stefany2505
25.02.07,20:12
Prosím poraďte mi či správne vyplním:
zamestnávateľ má zamestnanú pracovníčku - čašníčku na TPP. Odvody za ňu odvádza z min. mzdy 7 600,-
Potrebujem vyplniť mesačný výkaz poistného a príspevkov do SP, a v prílohe do kolonky Vym.základ pre SP,SDS,IP a PvN akú píšem čiastku? 7600,- ? alebo 1064,-?
Prosím poraďte mi

stefany
jamis
25.02.07,19:15
Píše sa tam vymeriavací základ. To je 7.600,-- Sk. Kde si prišla k sume 1.064,-- Sk ?
Ivenka
25.02.07,19:15
7 600 - vymeriavaci zaklad ako píšeš
Anja111
25.02.07,19:16
Prosím poraďte mi či správne vyplním:
zamestnávateľ má zamestnanú pracovníčku - čašníčku na TPP. Odvody za ňu odvádza z min. mzdy 7 600,-
Potrebujem vyplniť mesačný výkaz poistného a príspevkov do SP, a v prílohe do kolonky Vym.základ pre SP,SDS,IP a PvN akú píšem čiastku? 7600,- ? alebo 1064,-?
Prosím poraďte mi

stefany
7600,-- Sk.
cloe
25.02.07,19:16
Prosím poraďte mi či správne vyplním:
zamestnávateľ má zamestnanú pracovníčku - čašníčku na TPP. Odvody za ňu odvádza z min. mzdy 7 600,-
Potrebujem vyplniť mesačný výkaz poistného a príspevkov do SP, a v prílohe do kolonky Vym.základ pre SP,SDS,IP a PvN akú píšem čiastku? 7600,- ? alebo 1064,-?
Prosím poraďte mi

stefany

Vymeriavací základ je čiastka, z ktorej platíš, teda nie ktorú platíš.
Takže je to suma 7600.;)
stefany2505
25.02.07,19:18
ďakujem
a mám ešte otazku: účtovníčka v minulom roku mu tam písala 966,- a nie 6900,- Prečo? Bude tam zle? SP ho neupozornila
jamis
25.02.07,19:20
Upozorní pri kontrole.
stefany2505
25.02.07,19:23
Upozorní pri kontrole.

a je tam za to nejaky postih - finančný?
jamis
25.02.07,19:34
a boli odvody vyrátané z tých 966,-- Sk, alebo zo 6.900,-- Sk ? Ak sú tam rozdiely, doporučila by som podať opravný mesačný výkaz a prípadné rozdiely čo najskôr doplatiť.
stefany2505
25.02.07,19:41
a boli odvody vyrátané z tých 966,-- Sk, alebo zo 6.900,-- Sk ? Ak sú tam rozdiely, doporučila by som podať opravný mesačný výkaz a prípadné rozdiely doplatiť

odvody boli vyrátané riadne zo 6 900,-Sk ale vo výkazoch bolo v tejto kolonke uvedené 966,-Sk
vyrátané a odvedené bolo všetko správne
jamis
25.02.07,19:46
Tak to sa divím, že SP neupozornila. Aj tak by som ja osobne ten optavný poslala na SP. Tam by finančný postih nemal byť.
stefany2505
25.02.07,19:50
Tak to sa divím, že SP neupozornila. Aj tak by som ja osobne ten optavný poslala na SP. Tam by finančný postih nemal byť.

lenže to tam nebolo iba jeden mesiac, ale celý rok . od januára po december sú tak zle napísané výkazy. čo s tým? mám to už tak nechať, alebo čo?
seda
11.05.07,07:58
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa píše do mesačných výkazov poistného aj zamestnankyňa, ktorá je na materskej dovolenke. Pre SP v súhrnne sa majú písať počty zam. pre NP, SP,... máme 8 zamestnancov z toho 1 je na materskej a taktiež v prílohe, mám dať jej rodné číslo a všade napísať 0,-, alebo ju vôbec nezarátať? A to isté v ZP? Ďakujem.
Zoltán Kovács
11.05.07,08:02
odvody boli vyrátané riadne zo 6 900,-Sk ale vo výkazoch bolo v tejto kolonke uvedené 966,-Sk
vyrátané a odvedené bolo všetko správne

Mám pocit, že tá predchádzajúca účtovníčka miešala hrušky s jablkami. Tá suma 966,- sa zdá ako odvod do ZP z min.VZ. Jednoznačne podaj opravné (dodatočné) výkazy za celý rok, ak to bolo nesprávne uvedené vo výkazoch.
Zoltán Kovács
11.05.07,08:04
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa píše do mesačných výkazov poistného aj zamestnankyňa, ktorá je na materskej dovolenke. Pre SP v súhrnne sa majú písať počty zam. pre NP, SP,... máme 8 zamestnancov z toho 1 je na materskej a taktiež v prílohe, mám dať jej rodné číslo a všade napísať 0,-, alebo ju vôbec nezarátať? A to isté v ZP? Ďakujem.

Mne mzdový program do SP neuvádza ZC na materskej. Do ZP áno, a to spôsobom, že celkový počet poistených je napr. 10, a počet ZC za ktorých sa platia odvody je 9. V SP aj v ZP predsa mali by mať záznam o tom, že ZC je na materskej (ak bolo zaslané RLFO do SP pri nástupe na MD, a do ZP hromadné oznámenie).
seda
11.05.07,08:08
Mne program uvádza aj vo výkaze SP, zdravotnú mi vykazuje tak ako Vám. Čo myslíte mám to nechať podľa programu? Na sociálke majú všetko nahlásené.
Zoltán Kovács
11.05.07,08:25
Mne program uvádza aj vo výkaze SP, zdravotnú mi vykazuje tak ako Vám. Čo myslíte mám to nechať podľa programu? Na sociálke majú všetko nahlásené.

Nechal by som to tak, myslím si, že nič s tým nepokazíš.
jankasm
11.05.07,08:48
Mne program uvádza aj vo výkaze SP, zdravotnú mi vykazuje tak ako Vám. Čo myslíte mám to nechať podľa programu? Na sociálke majú všetko nahlásené.

Aj mne ich program uvádza aj vo výkaze do SP aj do ZP, takže určite je to v poriadku. Minulý rok sme mali kontrolu a nikto proti tomu nemal pripomienky. ;)
endrju
11.05.07,09:35
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa píše do mesačných výkazov poistného aj zamestnankyňa, ktorá je na materskej dovolenke. Pre SP v súhrnne sa majú písať počty zam. pre NP, SP,... máme 8 zamestnancov z toho 1 je na materskej a taktiež v prílohe, mám dať jej rodné číslo a všade napísať 0,-, alebo ju vôbec nezarátať? A to isté v ZP? Ďakujem.
Podľa čerstvých informácií zo Sociálnej poisťovne od 1.9.2007 bude treba v prílohe mesačného výkazu uvádzať aj "nulové" riadky. Zatiaľ to ešte nie je povinné. Avšak na dovolenkové mesiace pripravuje pre zamestnávateľov Sociálna poisťovňa zábavu v podobe "synchronizácie" registrov poistencov. Už ste asi všetci zistili, že zďaleka nie všetky RLFO, ktoré za posledné tri roky zamestnávatelia poslali do Sociálnej poisťovne, sú v registri poistencov Sociálnej poisťovne aj skutočne zaevidované.
Takže, kto si chce v tomto kalendárnom roku oddýchnuť od "lajstrovania", mal by čo najskôr ukončiť a odovzdať RZZP a zmiznúť na dovolenku. V lete budú iné zážitky na programe. :rolleyes:
MarcelkaT
11.05.07,09:48
A ZC na materskej dovolenka sa mala ešte do 15 dní po porode prihlasiť s rodným listom dieťaťa na SP? U nás na SP mi to tak povedala zamestnankyňa poisťovne.
seda
11.05.07,09:51
Áno, je to tak. RL dieťaťa sme odnášali na odd. registra poistencov a taktiež na odd. nemocenských dávok.
Netka
15.06.07,07:59
Mne mzdový program do SP neuvádza ZC na materskej. Do ZP áno, a to spôsobom, že celkový počet poistených je napr. 10, a počet ZC za ktorých sa platia odvody je 9. V SP aj v ZP predsa mali by mať záznam o tom, že ZC je na materskej (ak bolo zaslané RLFO do SP pri nástupe na MD, a do ZP hromadné oznámenie).

Ahojte,
mňa by zaujímalo či na výkaze do SP sa má pri zamestnankyni na RD uvádzať počet dní? Má tam byť 0 alebo počet kal. dní v danom mesiaci.
Ďakujem.
ZuzanaP
15.06.07,08:01
Má tam byť 0, lebo neodpracovala ani jeden deň.
Netka
15.06.07,08:12
Má tam byť 0, lebo neodpracovala ani jeden deň.

Myslela som si, ale program mi tam dáva dni.
Čo poviete je to veľká chyba? Mám podávať opravné výkazy?
Ja si myslím, že na RLFO majú všetko oznámené, takže tie dni by tam vadiť nemali hlavne, že odvody sú nulové. Aký je Váš názor.
jankasm
15.06.07,08:18
Myslela som si, ale program mi tam dáva dni.
Čo poviete je to veľká chyba? Mám podávať opravné výkazy?
Ja si myslím, že na RLFO majú všetko oznámené, takže tie dni by tam vadiť nemali hlavne, že odvody sú nulové. Aký je Váš názor.

Uričte by som kvôli tomu nerobila opravné výkazy, ale skús sa spojiť s firmou, od ktorej máš soft, že by to opravili.
ZEvina
15.06.07,08:51
Mám pocit, že tá predchádzajúca účtovníčka miešala hrušky s jablkami. Tá suma 966,- sa zdá ako odvod do ZP z min.VZ. Jednoznačne podaj opravné (dodatočné) výkazy za celý rok, ak to bolo nesprávne uvedené vo výkazoch.

Ja by som radila radšej ísť za svojou správkyňou a poradiť sa s ňou o probléme, lebo ja som raz dávala dodatočný výkaz a mali z toho taký guláš, (počítač jej to nechcel zobrať), že som tam musela kvôli tomu ísť 3x.
veronika1
02.08.07,09:39
je potrebné v prílohe výkazu pre SP u dohodárov uvádzať iba počet dní odpracovaných v mesiaci, resp. kalendárne dni od kedy trvá dohoda?
ZuzanaP
02.08.07,09:42
Ja uvádzam počet odprac. dní v prísl. mesiaci.
Denda
06.09.07,16:01
Dávam do pozornosti nové vyplňovanie mesačných výkazov a prílohy od 1.9.2007. Viac na stránke sociálnej poisťovni a v prílohe. Najzaujímavejší je príklad číslo 7 a 8.