiadne.
Podľa nás bolo delegátovo správanie nevhodné, nezodpovedné, neprípustné a kaziace reputáciu „hotela“ a hlavne cestovnej kancelárie.

Chceli by sme sa „poďakovať “ za znepríjemnenú dovolenku, na ktorú sme celý rok šetrili a veľmi sa na ňu tešili.
Táto sťažnosť vyjadruje maximálnu nespokojnosť so službami CK (viď hore).
Dobré meno CK KOALA Tours je už asi minulosťou. Nepríjemné skúsenosti majú aj moji blízky. Náhoda...?
Veľmi by nás potešilo keby sa niekto kompetentný nad týmito riadkami zamyslel a uvedené nedostatky do budúcnosti odstránil.
Jedno je isté... Ak sa veci nedajú do poriadku, do budúcnosti služby CK KOALA+TIP TRAVEL+TATRA TOUR- s istotou nikomu neodporučíme... Práve naopak...
ekopo
25.02.07,18:29
Veľmi trpký opis. Nechcel by som to zažiť. Chodím do Chorvátska, ale zásadne na blink. Ubytovanie v súkromí, vyberiem si. Nebol žiadny problém.
j.s
26.02.07,17:26
Aj zájazd a jeho reklamáciu specialne upravuje obc. zakonnik. Len im to natri!!!
mirria
21.03.07,20:03
dakujem za tento prispevok. trochu som nad dovolenkou v ČH rozmyslala, uz nemusim....
1janka
22.03.07,09:05
uff tak toto sa zle aj čítalo nie to ešte to prežiť...mali ste to okamžite riešiť cez obchodnú inšpekciu...
AlaNR
23.03.07,06:28
Bola som tam s Dadou.
Keď mám pravdu povedať, všetci sme boli maximálne sklamaní (viĎ môj príspevok v téme Čierna Hora) ale SOI nikoho nenapadla. Teraz by sme to už asi ťažko dokazovali...
1janka
23.03.07,06:43
spätne teraz už asi ťažko by sa dalo niečo riešiť,ale do budúcnosti by som radila okamžite na mieste s delegátom (aj ked by ho bolo treba donútiť) urobiť zápis o nedostatkoch, ten je dôležitý potom v dalšom konaní a po príchode domov okamžite kontaktovať obchodnú inšpekciu...oni sú nato aby riešili takéto veci, prečo by klienti mali platiť za nekvalitné služby...
Ivetta
23.03.07,07:24
Takisto som rozmýšľala dovolenkovať v ČH,počula som rôzne názory,vďaka aj za tento postreh. Koala aj tento rok ponúka tento hotel-dokonca ako 2a pol hviezdičkový.Aj keď je hotel jednoduchý,neznamená to,že musí byť špinavý-to mi príšerne na hoteloch vadí.Súhlasím,že dobré časy Koaly už boli...
Reklamácie CK vybavujú tak, aby neškodovali.Mne sa stalo napr.minulé leto,že sme mali zaplatenú 3-lôžkovú izbu /v zmluve sme mali riadne napísané 3 lôžka a aj tak sme platili/ a dostali sme 2 s prísteľkou-bola to rozkladacia posteľ,tzv.ruské lehátko,ktoré bolo totálne malé a nevhodné na spanie mojej 13 ročnej dcéry.Izba s a nedala vymeniť,pretože hotel mal izby iba 2+1 alebo 2 posteľové.Reklamovala som to v CK, s tým,že nesplinili zmluvné podmienky.Ich odpoveď bola: že zmluva je iba orientačná!!!Tak sme nič nevyriešili.
Nutricia
23.03.07,07:36
My sme boli v ČH ale v detsinácii BUDVA s cestovkou GLOBTOUR a boli sme velmi spokojní.Bývali sme vo vile, ktorá bola označená v katalógu ako Globtour klub.Nebol to žiadny luxus,ale bolo to v pohode,žaidna špina,polpenzia,na večeru aj ovocie alebo zákusok príp.víno.
Katka19
23.03.07,07:47
Ahojte,ja som bola na dovolenke v ČH už 7 krat, ale samozrejme išli sme ku znamym,a par krat na blint ale ubytko a pekne nebol problem zohnať / na sukromí/,s žiadnou cestovkou by som asi do Čiernej hory nešla ,par mojich znamych ma take iste postrehy ako vy tu hore,ale naopak je tam krasne a hlavne v Mjeline a v Herceg Novy..... doporučujem, ale samozrejme na sukromie su tam prekrasne domčeky na prenajom aj apartmany ...
dada1986
30.03.07,19:21
poznamka: s delegátom sme spísali reklamačnú listinu,kde delegát všetko vyvrátil. poslali sme jej kópiu do CK Koala a nič. oni veria vraj ich renomovanemu delegatovi.
koarl
30.03.07,20:00
Zdravím! Tiež som zažil podobnú "SUPER" dovolenku cez slovenskú cestovku. Od vtedy idem na blind, alebo na odporúčanie priamo. Je to lacnejšie a máte dovolenku takú akú si spravíte a nie akú vám niekto pokazí!

Prostredníctvom CK Koala som sa od 27.07 do 09.08.2006 zúčastnila spolu s mojim priateľom pobytového zájazdu na Čiernej Hore. V meste Tivat, v hoteli Kamelija, číslo zájazdu 2205. Pre túto destináciu sme sa rozhodli po mnohých kladných odporúčaniach predávajúceho.Nasledovalo však sklamanie za sklamaním.
Na miesto sme dorazli o 4:15 ráno. Delegát nám oznámil,že sme prišli veľmi skoro a nie je ešte otvorený priestor na odloženie batožiny. Všetci ľudia z autobusu sa zložili do jednej malej miestnosti, kde bolo velmi málo miest na sedenie. Po dlhej a namáhavej ceste sme si nemali kde oddýchnuť. To však nebolo to najhoršie. Delegát povedal, že ubytovanie dostaneme v obedných hodinách(keď upratovačky poupratujú). Registrácia začala po 10 hodinách zabitého času (cca o 14:00 hod).
Po otravnom čakaní nastal ďalší šok. Po otvorení dverí na izbe „hotela“ sme si mysleli, že nás klame zrak. Dá sa to vyjadriť piatimi slovami :humus, špina, hrdza, prach, smrad.

Ubytovanie: pravdu povediac nečakali sme veľký luxus(veď vieme čo nám mal ponúknuť 2* hotel). Ubytovanie pripomínalo starý školský internát. Zariadenie bolo zdevastované, staré, poškodené. Požadovaná manželská posteľ nebola zabezpečená, bola nahradená dvoma vyležanými posteľami, ktoré neboli ani rovnako vysoké. Všade bolo veľa prachu, pavučiny v každom rohu. Uteráky a posteľná bielizeň – nespĺňali základné hygienické požiadavky. Boli špinavé(posiate fľakmi-krv, pero...), roztrhané plachty a silne zapáchajúce deky. Zaprášené žalúzie sa nedali ani zastrieť-boli rozlámané. Zabezpečenie izieb proti krádeži (z balkóna) bolo nulové. Háčiky na dverách sa dali jednoducho otvoriťcez rozpadnuté žalúzie. Chladnička na izbe bola malá, vmestili sa tam len nápoje (minibar), ktoré ponúkal hotel. Ak sme o tieto nápoje nemali záujem, bol zákaz ich vyťahovať (povedal delegát). Na naše nápoje sme jednoducho nemali miesto.
V kúpeľni bez okna (resp. okno bez skla) sa na stenách vynímali „plesňové mapy“. Tie sa nachádzali aj v sprchovacom kúte. Tento „komfort“ dopĺňali skorodované a rozpadajúce sa batérie, voda pretekala všade okolo, aj cez sifón. Na to, že netiekla teplá voda požadovanej teploty sme si po týždni zvykli, ale na zápach zo zdemolovaného odpadu na podlahe sa zvyknúť nedalo.

Služby: Upratovačky každodenné upratovanie asi silne zanedbávali. Pretože upratanie jednej izby netrvalo viac ako 2 minuty. Vysypala len odpadky, dala „čisté“ uteráky, WC nečistila, iba spláchla. Prach ju vôbec nezaujímal, pretože už na začiatku pobytu ho tam bolo na centimetre. Počas pobytu vôbec nemizol, naopak- pribúdal. Spolu s plesňami tvorili „raj pre alergikov“.
Tešili sme sa aj na katalógom ponúkané požičovne športových potrieb. Sklamanie bolo veľké pretože k chudobnému športovému sortimentu (len lopty) sme sa nikdy nedostali. Nie však našou vinou. V okolí neboli žiadne požičovne vodných, alebo klasických bicyklov.
Napriek doporučeniam predávajúceho v CK, že ide o destináciu vhodnú pre mladých ľudí s pulzujúcim „nočným životom“ sme nikde v blízkom okolí nenatrafili na žiadnu diskotéku či kaviareň so živou hudbou.
Hoci sa voda v bazéne pred hotelom vymieňala každý deň, na dne bol nepríjemný "sliz". Čistič bazénu často znepríjemňoval pobyt hosťom. Chodil podgurážený, vykrikoval po nich, robil hluk v skorých ranných hodinách.
Na nedostatky v službách a závady sme upozorňovali aj delegáta, žiaľ zbytočne. Upratovačky sa nestarali o čistou ani po upozornení.
Výlety ponúkané delegátom boli predražené. Rovnaký výlet sme absolvovali cez jedného pána o polovicu lacnejšie.

Strava:večere bez nápojov, raňajky bez zeleniny. Strava veľmi jednotvárna. Na raňajky boli samé vajcia na X spôsobov. Obrusy a príbor špinavý. Teplota stravy nedostatočná aj napriek včasným príchodom k jedlu. Strava spôsobovala žalúdočné a zažívacie problémy viacerým hosťom z hotela. Zvracanie a hnačky boli na dennom poriadku. Keď sme na tento nedostatok upozornili delegáta, argumentoval tým, že nevhodne kombinujeme jedlá (čo vôbec nebola pravda). Že by sa toľkí hostia nevedeli správne stravovať?

Pláž: bola čistá len skoro ráno. Nedostatkom odpadkových košov sa v priebehu dňa znečistila (špaky, plastové fľaše, sklo). V mori sústavne plávali odpadky všade naokolo (krabice od mlieka, dámske hygienické vložky, tampóny, fekálie). Nezávisle od prílivu či odlivu, alebo rána a večera. Najväčší šok sme zažili pri oddychu v mori na nafukovačke, keď sme sa ocitli v obkľúčení fekálií.
Hneď pred hotelom do mora vypúšťali odpad-bielu vodu (predpokladáme, že z kuchyne alebo z práčovne), ktorá sa šírila na niekoľko metrov. Bol to nepríjemný pohľad, ktorý odradil viacerých ľudí od kúpania.

Služby delegáta: Delegát pán Alojz Mikušiak robil delegáta pre dva hotely : Palma a Kamelija. Zrejme to bolo nad jeho sily, pretože nestíhal plniť požiadavky na neho kladené. Informácie, ktoré nám poskytol boli ako sme neskôr zistili mylné a nedostatočné.Jeho záujem o uspokojenie potrieb hotelových hostí bol veľmi slabý.
Na reklamácie reagoval poznámkami o našej prehnanej náročnosti. Pri požiadaní o reklamačný protokol sa nám vyhýbal. Čakali sme ho aj pred jeho izbou, v ktorej sa zatajil (pri klopkaní neotváral aj keď bol v izbe). Predmet reklamácie poprel, tvrdil,že sme sami kto sa sťažuje. Opak bol pravdou. Nespokojných bolo viac. Po rozhovore s inými klientami hotela sme sa dozvedeli,že mal rovnaký prístup aj k nim.
Zaplatené služby delegáta boli veľmi slabé až žiadne.
Podľa nás bolo delegátovo správanie nevhodné, nezodpovedné, neprípustné a kaziace reputáciu „hotela“ a hlavne cestovnej kancelárie.

Chceli by sme sa „poďakovať “ za znepríjemnenú dovolenku, na ktorú sme celý rok šetrili a veľmi sa na ňu tešili.
Táto sťažnosť vyjadruje maximálnu nespokojnosť so službami CK (viď hore).
Dobré meno CK KOALA Tours je už asi minulosťou. Nepríjemné skúsenosti majú aj moji blízky. Náhoda...?
Veľmi by nás potešilo keby sa niekto kompetentný nad týmito riadkami zamyslel a uvedené nedostatky do budúcnosti odstránil.
Jedno je isté... Ak sa veci nedajú do poriadku, do budúcnosti služby CK KOALA+TIP TRAVEL+TATRA TOUR- s istotou nikomu neodporučíme... Práve naopak...
layla
31.03.07,20:56
no teda! clovek sa po dlhej dobe tesi na dovolenku a pritom preziva taketo stresy:( ale toto sa moze sa naozaj v kazdej krajine, nielen v CH.
AlaNR
02.04.07,05:02
Čau Dada,

ak si náhodou prečítaš tento príspevok, prečítaj si aj súkromné správy.
Tiež sme boli v tom istom termíne v tom istom hoteli a chcela by som vedieť, ktorí ste Vy dvaja boli.
Ala
b222
02.04.07,07:53
Pozdravujem vsetkych, ktori maju prijemne aj neprijemne skusenosti s Ciernou Horou. Rad by som niektore zalezitosti blizsie vysvetlil.
DELEGAT: V roku 2002 som pracoval pre CK Koala Tours ako delegat v Ciernej Hore. Mal som na starosti cele pobrezie (vsetky hotely, bol som sam). Stihnut sa to dalo, ale bol to poriadny zaberak, obiehat 70 km usek (vlastnym autom) v 35 stupnovych horucavach. Mam tu vyhodu, ze som vsetky tie neprijemnosti, co vy zazil na vlastnej kozi a videl som aj reakcie klientov. Musim sa objektivne priznat, ze ludia sa stazovali pravom. Ved predsa tu spinu, plesen atd., vidi aj delegat na vlastne oci - ved rovnako zije v tom prostredi. Ja som zil v spine a humuse skoro styri mesiace a rovnako som sa stazoval, od recepcie az po riaditela, no nepomohlo. Zaroven musim priznat, ze ked pocuvate tie iste opravnene staznosti 25-krat za sezonu a nemozete ich vyriesit k spokojnosti zakaznika, stavate sa apaticky a ani velka davka empatie nic nepomoze, pretoze problem aj tak nevyriesite. Samozrejme je vyslovene zalezitost povahy delegata ako dokaze s ludmi komunikovat. Ja ako delegat som tiez nebol spokojny s CK, ale bol som jej zamestnancom, cize mnohokrat velmi tazka uloha. Ked vam turnus este ani neprisiel a uz viete, ze budu problemy, pretoze ta kvalita naozaj nesedi s tym, co je v katalogu. A opakuje sa to kazdy tyzden. Velakrat mi klienti povedali, ze oni su na tom vlastne lepsie, lebo v hoteli stravia len 7 dni, kdezto ja tam musim byt celu sezonu...a ten neznesitelny zapach zo septiku. Uf.
HOTEL: Dovolenka, za ktoru v ciernej hore zaplatite CK cca 10 000 korun, tak bude aj vyzerat. Je to vela penazi, ked na to setrite cely rok (aj dva, tri). Ale treba si uvedomit, ze cim viac penazi zaplatite, tym lepsi standard ziskate. Aj v Ciernej Hore su dobre a kvalitne hotely, len v nich nie su ubytovani Slovaci, ale Rusi, Nemci a Rakusania a aj Cesi. Napriklad hotel Avala v Budve, hotel Sveti Stefan na tom ostrovceku. Mal som tam aj ja asi 5 izieb za sezonu a to bol kvalitny hotel. Ale aj tu byvaju problemy. Ak vam napriklad daju izbu otocenu do dvora, kde od 6 h rano, huci kompesor a su tu odpadkove kose. A ludia pridu, ze chcu lepsiu izbu, s klimou a vyhladom na more, ale taka izba nie je volna, pretoze ju obyva Nemec alebo Rus. Cize za 30 000 na tyzden - kazde rano kompresor. A co som sa nanosil plechovkoveho piva sefke recepcie, aby bol aspon ten kompresor, pretoze vacsinou sa ludia stahovali do horsich hotelov, pretoze nebolo miesto vobec - pre Slovakov, pretoze najprv pojdu Rusi, Nemci a vsetci, co platia tvrdou menou a potom nasi. Zaroven musim poznamenat dolezitu vec: ak pojdete do dobreho hotela, vzdy bude dobre ci uz podete s Koalou, Globtourom, Ruefou. Ak pojdete do humusneho hotela bude zle ci to bude s tou CK alebo inou. Zase je dolezite, ze zahranicne CK nekvalitu ani neponukaju. Je len chybou Slovakov, ze nekvalitu stale akceptuju (pretoze na lepsie zrejme nemaju).
ODPORUCANIE: Ciernu Horu mam velmi rad. Mam tu vela priatelov a stale je co spoznavat. Vsetkym vsak chcem odporucit, aby sa nebali ist do tejto krajiny na dovolenku. Ale chodte vlastnym autom, na slepo, ponuka ubytovania v sukromi je bohata a kazdy si vyberie, co sa mu bude najviac pacit, vyjde ho to lacnejsie ako s cestovkou a nad kvalitou novych vil s klimou na izbach, novym zariadenim, vonavou kupelnou sa budete len rozplyvat. A pristup majitela, ktory si vazi kazdeho klienta je tiez rozdielny ako v CK. Ak budete mat niekto nejake otazky ohladom Ciernej Hory v pohode sa na mna obratte,rad vsetkym poradim.
Opravedlnujem sa za chyby, snazil som sa to rychlo napisat. A pisat by bolo este vela k teme, len nie je cas. Majte sa pekne a vsetkym prajem len pekne zazitky na dovolenkach, ci uz v Ciernej Hore alebo niekde inde.
AlaNR
02.04.07,11:41
b222,

(pardon, že tykám) ja Ťa viem pochopiť. Tá práca nie je bohviečo, keĎ má toho človek toľko na starosti a vie, že zovšadiaľ sa na neho budú valiť sťažnosti a ľudia mu budú vyratúvať samé nedostatky a nikto nič nepochváli.
Bohužiaľ si ľudia delegáta spájajú priamo s tou cestovkou a nedokážu pochopiť, že on je len zástupca, ktorý môže tieto postrehy zasa len tlmočiť.

Bohužiaľ, my sme mali delegáta asi takého, že sme mu niečo povedali, on povedal, že sa spýta, otočil a na opätku a zmizol. A to sme chceli len niečo vybaviť ohľadom služieb v hoteli.
Väčšinou bol v hoteli dlhšie ako pol hodinu len vtedy, keď prišiel objednávať faktultatívne výlety. (asi mu viac záležalo na tom, aby niekto niečo zarobil, ako pomohol).
Všetko ohľadom hotela sme si museli vypapuľovať sami.
Pomohol nám asi toľko, že nám ukázal rukou smer, kade sa dostaneme do mesta a to bolo asi tak všetko.
b222
03.04.07,09:32
AlaNR,

taky delegat ako ten vas nema co robit tuto pracu. Mna ta robota naozaj bavila, vsetky organizacne zalezitosti, behat, vybavovat. Ale prisiel som na jednu zasadnu vec:

ziadna slovenska cestovka neurobi pre klienta nic. Cela snaha CK konci zaplatenim klienta za zajazd, potom uz klient nezaujima nikoho. To je fakt. Ved co moze vediet nejaka referentka, ktora zajazd predava o tom mieste, ked tam nikdy nebola. Len ho vychvalit. A ak nahodou vie, ze je to humus, asi by tam dlho nepracovala, ak by takto informovala klientov. Cestovka je podnikatelsky subjekt, ktoreho cielom je zarobit co najviac a nie vykonavat samaritansku cinnost. Viem o com hovorim, komunikoval som niekolkokrat do tyzdna s centralou (veducou destinacie) a viem ake mala poznamky k reklamaciam (slovo klient ani nepouzila - ale nadavky vsetkeho druhu).

Ja som mal ambiciu pracovat v cestovnom ruchu, ale po tychto skusenostiach (robit pre niekoho "hromozvod") ma chut presla.

Este poznamka k reklamacnym protokolom. Kazda reklamacia, ktoru som klientovi podpisal bola uznana (s kompenzaciou max. cca 500sk). Myslim, ze slaba naplast za spackanu dovolenku. Ale delegat je povinny spisat reklamacny protokol s klientom na cokolvek (aj na stravu, ktora niekomu nechuti, co je vyslovene subjektivne). A ak mu nie je uznana, moze sa obratit na rozne poradne, soi, zivnostensky urad atd. Dolezite vsak je, aby si spravil FOTODOKUMENTACIU, resp. video ako to tam vyzeralo (plesne, spina, pristup delegata atd.). Aj tak vsak cestovka nikomu nevrati velke percento z ceny zajazdu (cize klient si povie "budem sa ja namahat?").
Niekde som tu cital, ze ck sa vyjadrila, ze zmluva o zajazde je len ramcova. "houby" ramcova, zmluvu musi dodrzat ako klient, tak ck. Je vina nizkeho pravneho vedomia slovakov, co mozu robit na ochranu svojich prav.
LeaZA
03.04.07,09:39
b222,

(pardon, že tykám) ja Ťa viem pochopiť. Tá práca nie je bohviečo, keĎ má toho človek toľko na starosti a vie, že zovšadiaľ sa na neho budú valiť sťažnosti a ľudia mu budú vyratúvať samé nedostatky a nikto nič nepochváli.
Bohužiaľ si ľudia delegáta spájajú priamo s tou cestovkou a nedokážu pochopiť, že on je len zástupca, ktorý môže tieto postrehy zasa len tlmočiť.

Bohužiaľ, my sme mali delegáta asi takého, že sme mu niečo povedali, on povedal, že sa spýta, otočil a na opätku a zmizol. A to sme chceli len niečo vybaviť ohľadom služieb v hoteli.
Väčšinou bol v hoteli dlhšie ako pol hodinu len vtedy, keď prišiel objednávať faktultatívne výlety. (asi mu viac záležalo na tom, aby niekto niečo zarobil, ako pomohol).
Všetko ohľadom hotela sme si museli vypapuľovať sami.
Pomohol nám asi toľko, že nám ukázal rukou smer, kade sa dostaneme do mesta a to bolo asi tak všetko.

Ahojte
Tiež , keď som bola na dovolenke tiež sme mali takého mladého delegáta, čo len baby naháňal . A ešte v tom termíne čo som tam bola ja tak mu prišli kamarati zo slovenska. Takže striezveho sme ho ani nevideli, teda ak sme ho vôbec videli počas celej dovolenky :-(((
deskos
03.04.07,15:48
Dobrý deň. Ja by som mala otázku na b222. Zaujímalo by ma, aké to je v Čiernej hore v hoteli Zlatna Obala v Sutomore. Moji dobrí známi sa tam chystajú v lete na dovolenku s CK Tip Travel a chcela by som vedieť, na čo sa majú pripraviť podľa Vás. Ďakujem za odpoveď
b222
04.04.07,06:09
Deskos,

zlatna obala (v preklade zlatisté pobrezie, plaz). Zrejme budu ubytovani v tych malych domcoch - pavilonoch. Zalezi od ich narocnosti, ale skor by som povedal, ze ten hotel je vhodny pre nenarocnych klientov. Byval tam moj kamarat delegat a teda ta izba nebola bohvieco. Aspon to nevyzeralo tak ako v katalogu. Tych domcov je tam vela, otazka je ci dostanu nejake pekne miesto alebo budu vidiet iba dalsi domec pred sebou. Ono je to take zastrcene medzi stromami. Ak maju stravu, budu sa musiet prejst do "restauracie" - akejsi centralnej miestnosti, kde sa deje vsetko. A strava tam vraj nebola bohvieco - kontinentálne ranajky a vecere výber z menu. Ale hovorim - vsetko zalezi od ich narocnosti (ak boli minuly rok na napr. v grecku za 40 000, nech do zlatnej obali ani nejdu). Je to taka tichsia cast strediska, na promenadu, kde su obchodiky a kaviarne je to cca 15 min., cize ak su mladsi a chcu sa zabavat, tak sa zakazdym prejdu.

Radsej nech ocakavaju horsie a potom sa budu tesit, ze to nie je take strasne. Ja osobne by som tuto moznost neodporucil nikomu.

Rada na zaver: neviem aku ponuku ma este tiptravel v ciernej hore, ale skusil by som to vymenit za nieco ine (v podobnej cenovej kategorii je hotel korali v sutomore, ale neviem ci ho oni robia, ten je o nieco lepsi, aspon je to HOTEL a nie domec a je hned nad promenadou. Vsetko vsak zavisi od ich narocnosti (zase to opakujem) a este od stastia aku izbu, na akom mieste, s akym zariadenim a vyhladom dostanu. Od roku 2002, kedy som naposledy bol v sutomore, mozno nieco zrekonstruovali, ale skor nie.
Alexandra Molnárová
04.04.07,06:43
Ja by som doporučila aj Korali iba v tom prípade ak im je to úplne jedno, kde sú a čo jedia, ak ich nevie nič rozhádzať. Ja som veľmi mierumilovný
a mierne flegmatický človek a nepotrebujem toho k dobrej dovolenke veľmi veľa t.j. viem sa tešiť z toho, že som niekde s rodinou a môžem oddychovať, ale minulý rok Korali vytočilo dokonca aj mňa. Je to tam hrozné, ale videla som tam zopár ľudí, ktorí vyzerali byť spokojní, takže je
to asi u každého individuálne. Hlavne od toho nečakať nič a potom nebude také veľké sklamanie.
deskos
04.04.07,09:23
Veľni pekne ďakujem b222 za odpoveď a prajem príjemné sviatky.
Caravello
07.04.07,18:29
Ja mám veľmi podobné skúsenosti s CK KOALA, aj keď to bolo na Kréte, letovisko Amoudara, hotel Dolphin Bay. Všetko sme reklamovali u delegáta, spísali, nafotili a aj napriek reklamácii a konzultáciám na SOI sme neuspeli. S touto CK už ani na krok - odporúčam všetkým.
Magduš
12.04.07,11:17
Ahojte som celá vytočená z toho čo píšete o Čiernej Hore. Konečne sme sa rozhodli pre výlet k moru a čo som sa dočítala to sú šoky. S kamarátmi sme sa rozhodli pre Sutomoro hotel Korali, už aj záloha je zaplatená, ale ako čítam príspevky veru prešla ma chuť cestoať a bojím sa celého. Škoda že som sa tak neskoro dostala k informáciám.
skaspa
12.04.07,11:32
Ahojte som celá vytočená z toho čo píšete o Čiernej Hore. Konečne sme sa rozhodli pre výlet k moru a čo som sa dočítala to sú šoky. S kamarátmi sme sa rozhodli pre Sutomoro hotel Korali, už aj záloha je zaplatená, ale ako čítam príspevky veru prešla ma chuť cestoať a bojím sa celého. Škoda že som sa tak neskoro dostala k informáciám.
o hoteli korali v čiernej hore si prečítaj tu:
http://forum.skrz.sk/hotel-korali.read.17.1451.1451.html#msg-1451
alebo tu:
http://www.lastminute.sk/Cierna-Hora/Sutomore/Hotel-Korali/Zajezd/?kod=3832165 - na stránke úplne dole sú recenzie od návštevníkov hotela (nie recenzie cestovnej kancelárie)
alebo tu:
http://recenzie-hotelov.invia.sk/cierna-hora/str-7/

ak sa naozaj bojíš, že dovolenka nebude stáť zato (podľa vyjadrení ľudí, ktorí tam boli a čo som si od nich prečítal, asi nebude), stornuj čím skôr, lebo čím skôr stornuješ, tým menej platíš storno poplatok, prípadne sa skús v cestovke dohodnúť a zmeň si destináciu (hotel); nič neni totiž horšie ako pokazená dovolenka, na ktorú sa tešíš celý rok;
Magduš
13.04.07,06:42
Ahoj Skaspa, ťažko sa už stornuje taká dovolenka kde sa zvezie viacej rodín. A dovolenku si nenecháme pokaziť, ďakujem za linky prečítala som všetky príspevky v ktorých som našla aj pozitívne:) . Ponúkajú v nich výlety po okolí a ďalšie iné možnosti ...skúsime. Hotel už nech je taký aký je (škoda že cestovky a sprostredkovatelia zatajujú skutočnosť) strávime v ňom najmenej času ako sa len bude dať. Možno sa príjemne prekvapíme:)
Venace
10.07.07,07:45
Dobry den,

chcel by som Vas poprosit o radu, akou trasou by ste odporucili cestovat vlastnym autom do Ciernej hory napr. z NR do Sutomore? Ako pozeram su tu 3 rozdielne trasy.

1. Klasicky cez Chorvatsko - po novej dialnici teraz az po Sestanovac (skoro az po Makarsku), alebo po starej ceste - dalej cez Neum (kusok Bosny) Dubrovnik cez Boku Kotorsku (tu neviem ci sa oplati cakat na trajekt - nakolko je vytazeny - alebo to radsej obist?). Ako som ratal je to cca 1100km. Tato cesta sa mi zda najviac civilizovana, mozno aj celkom rychla, az na tu cast po ukonceni dialnice v Chorvatsku. Plati sa tu zrejme len za dialnicu v Chorvatsku a trajekt cez Boku.

2. Cez Madarsko a Srbsko cez Suboticu - smer Belehrad - a po niektorej z ciest ktore vobec nepoznam (cez ktore mesta je to vyhodnejsie) priamo do Ciernej Hory. Je to cca 1000km neviem vsak ake su tu cesty, ci su tu poplatky, rozni "vyberaci mytneho" (vydieraci policajti a pod.)

3. Cez Madarsko (Mohacs) do Chorvatska (Osijek) a odtial do Bosny cez Sarajevo priamo do Ciernej Hory. Tato cesta je najkratsia cca 850km avsak opat otazka ake su tu cesty, ci to nie su nejake horske serpentiny, ci same dediny, a opat rozni "vyberaci mytneho" atd.
endrju
10.07.07,08:05
Alternatíva 1. je najbezpečnejšia a vzhľadom na prevažujúcu časť cesty po diaľniciach asi aj najrýchlejšia. Trajekt v Boke Kotorskej - najlepšie je rozhodnúť sa podľa aktuálnej situácie priamo na mieste. Aspoň jedným smerom však odporúčam trajekt nevyužiť. Je čo vidieť počas približne hodinovej obchádzky. Kotor je nádherný. A zážitok z fjordu v "južnom prevedení" by som si nenechal ujsť za žiadnych okolností.

Alternatíva 2. znamená nekonečné cestovanie po dosť nekvalitných cestách začínajúcich ihneď za maďarsko - srbskou hranicou. Z vyberačov "mýtneho" by som až také obavy nemal. Ale na "blbca" sa dá natrafiť kdekoľvek na svete. Časovo je to najnáročnejšia trasa.

Alternatíva 3. najmenej bezpečná (najmä oblasť miest Jajce a Banja Luka je asi dosť veľká neznáma). Stav ciest v Bosne nedokážem posúdiť. Naposledy som tou trasou cestoval v roku 1990. Nie sú tam žiadne extrémne nároky na šoférske umenie. Zo Sarajeva je asi najvhodnejšie nasmerovať to cez Mostar k Jadranu a pri Neume sa napojiť na trasu z alternatívy číslo 1.
Skalka
10.07.07,09:18
Navštívila som Monte Negro - ten názov sa mi akosi páči viac. Keďže som bola vlastným autom, cestovala som 3 dni. Kde sme navečer došli, tam sme prenocovali. Žiadne naháňačky. My sme si však vybrali Bečiči a hotel Mediteran. Hotel žiaden luxux, ale čisto. Neodpustila som si precestovať takmer celé pobrežie až po Bar - čiže prešla som aj Sutomore. A skonštatovala som, že MN je prekrásne, ale najluxusnejšie, najvybudovanejšie je v oblasti od Budvy po Svety Štefan - Miločer. Ľudia sú milí, ochotní a druhýkrát určite pôjdem len na blink, lebo nájsť ubytovanie naozaj nie je problém. Stačí zastaviť a spýtať sa.
A Boka Kotorska - zaujímavý výlet obísť ten fjord. Vôbec, je to zaujímavá krajina a dodnes ľutujem, že som nešla aj do vnútrozemia - Skadarské jazero, je tam najhlbší kaňon v Európe, ale som zabudla ako sa volá. Jednoducho netreba sa len vyvaľovať pri vode a chytať rakovinu kože. Hor sa aj do hôr a do Monte Negra hlavne vlastným autom.
Vrelo odporúčam. A podotýkam, nie som žiaden dobrodruh. Necítila som, že by mi tam hrozilo nejaké nebezpečenstvo. Bolo tam proste super, len moji spolupútnici boli neskonale leniví a bol problém, aby zdvihli svoje zadky od vody. A nočný život - dikotéky - Budva v sezóne diskotéka na diskotéke. Proste pre každého niečo.
Helaaa
18.07.07,16:13
My sme boli tento rok v Čiernej Hore. To máš fakt hrozné zážitky. Navštívili sme aj Tivat. Boli sme na blink. Spočiatku sa nám dosť ťažko hľadalo ubytovanie. Nechceli sme zostať ani v Tivate ani v Kotore, hľadali sme pláže a trochu kľudu.
Našli sme v Krtole, malej dedinke v pri Radoviči a asi 2Okm a 4 km sú tiež pekné pláže, čisté a pekné kaviarničky. Dalo sa vybrať. Ale v meste by som rozhodne nechcela bývať a v hoteli ako si písala, tak to je fakt hrozné.
Ako si pochodila so sťažnosťou?
Helaaa
18.07.07,16:15
Chcela by som ešte napísať, že v Čiernej Hore je krásne aj vo vnútrozemí.
Problémy s čistotou, to je pravda, ale na súkromných plážach bolo fakt čisto.
Helaaa
18.07.07,16:22
My sme cestovali cez Maďarsko, kúsok Chorvátskom, Bosna a Hercegovina, Sarajevo a zle značenou cestou cez prechod Hum. Ale trafili sme. Medzi hranicami je most cez rieku Taru, kaňon. Kývali sme rafťákom. Ďalej cez Čiernu Horu okolo Pivského Kaňonu - nádherný, veľa tunelov - pozor napadajúce kamene. Ale fakt pekné. Potom Nikšic,Cetinj, Budva a Tivat alebo Kotor.
Tivatský, Risanský a Kotorský záliv - fakt nádhera. Trajekt sme nevyužili, ale videli sme krásne zálivy. Boli sme aj na hrade v Kotore. Ale pozor, to už je vlastne vnútrozemie so všetkými potvorkami. Na vrchole nás privítala veľká zelená jašterica, ktorá ma vyľakala. Ale ešte viac had. Ale našťastie si nás nevšímal.
Budva je plná ľudí, kaviarničiek, prístav plný luxusných jácht.
Ľudia sú veľmi ochotní, príjemní, hovoria po anglicky. Nestretla som tam nikoho, kto by mi nebol ochotný pomôcť.
Skalka
20.07.07,09:35
Milá Helaaa, som rada, že sa niekto pripojil aj s tým dobrým, čo sa v Čiernej Hore dá prežiť. A na blink je to super, nepáči sa mi, idem ďalej. Vrelo odporúčam každému, kto má možnosť cestovať autom. A neberte si nikdy so sebou lenivých spolucestujúcich.
SOSR
20.07.07,17:48
Dobry den,

chcel by som Vas poprosit o radu, akou trasou by ste odporucili cestovat vlastnym autom do Ciernej hory napr. z NR do Sutomore? Ako pozeram su tu 3 rozdielne trasy.

1. Klasicky cez Chorvatsko - po novej dialnici teraz az po Sestanovac (skoro az po Makarsku), alebo po starej ceste - dalej cez Neum (kusok Bosny) Dubrovnik cez Boku Kotorsku (tu neviem ci sa oplati cakat na trajekt - nakolko je vytazeny - alebo to radsej obist?). Ako som ratal je to cca 1100km. Tato cesta sa mi zda najviac civilizovana, mozno aj celkom rychla, az na tu cast po ukonceni dialnice v Chorvatsku. Plati sa tu zrejme len za dialnicu v Chorvatsku a trajekt cez Boku.

2. Cez Madarsko a Srbsko cez Suboticu - smer Belehrad - a po niektorej z ciest ktore vobec nepoznam (cez ktore mesta je to vyhodnejsie) priamo do Ciernej Hory. Je to cca 1000km neviem vsak ake su tu cesty, ci su tu poplatky, rozni "vyberaci mytneho" (vydieraci policajti a pod.)

3. Cez Madarsko (Mohacs) do Chorvatska (Osijek) a odtial do Bosny cez Sarajevo priamo do Ciernej Hory. Tato cesta je najkratsia cca 850km avsak opat otazka ake su tu cesty, ci to nie su nejake horske serpentiny, ci same dediny, a opat rozni "vyberaci mytneho" atd.

Teraz sme sa vratili zo Sutomore. Dlzka 850 km. Odchod 20.00 prichod 10.30 aj prestavkami 4x0,5h cca 2.00 h - spolu 14,5 hod. Trasa Nové Zámky-Komárno-Szekesfehervar-Mohacs-Osijek-Tuzla-Sarajevo-Brod-Hum-Niksic-Podgorica-Sutomore. Cez Madarsko rychlost 100-120 km/h. V Chorvatsku tak isto. V BiH je cesta v pohode, niekedy bola lepsia ako u nas a v Madarsku. Priemerna rychlost 60-70 km/h. Je asi 15,0 km usek za Brodom na chranicny priecho BiH-CG kde sme mali rychlost 30km/h ale sa to dalo. V CG cez Pivu je prekrasna krajina - kanon Piva - odporucam to vidiet - je to uzastne.
Naspat cesta v opacnom poradi, Sutomore odchod 12.00 h Nove Zamky prichod 2.30 h rano.
Tankovat je najlepsie v BiH je mozne vsade za 1 EURO a cerpacky su vsade a dost. Policajtov sme videli ale vobec nezastavovali.
Povodne sme chceli ist cez Chorvatsko alebo Srbsko ale tuto trasu nam odporucili aby sme to vyskusali. Kazdemu odporucam a je to aj pekna krajina. Peknu dovolenku.
Danka123
24.07.07,05:44
Na stránke www.koala.sk (http://www.koala.sk) je tento hotel v ponuke stále ako niečo veľmi dobré a pekné. Po týchto skúsenostiach si sa nesťažovala priamo v CK?
arretha
15.09.10,16:55
Cierna Hora? Najhorsia destinacia, v akej sme boli. Zacalo to cestou z letiska – popri ceste haldy odpadkov, smeti. Sli sme do letoviska Budva. Sli sme aj okolo Skadarskeho jazera. Z velkej casti zarastene vodnymi rastlinami, naokolo ziadne hotely, nic. A to sa robia na toto jazero vylety. Povedali sme si, nevadi, hadam v letovisku bude poriadok a cisto, kvoli turistickemu ruchu. Ale kdeze! Odpadky a smeti sa povalovali kade-tade aj priamo v Budve, 10-20m od plaze. Ubytovanie sme mali nastastie dobre, v zrekonstruovanej vilke, voci tomu sme vyhrady nemali. Soky prichadzali postupne, ked sme sa trosku zoznamili s prostredim, kde sme si zaplatili dovolenku, na konci sezony, za 750 € na osobu s polpenziou. Polpenzia, teda ranajky a vecera... No, zaujimave. Ranajky boli celych 11 dni uplne rovnake. S polutovanim musime uznat, ze tato primorska krajina je so stravovanim tak v 80tych rokoch. Prazenica, cosi zeleninove a la nepodarene leco, pasteta, maslo, klobasky, parizer, jeden druh sladkeho peciva, jeden slaneho. To bol akoze svedsky stol. Ziadne olivy, ziadna zelenina, po ovoci ani stopa. Len salat z kapusty a zvadnuteho hlavkoveho salatu, riadne naolejovany. Aj to bolo treba najprv odohnat muchy. Solnicky spinave, obcas aj obrusy spinave. Kosik na pecivo spinavy. Casnik posobil ako mrtvola. Napoje? Oranzova limonada, cierny a zeleny caj. Kava nebola v cene, bolo treba si ju dokupit. Vecere servirovane, na vyber bud file s niecim, alebo nejake maso, obvykle na sposob pleskavice, riadne mastne. A 11 dni jest to iste je fakt napor... Aspon ze vecer obsluhujuci casnici boli schopnejsi. Toalety? Na panskych chybala klucka, na damskych zrkadlo, zamknut sa bolo riziko. A to tato restauracia patri medzi tie lepsie. V podstate vsetko v krajine posobi strasne zanedbane, osarpane. Najvacsi sok, bolo vsimnut si miestnu umyvarku aut, bola tak 30m od plaze nad velkym betonovym kanalom. Spina z umytych aut isla rovno do tohto kanala, ktory ustil... rovno do mora, na plaz, kde sa kupali ludia... a takisto, vsetky ostatne kanaly ustili rovno tam. Zazili sme tam burku, kanalmi splavovalo flase, plechovky, vsetko, prosto humus, spina... Na plazi spaky, rozna spina. Zhodnotili sme, ze Slovenska plaza je to najhorsie, co sme zazili. Treba ist od tychto plazi prec, ak mate moznost. My sme nastasti isli na blizky ostrov Sveti Nikola, kde bol iny svet, sice kamenna plaz, ale voda cista a malo ludi. Zabudnite na turisticke katalogy, ktore vas budu lakat na pieskove plaze – vsade su kamene, alebo drobny strk. Navstivili sme aj vychvalovany ostrov Sveti Stefan, kde mal byt ruzovkasty piesok, zial, je to takisto drobny strk. Na ostrov sa dostat nedalo, pustali iba hosti z hotela na ostrove. Plaz nebola zla, ale tiez by si zasluzilo udrziavat ju cistu celu, nielen v casti sukromnej, kde pytaju za 2 lehatka a slnecnik 15 Eur. Co sa tyka cien, lacno v Cier. Hore urcite nie je. Plati sa eurami, ceny za zjednat nedaju, a ta uroven sluzieb a jedal absolutne nezodpoveda tomu, co za to pytaju. Dojem z hygieny jedal ... zly. Este raz – osarpane, zanedbane, spinave. Krajina je krasna z pohladu prirodnych kras, ale mozno bude ,,dovolenkovo pouzitelna,, tak za 20 rokov... Zhodnotili sme, ze sa tam urcite vratit nechceme... Bolo to pre nas velke velke sklamanie. Prosto Lunik 8.
katka50
15.09.10,17:01
Cierna Hora? Najhorsia destinacia, v akej sme boli. Zacalo to cestou z letiska – popri ceste haldy odpadkov, smeti. Sli sme do letoviska Budva. Sli sme aj okolo Skadarskeho jazera. Z velkej casti zarastene vodnymi rastlinami, naokolo ziadne hotely, nic. A to sa robia na toto jazero vylety. Povedali sme si, nevadi, hadam v letovisku bude poriadok a cisto, kvoli turistickemu ruchu. Ale kdeze! Odpadky a smeti sa povalovali kade-tade aj priamo v Budve, 10-20m od plaze. Ubytovanie sme mali nastastie dobre, v zrekonstruovanej vilke, voci tomu sme vyhrady nemali. Soky prichadzali postupne, ked sme sa trosku zoznamili s prostredim, kde sme si zaplatili dovolenku, na konci sezony, za 750 € na osobu s polpenziou. Polpenzia, teda ranajky a vecera... No, zaujimave. Ranajky boli celych 11 dni uplne rovnake. S polutovanim musime uznat, ze tato primorska krajina je so stravovanim tak v 80tych rokoch. Prazenica, cosi zeleninove a la nepodarene leco, pasteta, maslo, klobasky, parizer, jeden druh sladkeho peciva, jeden slaneho. To bol akoze svedsky stol. Ziadne olivy, ziadna zelenina, po ovoci ani stopa. Len salat z kapusty a zvadnuteho hlavkoveho salatu, riadne naolejovany. Aj to bolo treba najprv odohnat muchy. Solnicky spinave, obcas aj obrusy spinave. Kosik na pecivo spinavy. Casnik posobil ako mrtvola. Napoje? Oranzova limonada, cierny a zeleny caj. Kava nebola v cene, bolo treba si ju dokupit. Vecere servirovane, na vyber bud file s niecim, alebo nejake maso, obvykle na sposob pleskavice, riadne mastne. A 11 dni jest to iste je fakt napor... Aspon ze vecer obsluhujuci casnici boli schopnejsi. Toalety? Na panskych chybala klucka, na damskych zrkadlo, zamknut sa bolo riziko. A to tato restauracia patri medzi tie lepsie. V podstate vsetko v krajine posobi strasne zanedbane, osarpane. Najvacsi sok, bolo vsimnut si miestnu umyvarku aut, bola tak 30m od plaze nad velkym betonovym kanalom. Spina z umytych aut isla rovno do tohto kanala, ktory ustil... rovno do mora, na plaz, kde sa kupali ludia... a takisto, vsetky ostatne kanaly ustili rovno tam. Zazili sme tam burku, kanalmi splavovalo flase, plechovky, vsetko, prosto humus, spina... Na plazi spaky, rozna spina. Zhodnotili sme, ze Slovenska plaza je to najhorsie, co sme zazili. Treba ist od tychto plazi prec, ak mate moznost. My sme nastasti isli na blizky ostrov Sveti Nikola, kde bol iny svet, sice kamenna plaz, ale voda cista a malo ludi. Zabudnite na turisticke katalogy, ktore vas budu lakat na pieskove plaze – vsade su kamene, alebo drobny strk. Navstivili sme aj vychvalovany ostrov Sveti Stefan, kde mal byt ruzovkasty piesok, zial, je to takisto drobny strk. Na ostrov sa dostat nedalo, pustali iba hosti z hotela na ostrove. Plaz nebola zla, ale tiez by si zasluzilo udrziavat ju cistu celu, nielen v casti sukromnej, kde pytaju za 2 lehatka a slnecnik 15 Eur. Co sa tyka cien, lacno v Cier. Hore urcite nie je. Plati sa eurami, ceny za zjednat nedaju, a ta uroven sluzieb a jedal absolutne nezodpoveda tomu, co za to pytaju. Dojem z hygieny jedal ... zly. Este raz – osarpane, zanedbane, spinave. Krajina je krasna z pohladu prirodnych kras, ale mozno bude ,,dovolenkovo pouzitelna,, tak za 20 rokov... Zhodnotili sme, ze sa tam urcite vratit nechceme... Bolo to pre nas velke velke sklamanie. Prosto Lunik 8.
mimotemyA nie Luník 9 ?;)
tomasenkoslav
16.09.10,20:55
Cierna Hora? Najhorsia destinacia, v akej sme boli. Zacalo to cestou z letiska – popri ceste haldy odpadkov, smeti. Sli sme do letoviska Budva. Sli sme aj okolo Skadarskeho jazera. Z velkej casti zarastene vodnymi rastlinami, naokolo ziadne hotely, nic. A to sa robia na toto jazero vylety.

Skadarske jazero je prirodna rezervacia, hniezdia tam vodne vtaky a jedine miesto, kde su v europe mimo ZOO i pelikany. postavit tam hotely ako si želaš Ty a vypalit trsy trávy by bola demencia navyssieho rangu.

SKadarske jazero je nadherne - nato mi nesiahajte !!! :(
arretha
17.09.10,11:13
Skadarske jazero je prirodna rezervacia, hniezdia tam vodne vtaky a jedine miesto, kde su v europe mimo ZOO i pelikany. postavit tam hotely ako si želaš Ty a vypalit trsy trávy by bola demencia navyssieho rangu.

SKadarske jazero je nadherne - nato mi nesiahajte !!! :(

nehovorim o uplnej likvidacii jazera. napr. v rakusku existuje cisto aj okolo prirodnych kras a existencia hotelov neznamena koniec prirody. o par rokov bude skadarske jazero zahadzane smetami ako cela cierna hora a to si myslim ze je demencia najvyssieho rangu!
arretha
17.09.10,11:14
lunik 8. teda nizsia verzia...
Taserda
17.09.10,13:21
lunik 8. teda nizsia verzia...
Lunik 9 a Luník 8 sú vedľa seba tak ako Chorvátsko a čierna Hora.V čIERNEJ h. som nebol ale Chorvátsko by mohlo byť Luník 8.čarnogurský upratoval na Luníku 9,na Luníku 8 netreba upratovať.
tomasenkoslav
17.09.10,15:59
nehovorim o uplnej likvidacii jazera. napr. v rakusku existuje cisto aj okolo prirodnych kras a existencia hotelov neznamena koniec prirody. o par rokov bude skadarske jazero zahadzane smetami ako cela cierna hora a to si myslim ze je demencia najvyssieho rangu!

no zahadzane bude až ked tam ty prideš alebo niekto ako J&T - co tam "chcu" stavat hotely, destroytéky, kolotoče a spol. kde nik nie je - nebude ani odpad.
skadarske jazero je prirodna rezervacia a nie kulturna pamiatka. treba sa s tým zmieriť. skadarske jazero je vzacny, ojedinelý ornitologický biotop, kde maju svoje hniezdištia vzacne druhy vtactva /okrem ineho/. z neho vytekajuca rieka Bojana vypada vizualne tak čisto, že by som sa z nej v pripade nudze kludne napil. Skus sa napit v Zvolene z Hrona, v Ružomberku z Váhu. Kamarati kajakari od Zvolena a Bystrice maju podla ich slov aspon raz za mesiac "behavku" co sa nakazia vodou z Hrona.
Preto vznikaju rezervacie aby aspon niekde malo rastlinstvo a živočišstvo lepši priestor a podmienky na "prežitie". Maš vari malo miest na zemi, kde si možeš zložit na zem tu svoju karimatku za 2€ a odpocinut si ? :)
Ferrari1
18.09.10,08:51
No, som si to tu celé poprečitoval a toť pár poznámok:
1. Nebol som v MNE, ale boli tam moji krstní rodičia a to sú skúsení cestovatelia, tiež som toho hodne prečítal okolo MNE (keďže som tam chcel ísť minulý rok, ale mi to nevyšlo).
2. Príroda v MNE je krásna.
3. Treba ísť radšej na blind, alebo si zajednať nejaké ubytko v súkromí (ja som mal predbežne zajednaný apartmán v jednej vilke na pláži, v malej dedinke, súkromá pláž patrica k vilke, tiež bazén).
4. Rozhodne nebrať najlacnejšie hotely cez slovenské cestovky - to nedopadne dobre - to ale platí vo všeobecnosti, nie iba pre MNE!
5. Počítal som dosť diskusií ohľadne cesty autom do MNE a mňa najviac oslovila cesta cez Maďarsko, HR, BiH...cesta najkratšia a hlavne zaujímavá. Odporúčam si ale nechať na tú cestu dva dni, aby bolo času kochať sa prírodou v MNE.
6. Hej, je možné, že tam nie je všade tak čisto; ale...zasa je to národ nám blízky a čo teda na dovolenke chceme? Národ nám blízky, ľudí, kotí pomôžu a s ktorými sa dohodneme; alebo sterilnú čistotu, ale ľudí, s ktorými si nemáme čo povedať? To potom treba ísť do Nemecka...
7. Jo a ešte jedno - treba sa asik vyhnúť veľkým letoviskám, radšej skúsiť menšie dedinky blízko väčších letovísk...

Toť nejaké linky (nedovolilo mi pridať, maám zatiaľ málo príspevkov).


Mňa MNE stále neopustila a chcem tam niekedy ísť...jednak pre road trip a jednak pre krásnu prírodu...a jo, ešte kuknúť aj Albánsko...
arretha
18.09.10,20:17
pre: tomasenkoslav

bude zahadzana ked tam pridem ja??? hm, vidim, ze ma asi poznas dlhe dlhe roky, ked ma takto hodnotis, dakujem, nesmierne ma tvoj komentar ,,obohatil,,. tak trochu ti unika, ze pisem o spine a odpadkoch, ktore sa tam valaju kde-kade a ze tam nie je udrziavane dokopy nic. teda nieco v tom zmysle, akokeby ludia kopili smetie okolo napr. Strbskeho plesa, nechali ho zarast vodnymi rastlinami atd., chapes? Jednoducho to treba vidiet zblizka, nie z akejsi vizualnej perspektivy a potom pisat... howgh.

pre: Ferrari1
priroda tam krasna je, ale nie je v spravnych rukach - takto to zhodnotil jeden z nas, co sme tam boli.
sli sme cez cestovku, ktora patri ciernohorcom (uz pristup tej panej nas mohol zastavit, ale co uz...)
dovolenka nas vobec, ale vobec nevysla lacno, ale aspon ubytovanie bolo ok. jedlo... no, ved som to pisala...
podstatne pre nas bolo, ze ked nam truba v CK povedala, ze je to jedno z najkrajsich letovisk a ospievala, ze ake to tam je uzasne, tak to tak aj bude. cakali sme uroven cca Makarskej riviery v HR.
neviem, ak tam chces ist a nebyt sklamany, tak asi bude najlepsie ist do divokej prirody, kde to este ludia neznicili... vela stastia :-) pre mna MNE prestala existovat.
Ferrari1
19.09.10,08:18
Njn, zjavne je to tak, že to proste treba vidieť...ale ruku na srdce, kde v južných krajoch bolo všetko dokonalé? Ja som bol v HR, Bulharsku, Turecku, Rumunsku, na Malte...ale nikde to nebolo dokonalé...všade bol bordelík...HR a Malta vyhrali jednoznačne kvôli prírode a aj vďaka tomu, že nebol problém sa dohovoriť...

MNE? Dúfam, že vyskúšam...
pivko
19.09.10,16:40
Načo sa trepať do Čiernej Hory keď Chorvátsko je 1,bližšie 2,to isté more 3, a bezproblémov o ktorých píšeš.
tomasenkoslav
20.09.10,17:12
nepotrebujem Ta poznat ani sekundu a viem, ze ked tam prideš Ty, Tvoj muž, ja, suseda, Fico, Dzurinda, Che Guevara, Pinokio - tak po nas - turistoch tam odpad ostane, chces mi azda povedat, že tam ešte nevstupila noha fajčiarska a ak nahodou aj vstupila, tak si vajgle napchala naspat do vačku ?! :eek:

Ked už sme pri tom strbskom plese. cela cesta na popradske pleso býva na dva kroky od chodnika posiata vreckovkami, co si mile damy do nich utieraju svoje "klenoty", ked to na nich príde.

Z vizualnej/virtualnej perspektívy to vidiš sa mi zda Ty. Ked sa robia vylety do narodneho parku, to neznamena, že tam okamžite treba vystavat hotely a vykosit travu aby borci z blavy mali dobry vyhlad, ne ? však no a čo, že tam hniezdia vzacne vtaky.

Mne neunika nic. Zatial ani moč. Ja som bol v ciernej hore a viem aky je tam bordel, sam som tu o tom pisal. Ja reagujem odzaciatku na Skadarske jazero a Tvoju "sťažnosť" že Ti tam chýba "občianska vybavenost".
Ferrari1
20.09.10,17:58
Načo sa trepať do Čiernej Hory keď Chorvátsko je 1,bližšie 2,to isté more 3, a bezproblémov o ktorých píšeš.
1. Myslím, že krajšia príroda (nemyslím more)
2. Nižšie ceny
3. Neďaleko exotické Albánsko
4. Cca rovnako ďaleko, ako južnejšie časti HR (= cca 1000 km)
5. Pekný road trip cez BiH a údolie rieky Tary
makiki
22.09.10,08:12
pivko sa vyznas :)
ferrari1 priroda pre mna krasna v oboch pripadoch, ceny nizsie pravda, to exoticke albansko ti prestane byt zaujimave ked sa po meste zacnu nahanat domaci dileri....
more je spinavesie ale to zalezi od toho kde si
´vyhoda rpe Ciernu Horu je ze tam napriklad teraz neprsalo uz od polovice júna a je tam aj teraz cca 30 stupnov :)
Ferrari1
22.09.10,13:54
Njn, tak som myslel prírodu okrem mora (jo, more bude asik identické s HR, hádam teplejšie, bo v HR malo 23 st. v auguste)...ale asik aj Boka Kotorska by mohla stáť za to...zájdem a uvidím...inak sa to ani nedá...

PS - Pivko - ktoré nedostatky si myslel, že v HR nie sú?